Fx Send/line Out Çıkışı Hakkında

'Elektro Gitarlar' forumunda arda4232 tarafından 30 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Öncelikle merhaba herkese , bir süre önce aldığım laney cub12r ın arkasını bugun ilk defa inceledim ve , Fx Loop send girişinin yanında aynı girişte / Line out yazıyor , ben bu amfiyi alırken adam sanırsam line out yok demişti, bu line out girişi bildigimiz line out ise kulaklık takabilir veya ses kartıma direk sinyal gönderebilirmiyim , danısmadan denemek istemedim yakmayalım aleti teşekkürler :)

2. Line out çikisini ses kartina girip kabin simulatoru yapan VST'ler ile kullanabilirsiniz.

3. Kulaklık takabilirmiyiz ?

4. Büyük ihtimalle speaker simulation yoktur line out çikisinda, bu durumda sadece kulaklik ile kullanirsaniz çok kötü bir ses alirsiniz.En basit yöntemi denemek olacaktir, merak etmeyin amplifikatörünüz zarar görmez ama kulaklik OHM degeri uymayabilir.

5. Teşekkürler,kendi referans kulaklıgımı taktım ses gayet güzeldi ama hoparlörden sesi kesmedi :D

6. Aman dikkat, amplifikatör mutlaka hoparlöre bagli kalsin yoksa çikis transformatörünü yakarsiniz.

7. amfi kombo zaten :)

Bu Sayfayı Paylaş