Blackstar Ht 5, Ht 20 Vs Fender Vs Marshall

Ya arkadaş denemeden çalmadan insanın gidip bu amfiyi alası geliyor, yani okadar gaza geldim...
Acaba fiyatindanki ucuzluk markası ve üretim yerinden dolayı?

Markayla alakası yok. Aslında Türkiye için de ucuz, yoksa yurtdışında yakın özellikteki amfilerden çok da ucuz sayılmaz. Zaten üstte o kadar 6505 muhabeti geçti.
Aslinda youtube Italyanin Pavey kanalinda birkac strat performansi buldum bu amfi ile ki onlarda bence pekte iyi degillerdi.
Söyle adam akilli, fender strat ile bu amfi uzerinde clean, hafif drive ve bir blues solosu atan bir video olsaydi :) o derece merak ettim sesini...

Ya arkadaş denemeden çalmadan insanın gidip bu amfiyi alası geliyor, yani okadar gaza geldim...
Acaba fiyatindanki ucuzluk markası ve üretim yerinden dolayı?
Ben uretim yerine cok takilmam blackstar da Kore sonunda. Lakin S1 ve Artisan amfileri ve kabinleri takdire sayan HT ile ilgili de problemim yok ama bu varken ona bakilmaz. Peavey`in en pahali markalardan olmadigi acik lakin markadan dolayi ucuz bu demek haksizlik olur, amfi konusunda PEAVEY hemen herkesten daha prestijlidir ustelik tolexinden dugmesine kadar kalite bakimindan bence Marshall`dan falan cok cok ileride. Peavey`in amfilerine kotu laf edenin agzina biber surerler. Lakin bu 6505+ model de kult haline gelmis 5150`nin model olarak aslinda devami. @izzzyy beni dovecek ama olsun soyleyelim, ben mesela artik uretilmeyen XXX amfisinin cok butik amfiyi tokatlayacagini dusunuyorum simdi XXX ENGL amfiler kadar pahali degilse so what? Peavey`in amfileri varken ENGL ile isim olmaz ornegin tonla paraya satilan Orange`larla da. Sonracigima XXX II vardir ki zaten benim canim cananim JSX`in tekrar paketlenmis hali. Bu boyle gider de gider. Peavey candir, gitarin falan da ortadan halliceyse okuz gibi guclu ve karakterli drive alirsin. Karakter ise amfilerde ve insanlarda en yoklugu cekilen ozelliktir.

Ben uretim yerine cok takilmam blackstar da Kore sonunda. Lakin S1 ve Artisan amfileri ve kabinleri takdire sayan HT ile ilgili de problemim yok ama bu varken ona bakilmaz. Peavey`in en pahali markalardan olmadigi acik lakin markadan dolayi ucuz bu demek haksizlik olur, amfi konusunda PEAVEY hemen herkesten daha prestijlidir ustelik tolexinden dugmesine kadar kalite bakimindan bence Marshall`dan falan cok cok ileride. Peavey`in amfilerine kotu laf edenin agzina biber surerler. Lakin bu 6505+ model de kult haline gelmis 5150`nin model olarak aslinda devami. @izzzyy beni dovecek ama olsun soyleyelim, ben mesela artik uretilmeyen XXX amfisinin cok butik amfiyi tokatlayacagini dusunuyorum simdi XXX ENGL amfiler kadar pahali degilse so what? Peavey`in amfileri varken ENGL ile isim olmaz ornegin tonla paraya satilan Orange`larla da. Sonracigima XXX II vardir ki zaten benim canim cananim JSX`in tekrar paketlenmis hali. Bu boyle gider de gider. Peavey candir, gitarin falan da ortadan halliceyse okuz gibi guclu ve karakterli drive alirsin. Karakter ise amfilerde ve insanlarda en yoklugu cekilen ozelliktir.

Cevabin icin tesekkurler...
Sayende neler neler ögrendim :) yada bircok seyi yanlis bildigimi ögrendim :)
Pavey 6505+ drive tonlarinda kimsenin memnun olmayacagini sanmam, youtube de baktigim performanslarinda bariz sekilde kendine has ve gayet iyi bir sonuc veriyor.
Benim asil merak ettigim ve alma sebebim olacak, rock, blues ve clean/crunch fender tonlarini lambali bir sekilde almak ki bu amfide hemen hemen bunu alabilecegimi saniyorum (tabii denemeden birsey bilemem ama).
Diger dedigin konu (ton karakteri) ise basli basina bir satin alma sebebi bence! Bu ne yazik ki lambali yada yari lambali diye ortalarda dolanan bir cok urun ise hicte öyle olmuyor...

Bu arada JSX serisine baktim Joe Satrani Signature, nedense bu adamda, tonuda yaptigi muzikte hep bana itici gelmistir.
Bir Eric Clapton ve bir Carlos Santana ve buyuk ustad B.B. King baskadir azizim, bu degerleri yasatmak gerekiyor, ahhh biraz da butce elverse :)

S
Cevabin icin tesekkurler...
Sayende neler neler ögrendim :) yada bircok seyi yanlis bildigimi ögrendim :)
Pavey 6505+ drive tonlarinda kimsenin memnun olmayacagini sanmam, youtube de baktigim performanslarinda bariz sekilde kendine has ve gayet iyi bir sonuc veriyor.
Benim asil merak ettigim ve alma sebebim olacak, rock, blues ve clean/crunch fender tonlarini lambali bir sekilde almak ki bu amfide hemen hemen bunu alabilecegimi saniyorum (tabii denemeden birsey bilemem ama).
Diger dedigin konu (ton karakteri) ise basli basina bir satin alma sebebi bence! Bu ne yazik ki lambali yada yari lambali diye ortalarda dolanan bir cok urun ise hicte öyle olmuyor...

Bu arada JSX serisine baktim Joe Satrani Signature, nedense bu adamda, tonuda yaptigi muzikte hep bana itici gelmistir.
Bir Eric Clapton ve bir Carlos Santana ve buyuk ustad B.B. King baskadir azizim, bu degerleri yasatmak gerekiyor, ahhh biraz da butce elverse :)
Satriani`yi acimasizca severim ben hele hele ki tonunu. Montreaux jazz festivalinde ki youtube de kayitlari var cikarttigi tonun tadini Hamdi restoranin kebaplarinda bile bulamiyorum bak kac sene gecti o ton eskimedi eskimez.

Ebedi olarak cari bulunan ser-i hukumlere gore bir ekipmani endorse edenden bagimsiz olarak degerlendirmek vaciptir. JSX ben Satriani`den nefret etsem de guzel olarak kabul edecegim bir amfi olurdu hele ki Crunch denen ritim kanali var ya ah ulen can yakar, etek havalandiran meltem ruzgaridir.

Neyse 6505+ ile vakit gecirirsen istedigin tonlari almaman icin bir sebep goremiyorum gaini kokleme yeter. Bu arada kafa versiyonlarinda spring reverb yokken komboda var. Amfi kral olduguna gore amfi disi etmenler cok daha onemli olacaktir. Ama olur da canin drive cekerse blues junior falan bunun yaninda kurur kalir, bir de isin bu yani var. Hepimiz insaniz distortiona koklemek beseri bir histir bertaraf edilemez.

S

Satriani`yi acimasizca severim ben hele hele ki tonunu. Montreaux jazz festivalinde ki youtube de kayitlari var cikarttigi tonun tadini Hamdi restoranin kebaplarinda bile bulamiyorum bak kac sene gecti o ton eskimedi eskimez.

Ebedi olarak carbi bulunan ser-i hukumlere gore bir ekipmani endorse edenden bagimsiz olarak degerlendirmek vaciptir. JSX ben Satriani`den nefret etsem de guzel olarak kabul edecegim bir amfi olurdu hele ki Crunch denen ritim kanali var ya ah ulen can yakar, etek havalandiran meltem ruzgaridir.

Neyse 6505+ ile vakit gecirirsen istedigin tonlari almaman icin bir sebep goremiyorum gaini kokleme yeter. Bu arada kafa versiyonlarinda spring reverb yokken komboda var. Amfi kral olduguna gore amfi disi etmenler cok daha onemli olacaktir. Ama olur da canin drive cekerse blues junior falan bunun yaninda kurur kalir, bir de isin bu yani var. Hepimiz insaniz distortiona koklemek beseri bir histir bertaraf edilemez.

Osman tam kafa adamsin!
Ayni sehirde yasasaydik, kesin komsun olurdun :)

Satrani´den nefret etmem sadece ona gelene kadar dunya kadar adam var bana göre, bu arada o canli performansa bakayim hemen...

Sende sanirim bu amfi var, ehhh kesin strat´ta vardir, ozaman benim istedigim tonlar birder kendi istedigin birseyleri calipta bir ses yada video örnegi yollarsan dua ederim sana, sende sirat köprusunde bu dualarla inan tek ayakla gecersin :)

EDIT: Arkadasin 1988 canli performansina baktim, kendinden gecmis tarzini iyi yansitmis...
Ahh birder o yillarin verdigi haz ile sanhneye tight ile cikmasaymis keske :)

Saka degil abd fiyati boyle ben 1200 dolara Soldano aldim gelirken geri getirmekle ugrasmiyayim diye guitarcentera goturdum dediler 500 dolar veririz tabi satmadim. Gavur memleket amfi konusunda pek ucuz. ama peaveyler gavur olusu gibi jsx 24 kilo civari o yuzden kargo hep problem.

ne olursa olsun fikrim değişmicek herzaman mesa olacak dual rectifier'dan başkası yok gözümde.
bu arada yeni edindiğim bilgilere göre :) randall smith bulmuş mesa amfisini fender amfiyi modlarken çıkmış ortaya hatta adı boogie'imiş sadece.
Daha sonra adına ekleme yapmışlar "MESA engineering" otomobil motoru üreten bir firmaymış yine randall ile bağlantılı.

Belki görmüşsünüzdür açtığım başlığı (http://turkrock.com/konu/49976/) yeni gitar aldım "Fender Eric Clapton Sığnature Stratocaster" bakıma verdim ve geldikten sonra tavsiyeleriniz sayesinde kafama fazlasıyla yatan "Peavey 6505+ 112" amfiyi denemeye gidiyorum bir mağazaya (blackstart ht5 ve ht40 denemeyi de düşünüyorum gitmişken) ama bir arkadaştan "Blackheart Little Giant BH5H HEAD + 12 inç Cabine" alma olanağım var şimdi (200 euro kadar).
Bu marka model hakkında bilgisi olan var mı?
İyi midir, blues için nasıldır, ne gibi teknik özellikleri vardır, yukarıda adı geçen Pavey amfiden artıları eksikleri nelerdir gibi....
Yardımcı olursanız sevinirim...

Üretici sayfasi:
http://www.blackhearteng.com/bh5h.html

imgres.jpg

BH5H Special Features:
http://www.blackhearteng.com/pdf/BH5H_OM.pdf

• Single-ended Class A circuit
• All tube signal path
• One 12AX7/ECC83 dual-triode preamp tube and one EL84/6BQ5 pentode output tube
• Pentode (5W rms) Triode (3W rms) switch
• DC filament power supply for all tubes
• 3-band EQ
• 16-gauge (1.5 mm) thick, folded and spot welded steel chassis
• Double-sided custom color PCB with 2 oz. copper
• 15-ply, 18 mm thick, void-free birch plywood construction
• 16 ohm, 8 ohm, and 4 ohm speaker outputs

Dosyalar

• hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    29.4 KB · Gösterim: 223
Son düzenleme:
Belki görmüşsünüzdür açtığım başlığı (http://turkrock.com/konu/49976/) yeni gitar aldım "Fender Eric Clapton Sığnature Stratocaster" bakıma verdim ve geldikten sonra tavsiyeleriniz sayesinde kafama fazlasıyla yatan "Peavey 6505+ 112" amfiyi denemeye gidiyorum bir mağazaya (blackstart ht5 ve ht40 denemeyi de düşünüyorum gitmişken) ama bir arkadaştan "Blackheart Little Giant BH5H HEAD + 12 inç Cabine" alma olanağım var şimdi (200 euro kadar).
Bu marka model hakkında bilgisi olan var mı?
İyi midir, blues için nasıldır, ne gibi teknik özellikleri vardır, yukarıda adı geçen Pavey amfiden artıları eksikleri nelerdir gibi....
Yardımcı olursanız sevinirim...

Üretici sayfasi:
http://www.blackhearteng.com/bh5h.html

34741 eklentisini görüntüle

BH5H Special Features:
http://www.blackhearteng.com/pdf/BH5H_OM.pdf

• Single-ended Class A circuit
• All tube signal path
• One 12AX7/ECC83 dual-triode preamp tube and one EL84/6BQ5 pentode output tube
• Pentode (5W rms) Triode (3W rms) switch
• DC filament power supply for all tubes
• 3-band EQ
• 16-gauge (1.5 mm) thick, folded and spot welded steel chassis
• Double-sided custom color PCB with 2 oz. copper
• 15-ply, 18 mm thick, void-free birch plywood construction
• 16 ohm, 8 ohm, and 4 ohm speaker outputs

Ben bu markayi yalan soylemiyeyim ilk defa burada gordum ve linkteki videodan dinledim. Ne yorum yapsam eksik olur yanlis yonledirme olur. Ama Peavey`in buna nazaran cok daha ozel bir preampi var en azindan orasi yorum gerektirmeyecek sekilde acik... Yalniz boyle az taninan markanin ikinci eli hep bir kumardir.

Geri