Alt Yapı Için Pedal Önerisi ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda james tarafından 11 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar, Arkadaşlar amfimde fx loop harici ekstra bir girişim yok yani bazı amfilerdeki gibi mp3 player vb. bağlayıp alt yapı üzerine çalamıyorum. Bu iş için boss rc serisi veya JamMan Sologibi aletler var evet ama bana looper özelliğinin olmasına gerek yok, onun için alternatif pedal olarak ne uydurabiliriz :) ?

2. Sırf bu iş için bence pedala gerek yok. Sana Y şeklınde kablo lazım. 3 ucuda erkek olmalı. Bir ucu Send jakına diğeri return jakına girecek. 3. Ise telefon, mp3 vs. Kaynağa gırecek. Eğer Effects loopta pedal var ise y kablonun bir ucu return jakına bir ucu Effects looptakı Son pedalın çıkışına girecek. 3.uçta kaynağa gıdecek

james bunu beğendi.
  3. Harici fx loop özelliği yok mu demek istediniz, yoksa" fx loop'tan başka bir giriş daha yok "mu demek istediniz amfinizde?

4. Aslında pedala ihtiyacınız yok bu iş için. Gitarı, amfinin input girişine, mp3 çaları da return girişine bağlayacaksınız. Bu kadar. (Tabi send-return bağlantısına pedallar bağlı değil ise)

james bunu beğendi.
  5. Benim bildıgım returne jak takıncada Preamp ve poweramp arasındaki bağlantı kesılıyor. Eğer öyleyse gıtardan ses alamaz bu sefer. Denemek lazım.
    Dediği gibi önce bi direk returne mp3 bağlayarak dene. Eğer gıtarın sesi kesılıyorsa Y kablosuyla yapman lazım

james bunu beğendi.
  6. Evet olabilir.

7. Send returnda pedal var, Artı dediğiniz gibi gitarında sesi kesiliyor zaten. Y kablosunu şu an için deneyemiyorum :)

8. srv975

srv975

467
    159
    506
    Merhaba Aşağıdaki linkte bulunan pedal veya benzeri pedalı kullanabilirsin. Signal Line Selector diye başka markalarda arayabilirsin. Yada birisine özelde yaptırabilirsin. Hatta volüm knobları takılsa daha kullanışlı olabilir.
    ADD pedal belki biliyorsun İzmir'de kendisine ulaşabilirsin ve istediğin özellikleri de ekleyebilir yada İstanbulda SRV Müzik satıyordu oradan alabilirsin.
    http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/carl-martin-match-box-line-selector Carl Martin istersen yada Add pedal
    http://www.addpluspedals.com/_a_b_box.html

james ve antbalci bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş