Yeni El Yapimi Butik Pedal-ekipman - Ast

Dogru diyorsunuz, is ilerledikce grafik tasarimlari da guzellestirerek gidecegiz kismetse.
Insallah, ben ilerlemenizi cok isterim butik uretime en cok yakisan alan bu pedal isi. Bir de benim nacizane onerim getirdiginiz numuneleri makina muzik srv muzik gibi ikinci el piyasadinin dondugu isim yapmis yerlere de birakmaniz. Bu forumlardan ibaret degil gitar piyasasi ve ciddi talep var. Bir ast corner pek mantikli olabilir. Benim gibi teknik konularda atip tutmaya merakli adamlar dahil nihai secimi kulakla ve gozle yapiyoruz deneuip seversem olay bitmistir. Centaur denen pedalin bu kadar bulunmaz olmasinin baska ne nedeni var ki?

Logoya ve kutu tasarımına bir Grafik mezunu olarak katılıyorum. Sırf tasarımını beğenmediğim için almadığım biçok alet var. Tasarım bütün olmak zorunda bence de. Font aramak yerine bir isim ve logo tasarımı yapın veya yaptırın. Font zaten bulunmuş bir tasarımdır, özgün değildir yani. Size özgün logo tasarımı gerekir. Reklam önemlidir, unutmayalım...Başarılar dilerim.

abi benim logoyu begenmedin, ama fulltone dahil bir cok sirket daha dandik degil mi :)
:D abi çok güldürdün beni ya Ama haklısın Fulltone da kötü. Ve mesela, hatta sırf Yamaha'nın TRB modelindeki TRB yazısı yüzünden (Büyük Şehir Belediyesi Fontu) o bas gitardan hep uzak durdum. (Yamaha'nın kendi logosundan söz etmiyorum, muhteşem bir logodur)
Ama bununla birlite: Danelectro, MXR, Dunlop, Ernie Ball, Fender, Yamaha, Sonor gibi markaları da düşünün.

:D abi çok güldürdün beni ya Ama haklısın Fulltone da kötü. Ve mesela, hatta sırf Yamaha'nın TRB modelindeki TRB yazısı yüzünden (Büyük Şehir Belediyesi Fontu) o bas gitardan hep uzak durdum. (Yamaha'nın kendi logosundan söz etmiyorum, muhteşem bir logodur)
Ama bununla birlite: Danelectro, MXR, Dunlop, Ernie Ball, Fender, Yamaha, Sonor gibi markaları da düşünün.

Abi yanlis anlamayin, tesekkur ediyorum yorumlariniz icin. Ben kisisel olarak temiz ve basit
logolari severim, yanliz simdi anlamaya calisiyorum genel attraksiyonu:
Yamaha'nin logosu derken uc tane mizraktan bahsediyorsun de mi? Zira Yamaha yazisi da normal font degil mi?
Danelectro, MXR/Dunlop, Fender,Music Man, Ernie Ball, Marshall, Sonor da sadece birer font degil mi?
MXR/Dunlop kutu yapmis fontun etrafina sadece. Yani bunlar guzel font secmis diyorsunuz, dogru mu anliyorum?
Apple gibi bir logo mu dusuneyim yoksa fontun yanina, yamaha'nin yaptigi gibi?

Yoksa acaba, bu markalar meshur olana kadar logolari o kadar onemli degil miydi de,
meshur olduktan sonra bir cesit "ikon" haline geldi? Psikolojik mi diyorum yani?

Neyse, benim amcaoglu grafik tasarim mezunu, onun kapisini calacagiz gibi gorunuyor yakin zamanda :)

Bu arada, pedalin "ses kalitesi" konusunda da yorumlarinizi bekliyorum, ilk video websitemde
"videos" kisminda, buraya da koyuyorum. Videoyu 720p-HD kalitesinde izlemenizi tavsiye ederim.
Biraz amator bir cekim oldu ama sesler fena degil. Yakinda bir iki tane daha cekmek istiyorum degisik
gitarcilar , gitar ve amfi kullanarak.

Bu arada, pedalin "ses kalitesi" konusunda da yorumlarinizi bekliyorum, ilk video websitemde
"videos" kisminda, buraya da koyuyorum. Videoyu 720p-HD kalitesinde izlemenizi tavsiye ederim.
Biraz amator bir cekim oldu ama sesler fena degil. Yakinda bir iki tane daha cekmek istiyorum degisik
gitarcilar , gitar ve amfi kullanarak.

Ben begendim ve ellerinize saglik demeyi borc bilirim. Duyabildigim kadari ile "hot-rodded" Marshall tonlari etrafinda dolasiyor ki bu, kivamini tutturmasi en zor corbalardan biridir, siz epeyce yaklasmissiniz hakkinizi teslim edeyim. Marshall`in kendi pedallarindan bir kac gomlek daha iyi buldum.

Logoya gelince bunun tek dogrusu olmaz. Aslinda bir iki alternatif ile gelip burada online anket yapsak cok daha saglikli olur. Ben forumda en cok uyelerin goz nizamina guveniyorum cikacak sonuc sizi de memnun edecektir.

Son düzenleme:
Hocam logo yazılı ya da görsel olabilir. Örneğin Mercedes için yazıya gerek yoktur, ancak o Mercedes. Piyasaya yeni girecek ve muhtemelen Mercedes kadar ünlenmeyecek markalar riske girmeyip kendi markalarını yazılı olarak logolaştırırlar. Fender, Marshall vb mesela, bunlar bile halen yazılı logo kullanmaktalar. Ama Gibson örneği de bunun tersine iyi bir örnek teşkil eder. Belirttiğiniz gibi MXR, Fender, Marshall yazı logolar, ancak hazır fontlara yazılan logolar değil malesef. Tam tersi, bulunan tasarımlardaki fontlar sonradan o markanın fontu olarak isimlerini alabiliyorlar. Örnek The DOORS vb. Siz belirttiğiniz gibi bu işi grafik tasarımcılarla yapmalısınız derim. Hatta kutu için de farklı tasarımlarla bu iş hakkını bulur. Kolay gelsin.

sagolun arkadaslar, bugun yarin bir iki tane video daha cekip koymak istiyorum.
gormek istediginiz bir gitar ve amfi kombinasyonu var mi?

bu arada TR de youtube calisiyor mu su an, herkes gorebiliyor mu videoyu?

sagolun arkadaslar, bugun yarin bir iki tane video daha cekip koymak istiyorum.
gormek istediginiz bir gitar ve amfi kombinasyonu var mi?

bu arada TR de youtube calisiyor mu su an, herkes gorebiliyor mu videoyu?
vpn kullaninca sorun cikmiyor hemen herkes gorebiliyordur sanirim. Ben transparan bir clean kanali olan solid state lambali farketmez bir amfide, farkli gitarlar ile gormeyi cok isterim. Les Paul, Tele, Ibanez Rg, aktif setli bir gitar vs. vs. lakin ortak algimiz tonlarin takdire sayan oldugu seklinde. Farkli gitarlar olursa herkes ne beklemesi gerektigini daha iyi anlar diye dusunuyorum. Tekrar edeyim ellerinize saglik bu iste uzun soluklu olmanizi dilerim.

Çalıştırırız youtube'u sıkıntı yok :) Mümkünse amfi 50 bin dolarlık olmasın. Sıradan vatandaşında erişebileceği bir şey olsun. Gitarda 3 ana model farklı farklı aynı amfide gösterilirse iyi olur gibi.

Edit: OsmanBurak'ın mesajını görmeden yazdım, aynı şeyi yazmışız hemen hemen... Halk bekliyor...

Oncelikle elinize saglik, sahsen ton cok hosuma gitti benim. Videodan sonraki gorusum: firsatim olursa edinmek isteyecegim bir urun. Baska kombinasyonlar ile yeni videolari merakla bekliyoruz.

sagolun arkadaslar, fender deluxe reverb amfi ve strat turevi gitarlarla video cektim bugun bir iki saate yuklemeye calisacagim.
bir onceki videodaki amfi 1200 dolara satiliyor sadece :)

Elinize sağlık hocam, yüklediğinizde yeni videolari da izleyeceğim. Yalnız amfi konusunda ben de hemfikirim 1200 dolarlik alet vatandasin ulasabilecegi bir sey mi tartisilir :)

Amfi orda 1200, burda 2000 dir muhtemelen. Bu amfilerde ses hacimli geldiği için, pazardan aldım 1 tane, eve geldim bin tane hadisesi olur genelde.

Yeni video geliyor, yanliz clean kanali guzel olan hangi amfi olursa olsun pedal iyi performans veriyor.
tuplu veya solid state cok farketmiyor. yani guzel amfiyle deniyoruz diye yanlis anlamayin. yakinda
150 dolarlik amfiyle de deneme yapmaya calisacagim. En son videolarda ayni fender amfi ile
hem kore yapimi G&L strat, hem de ozel yapim 2000 dolarlik Charvel ile denedik.

Son olarak, ucuk bir sekilde denemek icin ben evdeki 5+1 "home theater"
sistemine taktim, fakat buna ragmen ses yine cok guzel geldi ,
gitar amfisini fazla arattirmadi (reverb haric) :)
Bir de pedal cikisini direk kulakliga taktim, volume dusuk olmasina ragmen
fena degildi :)

Geri