300-550 Tl Aralığında Amfi Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda msegmen tarafından 5 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar, eski Marshall MG15dfx amfim artık beni tatmin etmediği için satmaya karar verdim, onun yerine 300-550 tl aralığında amfi almak istiyorum. Aslında tam olarak iyi distortion tonları alabileceğim bir amfiye ihtiyacım var çünkü stüdyoya gidip Engl amfileri çalmaya başladığımdan beri bu amfiyle aram hiç iyi değil :D . Gitarım İbanez RG350Ex ve elimde ayriyeten metal muff distortion pedalı var. Alabileceğim en iyi tonları hangi size göre hangi amfiyle bulurum?

2. Yüksek watt'a gerek yok diyorsan Line 6 spider iv 15 düşünebilirsin. Sıfırını 450, temizinden ikinci elini 350 civarı bulabilirsin.

3. MG15dfx ile arasında çok fark var mıdır ki? Ben almışken en azından 1 sene daha idare etsin diye düşünüyorum.

4. Powerball, Blackmore, Screamer falan çaldıysan lambalı lambalı, ne tavsiye edersek edelim, bu saatten sonra adam olmazsın, umutsuz vakasın artık :) Hele 12 inç hoparlörler ile çaldıysan var ya, tamam bittin sen :D

O fiyata alabileceğin en iyi amfi (benim bildiğim) Ibanez TB serisi. 30 watt ve üstünde en azından 12 inç hoparlör barındırır. Bir ihtimal Randall'ın Kirk Hammet serisi kombo düşürürsün.

Onun dışında Line 6'nin falan modelleyici amfilerini bir dene. Onlarda daha geniş ton yelpazesi de bulunur. Hele Insane seçeneği iyi distortion barındırır. yine 30 watt ve üstü olsun, 15 watllarda genelde 10 inç hoparlör bulunur. (Yukarıda bahsedilmiş, şimdi gördüm). Bir riski, dijital gelebilir. Ama seversen de Metal Muff'ı sattırır. Yalnız modelleyici amfiler distortion pedalları ile pek anlaşamazlar. Demedi deme.

msegmen bunu beğendi.
  5. İbanezin TBX65R buldum birkaç tane 30 cm (herhalde 12" oluyor) hoparlör varmış ama herhalde hiç lamba yok üzerinde. Bir diğer seçeneğim de Marshall vs230, metall muffla iyi ton alır mıyım bilmiyorum da hoşuma gitti nedense. Bu arada herhalde Powerball 'du :D

6. 2. El bi blackstar ht1r combo (y)

müzik mağduru bunu beğendi.
  7. Lamba olmaz elbette. Bu fiyata Blackstar HT1 üzeri lambalı zor (bkz. @whok2 Lakin HT1 komboda hoparlör ya 8 inç, aklında olsun. Ha kabin çıkışı da var alette. Sabırla da altına 12" hoparlörlü kabin çekerim dersen ayrı). Hele high gain işinde ilahlara cüzdanı tam anlamı ile kurban etmek gerekiyor :D

12 inç=30 cm. tespit doğru (y)

8. Vs230 nasıl bir amfidir? Elden alabileceğim bir yerde 400 liraya buldum. Fiyat ve performans olarak iyi midir?

9. Valvestate serisi iyi transistörlü amfiler kategorisindedir. Elbette bu işler eni konu zevk renk. Deneyerek son kararı verecek olan sensin.

msegmen bunu beğendi.
  10. srv975

srv975

467
    159
    506
    Line 6, roland, fenderin mumkunse 12 inc Hoparlörleri olan butcene uygun temiz ikinci el alabilirsin.modellemeleri gayet güzeldir. Birde Nux diye bir marka var. Cok başarılidir.

Bu Sayfayı Paylaş