Shure Sm57 Ebay

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda arda4232 tarafından 18 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba arkadaşlar şimdilik gitar kayıtlarımı pg57 ile yapıyorum ama imkanım varken Sm57 almak istiyorum , Türkiye fiyatları 500 lira civarında , Ancak Ebayde 65 99 dolar arsında değişiyor 20 30 dolara olanların sahte oldugu belli ancak 65 dolarlık bir ürünün sahte olup olmadıgını nasıl anlıyabilirim free shipping oldugu için tercih edeceğim , Güvene olarak ebay paranızı geri öder gibisinden birşey yazıyor ilanda
   
 2. Internette fake SM57 diye arattığınızda, orijinali ile ayırt etmenize yol gösterecek videolar ve bilgiler mevcut.
   
 3. E-Bay paranizi size göri ödemez, PayPal araciligi ile e-bay üzerinden alisveris yaptiginizda paypal size bu garantiyi veriyor e-bay degil.Internette çok fazla sahte sm57 var, fotografa orijinal resim konulup size sahteside gönderilebilinir bu durumda mikrofon elinize geçmeden bunu bilemessiniz. PayPal ile ödeme yaparsaniz eger büyük ihtimalle paranizi geri alabilme sansiniz var ama tamamini alamassiniz (kargo ücreti ve varsa gümrük ücreti).
   
 4. Shipping zaten free 65 doların sahte olma ihtimali olup olmadıgını neden bilemiyorum çünkü usa satış fiyatı hakkında hiç bir fikrim yok . Ama ilginize teşekkürler
   
 5. Yurtdışına gönderimler genelde free olmuyor satıcıyla konuşmanızda fayda var önce.
   
 6. Worldwide olarak girilmiş
   
 7. Worldwide olması free shipping anlamına gelmiyor, ebayde 99 dolara var bir adet kargo ücreti ups ile 65 dolar görünüyor mesela. Gümrük ödemezsiniz ama öyle düşünün.
   
 8. 149 dolara buldum bir tane Turkiyeye gönderim tarihi 15 ila 30 haziran arası , Shipping Free yazıyor detaylarda
   
 9. 100 dolar üstü gümrüğe takılacaktır, %20 sini de gümrüğe ödemeniz gerektiği anlamına geliyor bu
   
 10. Uff ups takılmayacaksa 2. shipping seçeneği 19 dolar olarak ups ile geliyor .
   
 11. Yurtdışından birşey satın aldığınızda özel kargo şirketleri tavsiye edilmez. Gümrüğe takılma ihtimali artar aksine.
  100 dolar altı diye kesin gümrüğe takılmayacak diye bir kaide yok. Bunlar formalite. Olay tamamen gümrük memurlarının inisiyatifinde.
   
 12. Yanlış anladınız, 100 dolar üstü tüm kargolar takılır, sizin için önemli bir meblağ değilse alabilirsiniz sıkıntı olmaz satıcının rating i yüksekse
   
 13. Gümrüğe takılırsa evde mi ödüyorum parayı gümrükte kalıyormu ?
   
 14. Hayır ben direk size istinaden yazmadım zaten 100 dolar sınırını. O sınır kesin bir sınır değildir. Gümrükte olaylar eski düzen işler. Gümrükçü memuru ikna edebilirseniz ayrıdır.
   
 15. Bende genel olarak söyledim , Ürün 100 olsun 1000 olsun gümrüğe takıldıgında ne yapmam gerekicek
   
 16. Gümrüğe gitmeniz gerekecek.

  Free shipping ile 65 dolara ürün gönderiliyorsa, o ülke garanti Çin'dir. Çin'dense %100 sahte sm57 gelir.
   
 17. Amerika'dan burada o boyutta bir ürün usps first class ile 24,95 gibi bir fiyata getirtilebilir, firmanın anlaşması var ise bu fiyat 14,95lere kadar düşer. Sm57'nin sıfırı zaten 99 dolardır, o sebeple 99+15=114 en fazla 125 dolara bu işi bitirebilirsiniz. Özellikle firma bazında satan Amerikan orjinli ebay satıcılarından almanızı tavsiye ederim.
   
  müzik mağduru bunu beğendi.
 18. Sanki sahte shure mikrofonlar başlıgi vardı.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş