Wah Pedalı Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Flamenco tarafından 22 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Arkadaslar metal müzik için wah pedalı alacağım, bütce 400-500 tl tavsiyeleriniz nedir ?

metaltrrocker bunu beğendi.
  2. Şiddetle Morley Bad Horsie 2 tavsiye ederim.

3. BrTn

BrTn

12
    1
    106
    2 el düşünürsen dünyaları alırsın o paraya ama illa 0 alıcam dersen de zw45 var mesela zakk wylde ın signature pedalı veya bad horsie 1-2 steve vai'nin siganture pedalı oda, tabi senin tarzına göre de değişen durum

Flamenco bunu beğendi.
  4. Aynen... Özellikle metal için "Contour Wah" olayı güzel iş çıkarıyor

Flamenco bunu beğendi.
  5. Aslında crybaby düşünmüştüm de morley metal müziğe gider mi ?

6. Ben yıllarca kullandım. Hala daha kullanan ve memnun olan arkadaşlarım var. Cry Baby 95Q da tavsiye edebilirim.

Flamenco bunu beğendi.
  7. Dunlop Jerry Cantrell'i çok övüyorlar, benim en kısa sürede denemek istediğim bir pedal. Bir bakın isterseniz.

Flamenco bunu beğendi.
  8. Rmc tavsiye ederim Morley saglam pedal ama gercek anlamda wahlamiyor bence. Rmc bulamazsaniz ki 600 liraya forumda var ve bence bu alemin tartismasiz kralidir, dimebag crybaby from hell...hem rezonant filtrenin bicimini hem de sweep range'i ayarlamak mumkun on-off led ve boost var ustunde. Diger tum crybabylerin sesini bu abinin ayarlarini degistirerek elde etmek mumkun.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2014
    MetalPose, SteelString ve Flamenco bunu beğendi.
  9. Dunlop Zakk wylde signature kullanan var mı peki ?

10. Nerede bulabilirim bu pedalı ?

11. Zakk wylde da guzel ozellikle basili durumda filtre ucu 400hz ile 2.4 khz arasinda oluyor ki bu en genis range lerden biri solo calarken bir avantaj ama her setupa uymasi icin gereken ayarlari yapamiyorsun. Ayarsiz wahlar icinde kirk hammett signature iyidir cok guzel bir gecisi var pedala basarken.

Son düzenleme: 22 Mayıs 2014
    Flamenco bunu beğendi.
  12. Bu arada crybaby nin websitesinde manuallara bakarsan basili ve serbest konumdaki frekans bilgileri var. Cantrell ornegin 390hz de dime ise 250hz e kadar iniyor yani ritimleri wahlatmak icin daha iyi. Zakk wyldein filtre fonksiyonu biraz genis o yuzden frekans araligi genis dikkat edersen alt ve ust frekanslar aralik olarak verilmis o yuzden cok keskin bir wah sesi yok. Dime ikisi gibi de davranabilir mesela.

Flamenco bunu beğendi.
  13. Açıkçası hiç bir fikrim yok :) Ankara'da Pan Müzik olabilir, onlarda çok fazla Dunlop/MXR çeşidi oluyor. İstanbul'da Pera var zaten direk ithalatçı firma. Pera'nın İzmir şubesi açıksa hala orada da bulunabilir bir ihtimal. İnternette de gitarpazar'da gördüm bir tek.

Flamenco bunu beğendi.
  14. Cift induktorlu wahlardan mxr mc404cae ye de bakabilirsin o da q ayari barindan 10 numara bir wah eminim Turkiye'de vardir.

SteelString ve Flamenco bunu beğendi.
  15. Zakk Wylde signature kullanıyorum şu an. Hi gain metal işlerinde çok çok iyi. Biraz dikkatli kullanmak lazım range baya geniş ama zamanla ayağın o sweet spotlara alışıyor. Metal dışında bir şey yapayım dersen fazla çılgın kaçabilir bu arada.
    Kararını zw45ten yana verirsen ben satıyorum.

Flamenco bunu beğendi.
  16. CryBaby 535q tek gecerim

Flamenco bunu beğendi.
  17. Ne kadar ? :)

18. 250den vermeyi planlıyorum.

19. Izmirin neresinde oturuyorsunuz ?

20. Bornova küçükparktayım

Bu Sayfayı Paylaş