Camel Sigarasının 6.5 Tl Olması

Bu gün itibariyle gerçeklenmiş olan hadisedir. Yıllardır Winston ile olan beraberliğimiz bu gün itibariyle son buluyor dostlar.

Aha caps:
fKTj4eN.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne guzel sigarayi birakmana vesile olsun iste, meyve aromali gazli icecekleri de birak bence :)

Bu durum bırakmaya değil, daha çok içmeye sebebiyet verecek gibi :) Eski fiyat 8.5 TL idi. Bu fiyatın düşürülmüş hali.
Ayrıca Sait Faik bırakılacak adam değil hocam. Dönüp dönüp okurum külliyatını. Dediğiniz gibi, okullarda okutulmaması büyük hata. Yeni nesil tanımıyor bile.

sigaradan neden vergi alınmamış o durumu anlamadım ben. bugün birkaç yer gezdim eski fiyatında hala
Eski fiyattan satmaya çalışan çakalları zabıtaya şikayet edebilirsiniz tekel cezaları çok yüksek bir ödesinde aklı başına gelsin en nefret ettiğim satıcılardır o insanlar. Zam oldu mu daha ellerine belge ulaşmadan zam yaparlar indirime gelince bize henüz tobacco yazı yollamadı der.tek sigara için değil her konuda şikayet etmekten çekinmeyin bi çakallık varsa susmakta ortaklıktır bu tip satıcılar batsın :) tabi ben gibide abartmayın Ankara zabıtası ile kanka oldum resmen yine mi sem diyolardır kesin :D
Sizin soruyu unutmuşum bence fişte hata olabilir vergisiz türkiye mi olur :) stok tüketip tekrar 10-15 güne 8.5 olur :)

Eski fiyattan satmaya çalışan çakalları zabıtaya şikayet edebilirsiniz tekel cezaları çok yüksek bir ödesinde aklı başına gelsin en nefret ettiğim satıcılardır o insanlar. Zam oldu mu daha ellerine belge ulaşmadan zam yaparlar indirime gelince bize henüz tobacco yazı yollamadı der.tek sigara için değil her konuda şikayet etmekten çekinmeyin bi çakallık varsa susmakta ortaklıktır bu tip satıcılar batsın :) tabi ben gibide abartmayın Ankara zabıtası ile kanka oldum resmen yine mi sem diyolardır kesin :D
Sizin soruyu unutmuşum bence fişte hata olabilir vergisiz türkiye mi olur :) stok tüketip tekrar 10-15 güne 8.5 olur :)

Serbest piyasa herkes istediği fiyata satar bir cezası yok. Ha müşteri kaçar o ayrı :)

serbest piyasa öyle olmuyor yalnız, serbest değil çünkü, jti nin listelerindeki fiyata göre satmak zorunda bayii. Adam kendi üretip kendi satmıyor sonuçta bu sigarayı.

Dostum ben o işi yspıyorum, üzerinde fiyat yazsa dahi yazan fiyat TAVSİYE EDİLEN SATIŞ FİYATI ibaresi geçer. Yani firma tavsiye eder. Onun içindirki bağdat caddesinde fiyatlar yüksek olabiliyor belli zaman dilimlerinde. Vergilerde kesilen fiş ve irsaliyelerden ödeniyor.

İşte fiş kesersen verginde ona göre artıyor ama bakkal yada büfe sigarayı elden verip geçiyor yine aynı şeyi demiş oluyoruz fiş kessin8,5liradan satsın sigarasını

İşte fiş kesersen verginde ona göre artıyor ama bakkal yada büfe sigarayı elden verip geçiyor yine aynı şeyi demiş oluyoruz fiş kessin8,5liradan satsın sigarasını
Dostum fiş kesse bile bişey değişmiyor çünkü ortalama her ay belli bir miktar kesiyorlar zaten örneğin ben bu ay 500 tl fiş keseceksem sana sattığım sigaraya kessemde kesmesemde o fişin miktarı kafadan belli :) Yani sigaraya keser başka şeye kesmez :)

iyi de sattığın sigara başına devlete vergi ödüyorsun aldığı sigara kadar devlete vergi ödemek zorunda. diyelim bayi 1000 paket mi alıyor ayda paket başı atıyorum 8 lira sigaradan 5 lira vergi alsa devlete senin bir aylık satışından 5 bin lira vergi gitmesi lazım ama 8 liraya değil 10 liraya satıp 8 liradan kesersen gene 5 bin lira vergi gitmiş olacak ama ekstradan 2000 lira haksız kazanç yapılmış olacak. Böyle şeyi yapan tekeli de şikayet edersin ruhsat falan gider. O bağdat caddesinde kafasına göre fiyat koyan tekele de aynı muhabbeti yaparsın çünkü o listeler tavsiye edilen satış fiyatı değil, dağıtımcı şirketler tarafından ilan edilen, dükkanda asılı durması gereken listelerdir. Bunların yanında dal sigara satan da pahalıya sigara satan da kaçakçılık yapıyor. Yoksa bu listeler neden var, tapdk sigara fiyatı belirleme serbestliğini neden jti, bat, pm gibi şirketlere vermiş de tekelci mahmut abiye vermemiş:)

Geri