Fuzz Pedalı Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda izbanduth tarafından 30 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Yurtdışından bir Fuzz pedalı almak istiyorum biraz kararsız kaldım. Önereceğiniz bir fuzz pedalı var mı ? fuzz factory dışında bilmiyorum pek.

2. fuzz face :)

3. TolGS93

TolGS93

19
    164
    556
  4. wampler velvet fuzz, bonamassa fuzz face, wren and cuff pedalları veya varsa blackout effectors twosome

5. Videolarda izlediğim gibiyse velvet duyduduğum en iyi fuzz gibi :) teşekkürler muhtemelen bunu alabilirim.

6. Merhabalar şu aralar gene fena sardım jimi hendrix'e :) fuzz face klonu vs diyebileceğimiz jimi tonlarını yakalayabileceğim uygun bir fuzz pedal arıyorum , tavsiye ve tekliflerinizi beklerim arkadaşlar...

7. Çok kötü bir kayıt yahu. "Gerçek fuzz bu değil" diyesim geldi :)

8. bir de şunu dene belki bu üzerine olur

9. Cık, bu da olmadı :D

Anlaşılan fuzz'ın Stoner, Sludge tarzlarındaki kullanımı beni sarmıyor. Kulağım da -David Gilmour sağolsun- daha overdrive tavırlı fuzzlara alışkın sanırım.

Gerçi bunun Burn tarafı ilginç geldi bana. Aslında daha vintage tarzlara da gidecek bir pedal gibi duruyor.

10. bak bu tam senlik 01:58

hackeiommi bunu beğendi.
  11. Demo biraz kısa olmuş sanki ama evet, beğendim.

12. arttırıyorum 01:33 diyorum

hackeiommi bunu beğendi.
  13. Silikon tarafı zayıf ama germanyum tarafı iyi.

14. Amfi ne kullanıyorsun, gitar nasıl singlecoil humbucker, nasıl bir fuzz tonu istiyorsun,en genel kullanılan üç familyadan benim önerilerim şunlar ama ne kullanıyorsun ve fuzz dan beklentin ne bilirsek daha nokta atışı bir şeyler önerebilirim
    Fuzz face istiyorsan MJM londonfuzz (kırmızı kutu germanyum), Throbak fuzz hace
    Muff tipi bir şey istiyorsan Skreddy P19, JHS Muffaletta, catalinbread manx loaghtan, BYOC large beaver
    Tonebender tipi bir şey istiyorsan Fulltone Soulbender, EQD Tone Reaper, Throbak Stonebender

15. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

895
    1,300
    9,255
    Çılgınca Analogman Sunface NKT 275 White Dot'a gaz kesiyorum :cool:, tabii elbette bulması ayrı problem :oops:...

andysat ve akgün bunu beğendi.
  16. Bir fuzz pedalı seçmeden önce ekipmanını ve hangi pedalın hangi kombinasyonlarla iyi çalıştığını bilmen gerekir. Güzel bir örnek video var burada.

Bir de pedalı birkaç pedalla kullanacaksan çoğu fuzz pedalı önünde buffer ile güzel sonuç vermez. Aklında bulunsun.

17. Hoca hiç gerek yok, amfi parasına satıyorlar şu an onları, o da bulabilirsen :) MJM germanium london fuzz çok iyi

Grundar bunu beğendi.
  18. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

895
    1,300
    9,255
    Bakıyorum hıznan...Bu arada elimde de Fulltone 69 mkii var :whistle:, benimki, tamamen şımarıklık, başka bir şey değil :poop:...

CrimsonKing bunu beğendi.
  19. henüz soyu tükenmediği ve doların makul fiyatta olduğu yıllarda 225USD'a alma şansım varken nedense Analogman KOT ile yetinmiştim. sanıyorum çocuklarım arkadaşlarına anlatacaklar, "babama yıllar önce 225usd 'a white dot nkt275 sunface vermişşer de almamış. alsaydı satıp araba alırdık" diye... :)

can_gny ve CrimsonKing bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş