Voivod

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda J_Rotten tarafından 6 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. Kayıtlarından olsa gerek,vokalini ve soundunu Suicidal Tendencies'e benzettiğim,80'lerin thrash emektarları hakkında...
   
 2. yanılmıyorsam The Nile Song'u coverlamışlardı... çokta harika olmuştu...
   
 3. - Canada'nin medahar-i iftahari ...
  - Pink Floyd Cover'larinin efendisi
  - Gruba Jason Newsted dahil olmus ... Jason kendine daha yakisir grup bulamazdi (+5)
  - Kucukken "Who is the dog, who is the God" sozlerine alerji kaptim diye, guzelim sarkidaki nakaratlari silmisdim :)

  [​IMG]
   
 4. Nothingface albümü süper bir şey. Progresifle thrashi çok güzel harmanlamışlar.
  Killing Techonogy ile ile Rrroooaaarrr da sağlamdır oldukça.
  Diğer albümleri hakkında fikrim yok.
   
 5. Kesinlikle...
  Zaten o adam nasıl o kadar sene Metallica'da durdu hayret ediyorum bazen...(Yanlış olmasın Metallica'ya laf etmiyorum,Jason'ın tarzı bir müzik yapmıyorlardı 90'larda bence...)
   
 6. Sadece Nothing Face' i bilirim. Bide Jason onlara geçtiğinde gündemime geldiler tekrar.

  Nothing Face şarkısına çektikleri klip hala gözlerimin önünde...
   
 7. jason newsted'le beraber eski vokalistleride döndü gruba.. mart 2003'te çıkardıkları albüm tam ve yeni kadro ile.. başlarına birşey gelmesin bari..
  annihilator'da uçtu gitti heralde...
   
 8. Yalnız Voivod'un Jason'la yaptığı son albümün çok kötü olduğu söyleniyor. Ben de o yüzden dinlemedim. Voivod'un yaptığı tüm albümleri sevenler bile çok kötü olduğunu söylüyor albümün.
  Jason'ın solo albümü de metalle alakasız bir şeymiş.
   
 9. genel olarak gruptan ayrı olarak yapılan solo çalışmalar dinleyenleri hep şaşırtır zaten.. : )
  bunun örnekleri var baya.. marty friedman'ın albümü.. megadeth'le yaptıkları tarzdan eser yok.. chris cornell'ın çalışmaları.. vs.vs.
   
 10. Jason'ın bir ara Echo Brain diye bir grup kuracağı vardı,pek thrash ile,hatta metalle alakası yokmuş galiba ama pek bir şey çıkmadı...
  Neyse olay Jason'a odaklandı birden,Voivod'un en sevdiğim 3 parçası yazayım bari...
  1.The Prow
  2.Ripping Headaches
  3.Cockroaches
   
 11. Son albümü ben sevdim aslında ama Jason öyle ahım şahım yetenekli bir müzisyen değil bence, yani Voivod konserinden sonra böyle düşünüyorum.
  Nothing Face olayı, Metal dünyasında ayrı bir yerde, KCrimson vari bir çalışma bunun dışında The outer limits, mutlaka edinilmesi gereken bir albüm ayrıca Voivod'un Denise olmadan başka bir vokal ile Trio olarak çıkardığı Phobos ise apayrı bir tatta bir albüm hele içinde Neutrino diye bir parça varki. Elemanlarla geçen sene Ozzfest'te tanıştım Quebec'li olduklarından İngilizceyi yarım yamalak konuşuyorlar. Türkiyeye Sepultura gitti biz gidemedik dediler. Voivod 2003 Abd turnesinde Sepıultura'nın alt grubuydu.
   
 12. off gelseler süper olurdu...
   
 13. Son albüm yanıltıcı bir albüm, çok iyi ve çok kötü parçalar bir arada.
  Özellikle klip çektikleri parça ve önce çıkarttıkları promo cd deki parçalar rezalet. Ama albüm geneli iyi. Les cigares volants, Divine sun,Blame us
  harika parçalar.
   
 14. Bana göre 80'lerin biryerinde sıkışıp kalmış thrash grubudur.Yanlış hatırlamıyorsam 10 veya 11 albümleri mevcut ve sadece 4'ünü dinleme fırsatı buldum.

  Düşünüyorum da Jason Newsted gruba gelmeseydi "Voivod" bu kadar sık sık anılmazdı.Anlayamadığım tek şey ise eski Metallica hayranlarının birden Voivod dinlemeye başlamaları.Kişiler garip tabi.
  Ha bana sorarsanız ne Voivod dinlerim ne de Metallica...

  Jason,Metallica için aynen şunları söylemiş;

  "Who spent 14 years in metallica before announcing his departure from the group in january 2001, says voivod can kick metallica's ass."

  (Bilenler bilmeyenlere anlatsınlar).

  Bu sözü söyleyen bir kişinin eski grubuna karşı sergilediği davranış sadece "hakaret" veya "geçmişini silip atma" şeklinde tanımlanabilir.Ki, bu grup Metallica olsa bile...
   
 15. Voivod dinleyen kaldı mı hala?yenı jenerasyona bıraz agır kacar ama..
   
 16. VOIVOD - Denis "Piggy" D'Amour Passes Away [Hot Flashes - 05.08.27 10:50:34]

  According to VOIVOD vocalist Denis "Snake" Belanger:  "Yesterday, Friday 26th at 23:45, Piggy passed away.  I would like to thank all of you for all the good words and encouragements you gave Denis during his battle.  I will keep you posted for funeral details."  Former Voivod bassist Jean-Yves (Blacky) Theriault has issued the following statement:  "Life does not always turn out the way you expect. Mine and the lives of many of my friends from Jonquiere were certainly influenced by one specific person, Denis D'Amour. He was a mentor and a hero for many of us. He was my best friend.

  I have dreaded the arrival of this day for a while now. My old bandmate is gone. He passed away last night at peace with himself and without pain. Until the very end he was both a sweetheart and a real rocker, without compromise.

  I am so grateful that I had the chance to let him know how much he meant to me and how much I loved him. Denis did not live to see his last artistic effort released but the rest of us will appreciate it all the more.  Long live Denis D'Amour. Long live Piggy."  As previously reported, Voivod guitarist Denis "Piggy" D'Amour had been battling advanced colon cancer which spread to his liver. Denis was 45 years old.  BW&BK sends their condolences to the remaining Voivod members, the D'Amour family as well as all of Piggy's friends and fans worldwide.
   
 17. Piggy'nin ölümünü yeni duydum. Çok üzücü bir haber. Çok başarılı bir besteci ve gitaristti kendisi. Eve gidip Dimension Hatröss, Nothing Face falan dinlemek lazım!
   
 18. Nothingface albümü bence de efsane bir albümdür. Bu albümün kayıt süresince 3 ay boyunca yeme-içme gibi ihtiyaçlar dışında stüdyodan hiç çıkmamışlar ve görülen o ki değmiş.

  Killing Technology ve Dimension Hatross da hayli sağlam albümler. İlk iki albüm daha bodos, Angel Rat ve sonrasında ise biraz punk etkili albümlermiş ama dinlemedim. Yine de hiçbirisinin Nothingface'den daha iyi olduğunu sanmıyorum.
   
 19. Ya bence War & Pain le Killing Technology daha iyi Nothingface den..
   

Bu Sayfayı Paylaş