Yurtdışından Gitar Getirmek

Eger duvara sus niyetine asmak istiyorsan al derim, bu tarz sitelerden hatta ebay`den bile kaziklananlar var, cunku fiyata aldaniyorlar, sonuc malum cope para veriyorlar!

hocam adamlar orjinaldir diye satmıyor , replika satıyorlar. ki şuanda alım satım forumunda da replika gitarlar var. zaten 100 dolarlık gitarın üstünde fender de yazsa , fender değildir elbet. neden ahlaksızlık olsun ki , illa üstünde fender yazması için 3.000 dolar mı vermemiz lazım :)
Seninle aynı kıyafeti giyip, aynı saç tıraşını olup, kız arkadaşınla çıkıp, derslerine girip, senin yerine iş görüşmelerine gidip, senin maaşını alıp üstüne bir de sahte kimlik bastırıp senin adını soy adını taşıyan birisinin yaptığı ne kadar ahlaksızlık değil ise, replika (replika demek ne de kibarlaştırıyor ) gitarlara ünlü markaları basmaları da o derece ahlaksızlık değildir.
Başlığı açan arkadaşa tavsiyem ve ricam bu alış verişi yapmayıp, sahtekarlığa pirim vermemesidir.
Bu durumda Fender'İn Gibson'un avukatı gibi görebilirsiniz beni. Bu gitarlar pahalıdır. Muhtemelen üretim maliyetinin 20-30 katına satış etiketi taşımaktadırlar. Ancak bu kazıkçı fiyat politikasını da dayanak kabul edip sahte üretimin destekçisi olmayın.

Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler şuan 2 tane gitarim var ben jem 7 white getirmek istiyorum amacım uygun fiyat birebir gitar diye getirmek orjinal jem gibi olmaz farkindayim ama 100$ a 150$ a burda çok dandik gitarlar var ve ikinci el.gelecek gitar hem sıfır olacak hemde burdaki alacagim ucuz ve kotu gitar fiyatina en azindan gorunusu guzel bir gitar almiş olacağim o durumda var o yuzden 200-300 liraya acimam tek sorun fotograftaki urun sorunsuz bi şekilde elime nasıl ulaşır

Jem tipi gitarlarda FR ve entonasyon feci önemlidir, onun üstündeki peynir gibi çinko alaşımıyla üretilen FR'den bir cacık olmaz. İlk günler idare eder, zaman geçtikçe cacık olmaz dedim ama bildiğin cacık olur. Hele ki klavye radius'undan, fret işçiliğinden hiç bahsetmiyorum. Manyetiklerin ve ağacın sözünü bile açmıyorum. Jem diyorsan sorunsuz entonasyon, düşük tel yüksekliği gerekir ve bunları bu gitar vermez.

Alacaksan başka replikalara bak, sabit köprülere yönel derim. İnan buradan 600 TL'e alacağın cort x-th veya x-custom 50 kat daha iyi sonuç verir. Onu bırak git rg2570 al, forumda 990TL. Taş gibi gitar, yurt dışında 1100 dolara satılan bir gitar, bizim 2. ellerde alıcı bulmuyor. Maceraya gerek yok.

Seninle aynı kıyafeti giyip, aynı saç tıraşını olup, kız arkadaşınla çıkıp, derslerine girip, senin yerine iş görüşmelerine gidip, senin maaşını alıp üstüne bir de sahte kimlik bastırıp senin adını soy adını taşıyan birisinin yaptığı ne kadar ahlaksızlık değil ise, replika (replika demek ne de kibarlaştırıyor ) gitarlara ünlü markaları basmaları da o derece ahlaksızlık değildir.
Başlığı açan arkadaşa tavsiyem ve ricam bu alış verişi yapmayıp, sahtekarlığa pirim vermemesidir.
Bu durumda Fender'İn Gibson'un avukatı gibi görebilirsiniz beni. Bu gitarlar pahalıdır. Muhtemelen üretim maliyetinin 20-30 katına satış etiketi taşımaktadırlar. Ancak bu kazıkçı fiyat politikasını da dayanak kabul edip sahte üretimin destekçisi olmayın.
ben haftasonları grubumla bir barda çıkıp müzikten bir halt anlamayan 100 tane adama müzik yapıyorum. bu 100 adamın en az 50 si müziğe dair hiçbir şey bilmese de gibson ve fender i biliyor. sahnedeki gitarlar gibson fender olunca ki tavır ile atıyorum "sb dreams" olunca ki tavır çok farklı. mekan sahipleri için de bu geçerli . prestije markaya gösterişe önem veren bir milletiz biz. nasıl çaldığın da önemli de konu o değil . tüm bu mekan sahipleri ve seyirciler için 100 dolara fender alıp hepsini bir güzel yiyen adama helal olsun. saygılar

Son düzenleme:
Barda sahne alıyorum grubum var insanlara müzik dinletiyorum diyen birinin ne kadar ayar yapilsa da hiçbiri kar etmeyen bir enstrümanı savunması herşeyi açıklamış zaten. Ucuz etin yahnisi yavan olur derler. Bu işler o kadar kolay olsaydı önüne gelen yapardı. Benim bütçem müsait değil o kadar veremem deniyorsa illa alternatif bir sürü marka var onlara bakmak lazım.

insanlar gördüğünü duyarlar hocam , ayrıca burda bahsedilen kadar da kötü değiller. squier bullet strat 'dan 8 kat daha iyi gitarlar var fender çakması

15-20 tl verip albüm almayan bir toplumken replika alınmalı mı alınmamalı mı tartışması ironik. ( asla replikayı savunmuyorum, hatta replika gitarların piyasada olmasından tiksiniyorum. Gitar alırken en çok korkutan şey ne de olsa. Öğrenciyiz, replikayı orjinal diye yutarsak vay halimize :) )

tv yi açın hocam açıklayacak bir şey yok. bugün bi blues çalan barın haline bakın bide maroon 5 çalan yere bakın. 2 dakka düşünün yazmadan önce ya

@mabel60 ...."Geçen bara eğlenmeye gittik 10 kişi, tam oturucaz baktım sahnedeki aşağılık herif Cort çalıyor. Garsona dedim derhal götür içkileri geri, kızlara da kalk kalk kalk heömen gidiyoruz dedim çıktık mekandan"....
Ben hiç böye bir muhabbet duymadım.
İzmir'deki rock bar işletmecilerinin de genel olarak Mardinli ve Ağrılı olmalarına istinaden "Ula bağa bakın hele! Eger ki benim mekanımda Fendar çalmazsaz o zımbırtıyi alır sizin ben kafazda kıraram haberiz ola. Hıdır oğbi demedi demeyin. Gedin adam olun la!" gibi bir şey de duymadım.
Yani dostum belki şu marka olayına sen fazla kaptırmışsındır.

@ilkerbts yani ben sana ne diyeyim, en gönülsüz adamı bile polemiğe çekecek başlıklar açıyorsun, kayıtsız kalmak mümkün olmuyor. Dünyanın en ölü ve ucuz ibanez piyasası burada iken çakma JEM getirmek ucuptur yahu. Bu çılgın projeni hayata geçirmeden önce şunu da aklında tut: Ibanez çakması ile Fender çakması arasında fark var. Misal Telecaster ile JEM aynı devrin/kuşağın gitarları değil, telecaster tamamen ucuzluk ekseninde tasarlanmış bir gitar JEM öyle değil. JEM'in yaptığını yapabilen ve sırıtmadan onun gibi janjanlı görünen bir gitarın çakmasını yapmak çok daha zor olacaktır haliyle. Çakma gitarların fiyatları aşağı yukarı aynı olduğuna göre en kıytırık çakmaların JEM gibi atraksiyonlu modellere ait olacağı da aşikar. Git bari Telecaster gibi basit bir gitarın peşine düş daha az rezil ol. Sonuçta modifiye edilmekle düzelmeyecek bir gitar alacaksın, verdiğin paraya yazık olacak. Elimde değil savunulmayacak düşünceye Paris Hilton'muşçasına sarılan adam gördüm mü kendimi tutamıyorum. Ocak yakıp yumurta yapmak için gereken mantık silsilesi sende varsa bu dediklerini cidden savunmazsın. Lütfen kendine gel, yol yakınken itikadını tazele. Burada savunulan bazı şeyler rüyada benim aklıma gelse sabahında 3 koç kurban eder, 50 kere tövbe-istiğfar ederim.

Bu arada tam olarak abartıldığı kadar olmasa da malesef şu marka konusundaki yaklaşımlar doğru. Bizzat yaşadığım bir durum. Ekipman sağlam olunca bar sahibi sana daha profesyonel bakıyor. Hatta "o grubun soundu kötü çünkü ellerinde markasız gitar var, şu grubun iyi bak adam gibson ve kendi lambalı amfisiyle geliyor" muhabbetinin direkt benimle yapılmışlığı vardır. O sahne de gece çıkmanızı engellemez ama oranın ses teknisyeninin, garsonun, sahibinin size bakışını etkiler.

Bazı barlarda profesyonel gruplarda çok iyi ekipman olur anlayışı mevcut ve cidden Taksim'in göbeğinde isim yapmış yerlerden bahsediyorum, prestij filan değil, bir şekilcilik mevcut. Örneğin ne vardı sizin gitaristler de ekipman olarak? şeklinde belli barlarda defalarca konuşma yapmışımdır.

tv yi açın hocam açıklayacak bir şey yok. bugün bi blues çalan barın haline bakın bide maroon 5 çalan yere bakın. 2 dakka düşünün yazmadan önce ya
Hocam Allah kurtarsın seni, düştüğün yer ibretlik. Son 6 ayın cevap vermesi en zor insanı sensin. Bir çok kişi vursam yarısı boşa gidecek diye yanıt vermiyor haberin ola, sırf boşa gidecek o yarıya acıyarak. "...internetten film , oyun indirmiyordur . youtube dan mp3 indirmiyordur..." diye buyurmuşsun. Çakma gitarlara olan muhabbetini ve teveccühünü de ekleyince muhteşem bir tablo çıktı Bellini'nin Fatih portresi halt eder. Kendi hakkın/emeğin çalındığında da bu kadar bonkör ve vurdumduymaz olabiliyorsan ya sokakta yaşıyor olmalısın ya da Kızılay çadırında.

Geri