Yurtdışından Gitar Getirmek

Merhaba arkadaşlar yurtdışı sitelerinde 50$ dan başlayan fiyatlarla çok güzel replika gitarlar var kendime bir tane almak istiyorum bu işten anlayan arkadaşların yardımina ihtiyaciım var gümrüğe takılır mı satıcı ya göndermezse vs yardımlarınız benim için çok önemli teşekkürler

Dur tahmin edeyim. Çin üretimi sahte gitar alacaksın değil mi? Değilse merak ettim 50 dolarlık bu gitarı.

100 dolar altı alış veriş gümrüğe takılmaz. Kargosu pahalıya gelmesin yeter. (Kargo gümrük sınırına dahil değil bu arada)

Satıcı bir gitar yollar mutlaka da, resimdekinin aynısı çıkmayabilir. Oluyor zaman zaman. dediğim gibi bir gitar alacaksan uyarmış olayım.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaptim herkes klasik şeyler yazmış satıcı yorumlarını okuyun falan diyede sahte yorumlarda olabilir kafam karıştı biraz

hocam alibaba.com dünyanın en meşhur sitelerindendir ve toptan alışveriş için tüm dünyaca kullanılır. aliexpress ' de yine aynı siteye bağlıdır. burası sadece sahte gitarlar satan bir yer değil , dünyada ithalat ihracat yörüngesini çeviren küçük çarklardan biri her şey var yani. çindeki 10 tane adam da sahte gitar yapıp koymuşlar mesela. burdan sahte gitar çıkınca , burası sahte gitar satılan bi forum mu oluyor ? dünya sıralamasına bakınız sitenin , ilk 100 de falandır tahminimce

hocam alibaba.com dünyanın en meşhur sitelerindendir ve toptan alışveriş için tüm dünyaca kullanılır. aliexpress ' de yine aynı siteye bağlıdır. burası sadece sahte gitarlar satan bir yer değil , dünyada ithalat ihracat yörüngesini çeviren küçük çarklardan biri her şey var yani. çindeki adamlar da sahte gitar yapıp koymuşlar. burdan sahte gitar çıkınca , burası sahte gitar satılan bi forum mu oluyor ? dünya sıralamasına bakınız sitenin , ilk 50 de falandır tahminimce

Burada sahte gitar satılabiliyor mu? Aksine, forumun bu konuda kuralı var. Adam gibi bir sitede sahte ürün satılmaz. İzin verilmez. İzin vermek hem yasadışıdır, hem de ahlaksızlıktır.

hocam adamlar orjinaldir diye satmıyor , replika satıyorlar. ki şuanda alım satım forumunda da replika gitarlar var. zaten 100 dolarlık gitarın üstünde fender de yazsa , fender değildir elbet. neden ahlaksızlık olsun ki , illa üstünde fender yazması için 3.000 dolar mı vermemiz lazım :)

Yaptim herkes klasik şeyler yazmış satıcı yorumlarını okuyun falan diyede sahte yorumlarda olabilir kafam karıştı biraz

Açıkça söyleyeyim sana. Alırsın sahte bir x gitar, ağacı ya çok düşük kalite ya da alakasız, çürük çarık bir ağaç çıkabilir. Elektronik donanımı, köprü, eşik falan çöpten hallice çıkabilir. Belki de orta seviye, idare eder bir gitar da çıkabilir. Kısacası zar atmış olacaksın.

hocam adamlar orjinaldir diye satmıyor , replika satıyorlar. ki şuanda alım satım forumunda da replika gitarlar var. zaten 100 dolarlık gitarın üstünde fender de yazsa , fender değildir elbet. neden ahlaksızlık olsun ki , illa üstünde fender yazması için 3.000 dolar mı vermemiz lazım :)

Bu konu forumda bir kaç kez tartışıldı, açıklandı ama görüyorum ki,bazı şeyler tam anlaşılamamış.

Tanımın yanlış. Replika diye başka markaların yaptıkları LP, Strat, SG vb. patentli modellerdeki gitarlara denir. Cort'un LP'ü, Greco'nun Stratı replikadır, eyvallah. Model Gibson'a, Fender'e vb.ne aittir. Sen bunu ölçülerde, kıvrımlarda küçük farklarla üretebilirsin. Bunda bir sakınca yok. Ibanez dahi replika LP, Strat yaptı zamanında. Ama birebir değil. Birebir yapsa idi patent yasalarını çiğnemiş olurdu.

Alakasız bir ülkede, alakasız bir fabrikada taklit gitar üretip, üstüne Fender'in, Gibson'un markasını, Made In USA yazısını ve orijinal seri numarasını basmak sahtekarlıktır.

Bu is nispeten sans isi ama isin kullanici tarafi var. Maddiyata bakan bir is sonuc olarak. Eger hic gitari yoksa beklentisi de yuksek degilse satici da istenen urunu yollarsa , gumruge takilmazsa( diye uzatabiliriz) elinize bir elektro gitar gecmis olur. Elinizde hicbirsey olmamasindan iyidir yinede. Ancak dediklerim disinda beklentiler varsa o is yalan olur.

Bu is nispeten sans isi ama isin kullanici tarafi var. Maddiyata bakan bir is sonuc olarak. Eger hic gitari yoksa beklentisi de yuksek degilse satici da istenen urunu yollarsa , gumruge takilmazsa( diye uzatabiliriz) elinize bir elektro gitar gecmis olur. Elinizde hicbirsey olmamasindan iyidir yinede. Ancak dediklerim disinda beklentiler varsa o is yalan olur.

Para ve zaman ayırılacaksa bir beklenti de olmalı diye düşünüyorum. Oldu, çöp gibi bir gitar geldi ki o sitede 400 dolar civarına da gitar var yanlış hatırlamıyorsam. 80 dolar gümrük, kimbilir kaç lira ardiye parası ödediğini, gitarın çöp çıktığını düşün. Yaklaşık 500 dolar da çöpe. En iyi hesapla yine 400 dolar civarı bir meblağ söz konusu. Ben olsam, bu riski almaktansa parayı düzgün bir ürüne yatırmayı tercih ederim.

Son düzenleme:
Aynen bu işte aşırı fazla risk var. İnternet aramalarında dişe dokunur bilgiler yok. youtube'da unboxing videoları var. Ancak ne derece güvenilir bilmiyorum. Beklentiyi risklerden ötürü yazdım.
@ilkerbts hali hazırda çaldığın elektro gitarın var mı? Eğer yoksa tercih senin iyice araştır içine sinsin. Aksi halde muhatap bulamazsın, sonuçta elin Çinlisi. Elektronik konusundaki cinlikleri aklıma gelecek cinsten değil.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler şuan 2 tane gitarim var ben jem 7 white getirmek istiyorum amacım uygun fiyat birebir gitar diye getirmek orjinal jem gibi olmaz farkindayim ama 100$ a 150$ a burda çok dandik gitarlar var ve ikinci el.gelecek gitar hem sıfır olacak hemde burdaki alacagim ucuz ve kotu gitar fiyatina en azindan gorunusu guzel bir gitar almiş olacağim o durumda var o yuzden 200-300 liraya acimam tek sorun fotograftaki urun sorunsuz bi şekilde elime nasıl ulaşır

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler şuan 2 tane gitarim var ben jem 7 white getirmek istiyorum amacım uygun fiyat birebir gitar diye getirmek orjinal jem gibi olmaz farkindayim ama 100$ a 150$ a burda çok dandik gitarlar var ve ikinci el.gelecek gitar hem sıfır olacak hemde burdaki alacagim ucuz ve kotu gitar fiyatina en azindan gorunusu guzel bir gitar almiş olacağim o durumda var o yuzden 200-300 liraya acimam tek sorun fotograftaki urun sorunsuz bi şekilde elime nasıl ulaşır

Fiyat 100 doları geçmiyorsa kapına dek gelir. Geçiyorsa %18 veya 20 gümrük vergisi ile ardiye, kağıt masrafları ödersin.
Bu arada sahte JEM görmüşlüğüm, çalmışlığım var. Manyetik, floyd rose, kilit ve burguları değiştirmek icap ediyor. Stok haliyle iyi performans almak zor. Tıpkı daha önce gördüğüm sahte Slash ve 60's Neck Gibson gibi.

300 değil ama bu aralar piyasada hatta forumda 500 civarına ikinci el orjinal RG var. Hatırında olsun.

Geri