Erdem Koca Guitars

Hocam resimleri gördüm iştahım kabardı :) Bende bir gitar yaptırmak istedim. Ancak sağlam bir bütçe gerektirecek zannediyorum.
Keşke seri üretim uygun fiyatlı birkaç seçenek çıkara bilseniz. (1500-2000 tl civarında :) )
İlgin için çok teşekkür ederim, ben de zaman zaman bahsettiğin fiyat aralığında gitarlar yapıp ve daha çok insana ulaşabilmenin hayalini kuruyorum ama işin matematiğini yaptığımda her seferinde bu hayalim yıkılıyor. Herşeyi (ağaç,donanım,işçilik) birinci kalite kullanmaya çalışıp bu fiyatlara inmek ne yazık ki mümkün değil. iş ikinci kaliteye düşecekse de ondan zaten çok örnek var.

Purpleheart bir Güney Amerika ağacı, sert, dayanıklı, orta-geniş büyüklükte gözeneklere sahip. Renginin mor olması kozmetik olarak öne çıkmasını sağlıyor. Ton olarak Rosewood'lara benzese de kendine özgü bir sesi var.

Deneysel bir tasarım;

10857122_616641888469329_8503691697668665787_o.jpg
11000358_616642391802612_6685206079899544529_o.jpg

Usta gerçekten çok şık bir gitar olmuş :) Özellikle altın aksam ve inlayler çok hoş durmuş. Gövde tasarım da çok özgün bir tasarım olmuş. Müsait bir zamanınızda ağaçları ve malzemeleri de bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. Elinize sağlık :)
Teşekkürler, gitarın detayları:
Rosewood Top, Wenge body
Padouk neck, Ebony fretboard
25.5" scale, 22 frets
DiMarzio Illuminator pickups
Graphtech piezo bridge
Hipshot locking tuners
Custom Cedar wood inlays

Elinize sağlık hocam,gövde ağacı iki bölünmüş simetrik olarak birleştirilmiş sanırım değil mi hocam.Tercihiniz genelde iki parça mı yoksa tek parça daha mı verimli? Teşekkürler

Merhabalar,benim de merak ettiğim bir iki nokta var bu maple kaplama gitarlarda neden 2 parça maple kullanılıyor onun mantığı nedir.Birde facebook da fotoğrafını koyduğunuz ağaç kesim çeşitlerinin tona bir etkisi var mı yoksa sadece görsel bir tercih mi.

Elinize sağlık hocam,gövde ağacı iki bölünmüş simetrik olarak birleştirilmiş sanırım değil mi hocam.Tercihiniz genelde iki parça mı yoksa tek parça daha mı verimli? Teşekkürler
Eğer bulabilirsem gövdelerde tek parça ağaç kullanmayı tercih ediyorum, hem görüntü olarak hem de ton anlamında daha başarılı olduğunu düşünüyorum ama bu demek değil ki iki veya üç parça gövdeler kalitesiz olsun.

Merhabalar,benim de merak ettiğim bir iki nokta var bu maple kaplama gitarlarda neden 2 parça maple kullanılıyor onun mantığı nedir.Birde facebook da fotoğrafını koyduğunuz ağaç kesim çeşitlerinin tona bir etkisi var mı yoksa sadece görsel bir tercih mi.
Bookmatch denilen bir teknik bu, yaylı yapım ailesinde yüzyıllardır ön ve arka kapaklarda uygulanır, ayrıca mobilyacılıkta da vardır. Bu yöntem hem görsel bir kompozisyon sunar hem de tonal anlamda birbirinin kardeşi bir çift ağaçla çalışmanızı sağlar. Zaten genelde gitarın kapağını tamamen kaplayacak (30-32cm) genişlikte ağaç bulmak çok nadirdir.

Geri