Hss Stratı Sss'e Çevirmek

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda Telecast tarafından 4 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

 1. Selamlar, elimde bir adet Fender Standard Strat HSS var, bunu SSS'e çevirmek için nelere ihtiyacım olacak? Yani demem o ki eger kasasında SingleCoil için yer varsa herhangi değişmesi gereken başka bir aksam olacak mı?
   
  metaltrrocker bunu beğendi.
 2. yeni uyumlu bir sss pickguard alıp köprüye single manyetiği takıp sss bağlantı şemasına göre bağlayacaksınız. gövdede köprü manyetiği için açılmış olan alan yeterince geniştir sığacaktır.
   
 3. Görüntü mühim değilse direk olarak humbucker yerine single coil de takabilirsiniz. Ben bir gitarıma öyle takmıştım. Çünkü o boşluğa uyuyordu. Kalan boşluğa uygun plastik temelli, beyaz renkli ince bir parçayı uygun şekilde kesip yapıştırmıştım. Örneğin bu iş için kalın dosyaların arka taraflarını kullanabilirsiniz. Sadece el işi.
   
 4. Cok teşekkürler yorumlarınız için şunu sormam gerekeck birde, humbucker bağlantısını kesip yerine single coil takınca direk kabul edecek mi yoksa potansında ya da baska bir elektronik aksamında değiliklik şart mı?
   
 5. Eder, birşey yapmanıza gerek yok. single'ın 2 kablosu olacak, 5li switch de tek yapmanız gereken humbuckerın yerine single coili lehimlemek olacaktır. Humbuckerlarda auto split olur genelde, onu iptal etmeniz sadece humbuckerı ilgilendirir, diğer manyetikleri etkilemez.
   
 6. Cok teşekkürler bilgileriniz için sağolun :)
   
 7. Birşey değil, iyi çalışmalar, biraz yol alın, sorunuz olursa tekrardan devam ederiz.
   
 8. Peki mevcut H manyetik S olarak çalıştırılabilir mi?
   
 9. Aslında bu da güzel fikir. Tek coil şeklinde de çalıştıralabilir fakat humbucker paf karakterdeyse ya da 7-8k dirence sahipse diyelim, split de ton çok cılız olur. Humbucker modunda en azından 12k olmadığında köprü de split kötü sonuç veriyor.
   
 10. Benim tavsiyem, hem humbucker hem single olan bir humbucker ile değiştirmeniz. Pickguarda bir switch ekleyerek bu humbucer-single geçişlerini yapabilirsiniz.
   
 11. TRM

  TRM

  Single pickguard'ları tavsiye edebilirsin bu işin pahalı kısmı.Bence en güzeli gitara bir coil-tap sistemi taktırman olur hem daha ucuz hemde daha fazla ton seçeneğin olur.
   
 12. Aslında en güzeli alım satım ile çözmekmiş. Zira HSS'nin alıcısı SSS'nin satıcısı bol.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş