Cubase Sona Doğru Ses Kısmak.

'Müzik Teknolojileri ve Kayıt Forumu' forumunda Kelolan tarafından 20 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar birtürlü yapamadım son kanalın ve ilk kanalın sesi giderek arttırmak istiyorum mixerden yapamadım Fade Oit bölümünden nasıl yapmam gerek bilmiyorum.
   
 2. Dalgaya cift tiklayin açilan ekrandan fade outu ne kadar kisma uygulayacağinizi işaretleyerek mavi yapin, yukaridan audio->process->fade out yapabilirsiniz sadece seçtiğiniz kısma uygulayacaktır, kolay gelsin :)
   
 3. Hocam proses den sonra fade out yazısı aktif değil yani tıklayamıyorum neden .:( mavi yaptım fakat olmuyor.
   
 4. İşlem yapacağiniz kismi seçmediğinizden olmuyordur, mouse'un sol tuşuna basılı tutup sağa veya sola kaydırarak işaretlemeniz ve bunu dalganın üzerinde yapmanız gerek, siz muhtemelen yukarıdaki bar çubuğu kısmından işaretlediniz :)
   
  Kelolan bunu beğendi.
 5. Hocam yine olmuyor dediğiniz gibi yaptım sesini kısmak istediğim bölümün mavi yaptım üst tarafdan çekerek ama olmuyor :( dalga derken onuda anlamadım ve kanalın içine mi gireyim hocam?
   
 6. Evet içine girmelisiniz, ilk mesajimda yazdim ama anlatamamisim demek ki :)
   
  Kelolan bunu beğendi.
 7. Hocam fade gerek kalmadan yaptım çizgileri aşağı yavaşca indirdim oldu
   
  müzik mağduru bunu beğendi.
 8. Hocam ses dosyasının içine girip oradan işlem yapmak bazen geri dönülemez sonuçlara neden oluyor, bunun yerine volume automation'u kullanmanız daha mantıklı olur. Sadece bu konu değil bütün mix işlemlerinde her zaman geçici düzenlemeler yapmak daha doğru geliyor bana. Efektleri de insert-send bölümlerinden kullanmak daha iyidir ses dalgasının içine girip uygulamaktan...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş