Ibanez 2014-2015 Güzellikleri, Bakmadan Geçme Sayın Abim Üzülürsün...

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda OsmanBurak tarafından 10 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. Efendim Ibanez'in gönüldaşları gözünde önemli sayılabilecek yenilikleri var bence beni ilgilendiren kısmını burada zikredeyim dedim bence çok doğru adımlar atılmış,

  RG serisinde RG 655 diye bir modelimiz var, DiMarzio pickuplar ve nihayet original edge tremolo standard, renkler hiç fena değil. Ihlamura alerjisi olmayan adam bundan alır benim sipariş listesine girdi. ABD fiyatı 1200 dolar + kdv. (Bu model ABD sitesinde var yalnızca)
  RG655_FSO_00_01[1].png

  RG655_CBM_00_01[1].png
  RG655_GK_00_01[1].png

  http://www.ibanez.co.jp/products/u_...4&cat_id=1&series_id=1&data_id=151&color=CL02
   
  Son düzenleme: 10 Nisan 2014
  Chardx, Kutay_, hackeiommi ve 5 kişi daha bunu beğendi.
 2. Gelelim S serisine, S5570Q modelimiz pek yakışıklı hele ki mor olanı, henüz gold hardware lisi yok fakat, ZR falan degil lo pro edge köprü geri dönmüş bu mor rengi ben pek sevdim.

  S5570Q_DPB_00_01[2].png
  S5570Q_RBB_00_01[1].png
   
 3. Avrupa için ise RG de Zero tremoloya devam maun gövdeli şık bir gitarımız var RG3770FZ, manyetikler tanıdık: Air Norton (neck), True Velvet, Tone Zone (bridge),

  RG3770FZ_TB_00_01[1].png RG3770FZ_TR_00_01[1].png
   
  ecocation, akustiksamuray ve J-P bunu beğendi.
 4. Son olarak da bir 7 telli gitarımız var, RG 3727FZ, maun gövde üstüne maple kapak. Dimarzio PAF 7 manyetikler ile. Ne yazık ki tek renk var,

  RG3727FZ_BH_00_01[1].png
   
  J-P bunu beğendi.
 5. ibanezler eskisi kadar revaçta değil artık ve ibanezden daha kaliteli gitarlar daha ucuza piyasada mevcut. eski bir ibanez kullanıcısı olarak değerlendirmem bu.
   
  srv999, albundy ve Death bunu beğendi.
 6. Ihlamura alerji olayını anlayamıyorum ben açıkçası. Sağlam ve yumuşak yapılı bir ağaçtır ve hele hele Ibanez (Japon modelleri tabi) son derece güzel seçiyor ağaçları ve Prestige serileri hiç de hafif gitarlar değildir. Ben şahsen bayılırım Ibanez RG'lere. Şu turuncu da çok cezbedici doğrusu. :hungry:
   
  Kutay_, OsmanBurak ve tugberkozdemir bunu beğendi.
 7. İlki de 2014 mü bilmiyorum zira ben de siteye olabildiğince düzenli taarruzdaydım fekhat birkaç haftadır RGD prestige serisinden şunu;

  [​IMG]

  S prestige serisinden de bunu;

  [​IMG]

  Resmen röntlüyorum. Niyetimin iyi olmadığını da belirtmeme gerek yok sanırım.

  Mor renge zaten var bir damarım, adamlar resmen acımıyor. Ben ibanez'in bu renk seçimi konusunda hastasıyım.
   
 8. Şu 7 telli iş görür belki :D
   
 9. Ibanez'in akılsız bir firma olduğuna artık karar verdim ben. Halen supertsratlara doğru düzgün bir manyetik seti takmaktan acizler. Modellerin önemli bir kısmında da "string retainer" denilen şey (kilitli eşiğin arkasındaki metal zamazingo...) halen duruyor. Tel değişimini güçleştiren, sinir olduğum bir metal aksam... Ibanez yıllar önce kurtulmalıydı ondan.
  Bir de tabii ne olacağı belli olmayan işçilik kalitesi var ki, ona hiç girmeyeyim. Kişisel görüşüm, Japon malı Ibanez'in kaliteli gitara eşdeğer olduğu dönemlerin artık çok çok gerilerde kaldığı...
   
  tunckk ve korn_u17 bunu beğendi.

 10. Aynen 91 bir mor rg vardı yaklasık 6 sene önce bende RG 550. Jilet gibi gitardı tone zone - yjm hs4 - paf joe dizilimi kullanıyordum. O tonları çok az gitar verir gerçekten çok özeldi. Ancak tabi miyadı dolmuştu o tonunda bende...

  Lakin son zamanlarda RG 2550 - 2570 vs. türevlerinden de deneme imkanım oldu üstelik aynı manyetikler dizili iken her ne hikmetse o tadı tonu veremedi bana çok çiğ ya da sığ kaldı diyebilirim. Bu sebeple yorumunuza katılmamak elde değil..
   
 11. ibanez anlaşılmaz bir firma hakikaten- geçen sene sadece japonyada ve daha sonra asyanın bazı bölümlerinde satılan eski rg550 570 gibi klasik modellerin ( genesis collection adını verdiler) tekrar üretimlerini yaptı fakat buralara getirmedi- halbuki şahsen jewel blue bir rg570 i imkanlarımı zorlayıp almayı düşünürdüm doğrusu
   
 12. İbanez'i her zaman çok sevdim. Şu 2014 resimlerine baktım, bir sıkıcılık, bir sıradanlık var. Acaba dedim, çocukluk yıllarının heyecanıyla mı öyle görüyorduk? Yok öyle değil. Buyrun 1994 kataloğu.
  http://ibanezrules.com/catalogs/us/1994/index.htm
   
  Kutay_ ve taureN bunu beğendi.
 13. Kısmen katılıyorum. Ancak ne şu anki pazar 90'lar pazarı, ne hedef kitle 90'lar kitlesi...

  Ibanez, Progressive olaylarından, shred'den ekmeğini yedi bitti. Şimdi de tremolo ayarı yapmaktan aciz djent'çi ergenlere oynuyor, oradan ekmek yiyor. Arada bizim gibileri de sevindirmek için JEM7V7, RG655 gibi şeylerle karşımıza çıkıyor.

  Artist Roster'ı bir kıyaslayalım. JS, Vai, Gilbert gibi kemik tayfa dışında nereden nereye....
   
 14. Harika gitarlarmış.
   
 15. Aynen katılıyorum. Çok doğru bir tespit.
   
 16. Birde şu beğendiğimiz modelleri burada bulabilsek. Mesela ibanez s770PB bu gelse ne iyi olur.
   
 17. Amerikan üretim İbanezlerin de fotoğrafları çıkmıştı geçenlerde , bulabilsem link atardım aslında.
   
 18. Turuncu rg çok hoş olmuş.
   
 19. Abim gel bir ıhlamur iç, sakinleş. Şu Ibanez de artık maun ile barışsın yahu?! Nedir ama bu kamplaşma havası, değil mi?
  Sahi bunların klavyeler headstockta yine o "önemsiz" çatlakları yapıyorlar mı acep :D :D

  Bakalım, ooo RG'lere neyin maun karışmış, Ibanez akıllanıyor dimek, duymuşlar sesimi herhal :D :ROFLMAO:

  Şaka bir yana, hoş gitarlar aslında. Fiyatlar da fena değil bakılırsa. Ibanez de Gibson'dan sonra atak yapan diğer bir firma olmuş fiyat ve modellerde. Bu sene belki yüzler gülecek gibi piyasada. Tabii buradaki fiyatları bizi yine ağlatabilir o başka.
   
  customshop bunu beğendi.
 20. Yeni
  Valla RG 655 benim için en uygunca fiyatlı model ve vergi dahil 1300 dolar, aradığım tüm özellikler de var renkli manyetikler dışında ki o müdahaleyi biz yaparız kendimiz. Markalar arasında dolaşırken farkettim ki sıfır gitar fiyatlarında markadan bağımsız olarak ciddi bir uçuş var. ABD gibi herşeyin görece ucuz olduğu yerde bile iyiden biraz hallice gitarlarda 2500 doların, 3000 doların falan doğal olarak zikredilmesi korkutucu ki Avrupa tarafında herşey daha da uçuk. Atraksiyonlu ağaç istersen hele yandın. Benzinin fiyat artınca basarım akbili tatava yapmam dedim, o vakit gitar için de ikinci ele yöneliyoruz artık. Bir de alternatif marka arayışlarına hız verdim misal Sandberg, Godin, Grover Jackson vs., ikinci elde ölü fiyata gitme riskini taşıyor tabi ama ne yapalım? O vakit RG 655 bana ilaç gibi geldi.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş