sezgi balcı (enst. gitar) - izmir

Sezgi Balcı 11 yaşında klasik gitarla klasik müziğe başladı. İlk konserini 12 yaşında izmirde verdi. İzmirde klasik gitarla okul konserlerine katıldı. (mehmet gürgün'ün öğrencisidir.)

Şuan öğrenimi nedeniyle eskişehirde bulunmaktadır.
Eskişehirde 222park (doors park), hayal cafe del mar (hayal kahvesi) ve ares barda sahne almıştır.
Etkilendikleri arsında Johann Sebastian Bach,Niccolo Paganini, Franz Lizst,Güney Amerika Latin Gitarı
Leo Brouwer,Metallica,Dream Theather,Steve Vai,Malmsteen bulunmaktadır. Ayrıca Enigma, Vangelis
Jean Michele Jarre,Hans Zimmer, Alan Parsons ve Kitaro dinlemektedir.

Kendi bestesi 'I run' için tıklayın

http://rapidshare.de/files/22489055/sezgi_balc____I_run.mp3.html

arkadaşlar bu arada kayıtın çok daha iyi olabileceğini söylüyor! En yakın zamanda çok daha iyi kayıtlar yapılcak. yeni bestelerle birlikte.......

Selam Türkrock sizlere ulaşmamda yardımcı olan egexxxx e teşekkür ederim. Hemen konuya geliyorum, müziğimde klasik teori öğelerini farklı tonlarla yorumlamayı hedefliyorum şimdilik. Zaman ne gösterir ya da bana kendini gösterir mi bilemiyorm zaman önemli, çok önemli... Önemli olduğu kadar da gerçekdışı; tıpkı gerçeğe yaklaşmak gibi, ilüzyonun ta kendisi, nerden geldim nereye gideceğimcisi, insanın hayvanın fizikötesi, neyse ben yormıym bünyelerimizi.
Gitar benim için hep gitardan fazla olmuştur.Kimi zaman okul, kimi zaman aile, kimi zaman sevgili, kimi zaman yemek, kimi zaman su...
Metallica benim için kıvılcım denilebilecek bir oluşmdu...Ben 5 yaşındayken ablamın televzyonu açıp hayranlıkla Metallica konserini izlemesi ve benimde ilginç bir şekilde one da fütursuzca kafa sallamam belkide herşeyin başlangıcı oldu...Sonuç olarak pişman deilim yine çalarım :yaratik

hayır; çok uzun yıllar önce bir çekiliş vardı ve ben o çekilişte yer almayı çok istemiştim.... bırak kazanmayı o çekilişte yer almak bile benim için bir mutluluk bir huzur bir huşuu kaynağı olacaktı...ama o zamanın koşulları o çekilişte yer almamamı öngörüyodu... neyse, sonuç olarak çekilişe katılamadım ama o kadar çok katılmayı istemiştimki, ruhumun bir yansıması çekilişe katılanların oluşturduğu aurada yer edindi.sanırım ordan beni hatırlıyorsunuz.. :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
flaviussaezius demiş ki:
hayır; çok uzun yıllar önce bir çekiliş vardı ve ben o çekilişte yer almayı çok istemiştim.... bırak kazanmayı o çekilişte yer almak bile benim için bir mutluluk bir huzur bir huşuu kaynağı olacaktı...ama o zamanın koşulları o çekilişte yer almamamı öngörüyodu... neyse, sonuç olarak çekilişe katılamadım ama o kadar çok katılmayı istemiştimki, ruhumun bir yansıması çekilişe katılanların oluşturduğu aurada yer edindi.sanırım ordan beni hatırlıyorsunuz.. :D
ruhunun yansıması bir çekiliş :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

alakasız olacak ama bişeyi çok merak ettim. kesinlikle kötü amaçlı, gıcıklık olsun diye sormuyorum, yanlış anlamayın; egexxxx sezgi balcı'nın kardeşi, akrabası, menajeri....vs gibi bişey mi? Yani bu başlığı egexxxx açmış, her söylenene sezgi'den önce cevap veriyor....vs.
gerçekten alakasız oldu ama baya merak ettim, ilgimi çekti :D

dt-lacrimale demiş ki:
alakasız olacak ama bişeyi çok merak ettim. kesinlikle kötü amaçlı, gıcıklık olsun diye sormuyorum, yanlış anlamayın; egexxxx sezgi balcı'nın kardeşi, akrabası, menajeri....vs gibi bişey mi? Yani bu başlığı egexxxx açmış, her söylenene sezgi'den önce cevap veriyor....vs.
hayır arkadaşım sezgi benim ne akrabam nede kardeşim nede ben onun menejeriyim! sezgi benim hocam! gitarı sayesinde ilerlettim! başlığı açmamda bi nevi vefa borcu! ayrıca başlığın aktif olması için birinin sorulanlara cevap vermesi lazım! neyse arkadaşım umarım aradığın cevapları bulmuşsundur....

egexxxx demiş ki:
dt-lacrimale demiş ki:
hayır arkadaşım sezgi benim ne akrabam nede kardeşim nede ben onun menejeriyim! sezgi benim hocam! gitarı sayesinde ilerlettim! başlığı açmamda bi nevi vefa borcu! ayrıca başlığın aktif olması için birinin sorulanlara cevap vermesi lazım! neyse arkadaşım umarım aradığın cevapları bulmuşsundur....
teşekkür ederim, anladım ve de saygı duydum. çünkü bu, onun akrabası veya menajeri gb biri olmandan çok daha mantıklı ve güzel bi sebep :)
sezgi balcı'ya da müzik hayatında başarılar dilerim..

valla herhalde çok güzel beste diyenler parçayı dinlememişler. çalım çok kirli ve gürültülü olmuş
ayrıca gerçekten metrnomdan uzak.bence klasik bi eserini koysa daha makbule geçer.

Evt arkadaşlar kayıt kötü acele şekilde bi yarışmaya hazırlamak için 1 gecede yaptım herşeyiyle yumrta kapıya dayanınca psikolojisiyle artık olduğu kadar.. :) arkadaş ısrarı üzerine siteye koydum çünkü canlı dinlemişti şarkıyı etkisi baya oluyo heralde canlı canlı performansın :) neyse ant balcıyla akrabalığım yok ama stüdyosunu severim hep ordan alırız provaları..yeni bir parça üstündeym şu an biraz farklı olucak bu sefer tarz olarak teşekkürler türkiye :LOL:

sezgi,
olmamış abicim.

açıkçası sonuna kadar dinleyemedim,kafam kazan oldu sağolasın.

böyle gitar çalıp üstünede sanat geyiği yapınca millet shredderlardan tiksiniyor farkında mısın bilmem?

tekniğinde iyi değil bu arada..önce temiz çalmalı sonra hızlanmalısın,direk hızlanmamalısın:)

besteceliğine de birşey diyemiyorum,çünkü etüd çalmak filan yaratıcılık anlamına gelmez.Benzer etüdleri çalabilecek -hatta daha iyi - bir sürü gitarci var.

değişik düşünmelisin ki farkın olsun?Değil mi?

bahsettiğin "klasik teori öğelerini farklı tonda yorumlamak" tan kastın ne?Bu yorum değil güç gösterisi amaçlı yapılmış ki pek etkilenmedim açıkçası.Demek ki her türlü amaçtan sapmışsın.Ne gücünden ne "yorumlamandan" etkilendim.

Neyse,"sen kim oluon ki dallama" dersen de birşey diyemem,öyle yazıyorum amatör ev müzisyeni olaraktan :p :p

Not:Hangi yarışma için bu?Speedy Gonzales tarzı birşey mi? :D

sayın amatör müzisyen arkadaşım bunu böyle bi savunma olarak algılama ama kirli çaldım evt kabul ediyorum speedy gonzales yarışmasına yetiştirmek için :D alelacele yaptığım kayıtta kötü çaldım kabul ediyorum. ama teknik kısımına gelince sanırım kayıttan anlaşılmadığı içindir ki teknik bir seviyeye ulaşmamış müzisyenin bu kayıda teknik olarak normal demesini tabiki de doğal karşılıyorum ;)
ayrıca müziğin bir güç gösterisi gibi algılandığını da ilk kez duyuyorum yani hızlıysa hızlıdır. niye hızlı parçalar egoya karşı bir saldırı olarak görülüyor ki ya da terim kullanınca antipati oluşuyor? neyse canm tamam hız yapmam ya bi daha :D şaka, yapıcam

teknik olarak normal demedim.fakat yıllardır yapılan shred olayına biraz farklı yaklaşabilirsin.

aceleyle yapman ve acele yaptığın için kötü olduğu fikri biz dinleyenlerini ilgilendirmez.

madem o kadar güveniyorsun her türlü düzgün çalman lazım.acele de olsa.

ben gayet shred-head takılan biriyim.hastasıyımdır yani.ama herkesin çaldığına da değil.

bu işi çok yüksek seviyelerde mükemmel yapan gitaristler de gitarist adaylarına teknik konusundaki sınırları aşmada yardımcı olmuşlardır.

ama böyle değil emin ol.

dediğim gibi ben de bu teknik olayları çok severim,takip ederim.ama sonuç olarak gitar bir araçtır.yani müzik yapman gerekir.iyi müzik yapman gerekir ki "sanat" olsun.

bir de kişioğlu kendini bilmelidir,kendine objektif bakabilmelidir ki ufku açılsın.açıkçası -yanlış da olabilir- "kendine dışarıdan bakamayan biri" imajı sezdim.

gerçi bu benim de problemim değil.senin hayatın,senin müziğin,senin amacın...vs ne yaparsan yap.

yaptığım yorum dinleyici olarak "olmamıştır".sevemedim tarzını,özür:)

Geri