Metal : A Headbanger`s Journey(bir metalcinin yolculuğu)

Daha önceki başlıklar kilitlendi fakat bu topicteki birazda yanlışlıkla silindi..zira zaten rock müzik geneldeki başlık kilitli..yani bu başlık şu an burda tek..modları uyarıyım..

her neyse..bir metalcinin yolculuğu iki hafta içinde DVD olarak çıkacak..böylece kaçıran arkadaşlarda edinip izleme şansına sahip olacak..fakat burada da diğer ülkelerdeki gibi iki disc mi yayınlanacak orası henüz belli değil..fakat öyle olacağını düşünüyorum...

Yanlışlıkla silinen bir başlık olmadığını özel mesajla da belirtmiştim. Dedimki; başka bölümde açılan ve kilitlenmiş olan bir başlığı Medya- Sinema bölümünde açıp orası kilitlendi haydi burdan devam diyerek giriş yapamazsınız. Nitekim konudan bihaber olan kişiler, eski başlıkta ne konuşulduğuna dair en ufak bir fikirleri yok ya da olmayabilir. O yüzden buradaki başlığı sıfırdan yeni açılan bir başlık gibi düşünün demiştim...

Metal : A Headbanger`s Journey nedir? Ne konuda bir DVD dir? Yönetmeni kimdir? İzlemiş ve beğenmiş biri olarak sizin yorumlarınız nedir? Birazcık bunlardan bahsederseniz konudan habersiz olanlar için anlam taşıyacaktır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yönetmenliği sam dunn, scot mcfadyen ve jessica joy wise tarafından gerçekleşmiş bir belgesel film..

Aslında bir antropolog olan Sam dunn çok sevdiği metal müzik üzerinde bir çalışma yapmaya karar vermiş ve bunun için dünyanın bir çok ülkesine giderek alice cooper, bruce dickinson, ronnie james dio, tom araya, lemmy, kerry king, dee snider ,slipknot,lamb of god,burzum,mayhem ve gorgoroth gibi isimlerle röportaj yapmış ve bunu bir belgesel haline getirerek sinemalarda göstermiştir...

Ayrıca bu film yakın tarihte (iki hafta içerisinde) DVD olarakta yayınlanacak...büyük bir ihtimal iki disc olarak yayınlanacak DVD ve böylece o çok merak ettiğimiz listeyide burada bulabilieceğiz..ya da o sahneleri durdurup görebileceğiz...

Başlık konusunu daha fazla uzatmaya gerek yok konuya dönelim.

Bende o tabloyu çok merak ediyorum hakkaten bulan olursa direk paylaşsın reca ediyorum efenim!!

O listeye neden takılındı, gerçi başından itibaren izlemedim, bi özelliği var mı bilmiyorum ama otursak burada her müzik dalına dair rahatça listeler çıkartabiliriz. Ben Dee Snider'ın buruşuk kağıdı masa üzerinde düzelttim dediği bölümde koptum, sonundaki mesajlarda gerçekten çok güzel olmuş.

Bu belgesel hakkında o kadar çok başlık açıldı ki,hangi foruma konacağı bi kararlaştırılamadı herhalde,önceden gördüğüm bi başlıkta bu belgeselin sitesini vermişti bi arkadaş,o yukarda bahsi geçen listeyi belki ordan edinebilirsiniz ama revolte ye katılıyorum gereksiz bişey...

revolte demiş ki:
Ben Dee Snider'ın buruşuk kağıdı masa üzerinde düzelttim dediği bölümde koptum

tebrik ederim bence de belgeseldeki en çarpıcı sahneydi özellikle snider odaya girdiğinde bıyık altından gülenlerin snider konuştukça renklerinin mora dönmesi beni yerle bir etti etti.

eMule'den DivX versiyonunu indirdim.Birkaç kez daha izledim,harbiden çok güzel iş...DVD çıksın,onu da alırım,silinmiş sahneler var çünkü...Tek eksiği diyebileceğim metalin diğer türlerine çok ağırlık verilmemesi ve Avrupa gibi metal tarlasında sadece Norveç Black Metali'nin anlatılmasıydı.Bu arada Necrobutcher kopartıyor,ne kadar izlerseniz izleyin... :LOL: Şu kilise yakılma görüntüleri beni bir garip etti,hele arşivden Norveçli spiker teyzenin olayı sunuşu falan,orada harbi iyi etki yapmışlar...Tablo isteyene yakalayabildiğim kadarıyla yazarım bu arada...

ofisteyken elime geçti... 2 saat iş miş yapamadım bunu izledim. bir antropolog için fazlasıyla başarılı bir belgesel.. yalnız metali tam anlamıyla anlatması için en az 5 saatlik kısa seri şeklinde olması gerekirdi tabi.

İstanbul Film Festivalinde Punk Tavrı'na gitmiştim, Bir Metalcinin Yolculuğu'da ondan sonraydı ama Punk Tavrı bittikten sonra koca sinemada bir alkış koptu o kadar etkilenmiştimki belgeselden kendime gelemedim Bir Metalcinin Yolculuğunu seyredemedim, sonra NTV verdi tekrar o belgeseli ortalarına yetiştim yani yine kaçırdım, ama bigün mutlaka seyredicem çok merak ediyorum bu belgeseli...

saygılar

valla ben dvd de falan izlemedım belkı benım izlledıgım baska bişey olabılr ama isim aynıydı. her neyse uzatmıyım. izledıgım guzel bi belgesel di ntv saolsunnn bana yol gösterdı:D

EmilioDeCarro demiş ki:
dvd'si çıktımı yada nezaman çıkacak bileniniz varmı izledim ama tekrar tekrar izlerim süper bir belgesel gerçekten ...

Çıkmış abi..gördüm DnRda...14.50 ytl fiyatı var..Yanlız başlık biraz kafa karıştırabilir..sadece METAL yazıyor..altında da küçük harflerle bir metalcinin yolculuğu yazıyor..en kısa sürede almak lazım...

Geri