Yeni El Yapimi Butik Pedal-ekipman - Ast

Amfi orda 1200, burda 2000 dir muhtemelen. Bu amfilerde ses hacimli geldiği için, pazardan aldım 1 tane, eve geldim bin tane hadisesi olur genelde.
Evet hocam burada 1200. O amfi bulundugum bolgede birisi tarafindan butik el yapimi, o yuzden pahali.
Bilindik bir marka yapsaydi buyuk ihtimalle 600 dolara filan satilirdi.

video editing bitmiyor malesef, 2 saattir bekliyorum ama bilgisayar cok kasildi :)
neyse burada gece 2, ben yatayim, sabaha yuklerim arkadaslar kusura bakmayin.

gelip izlemeyi unutmayin yanliz, dinamit gibi bir demo oldu!

Selamlar,

Naçizane görüşüm, bir müzisyen butik bir ürün alacaksa şayet, alacağı ürünün üst sınırlarını görmek ister. Çektiğiniz video kötü değil, ancak yeterli de değil. İşi bilen birisi tarafından mikrofonlanmış, gitar ve amfi çeşitliliği olan, hatta diğer enstrümanlarla beraber bir de mix içinde de duyabileceğimiz kısa ve öz bir video daha iyi olacaktır.

Voodoo Lab, ProGuitarShop, Brett Kingman, Sound Pure Studios, Shnobel gibi youtube kullanıcıları bu işi iyi kotardığını düşündüklerim.

Dirty Boy pedals vardır mesela, Blues Saraceno'nun babası yapar. Onlar gibi soundcloud üzerinden de ses örnekleri yayınlayabilirsiniz.

Başarılar dilerim.

Sagolun, aynen dediginiz gibi her turlu video yapmak istiyorum ama su anda butcemiz ve imkanlarimiz
bu kadara yetiyor malesef :)
Kismet olursa bir iki ay icinde dediginiz gibi profesyonel studyo icinde mikrofonlayarak ve derinlemesine bir
analiz ile video ve soundcloud ornegi yapma planlarim var.
Ayrica bir de Turkce video cekme planlarim var, Turkiye'de bir iki gitarist ile.
Selamlar,

Naçizane görüşüm, bir müzisyen butik bir ürün alacaksa şayet, alacağı ürünün üst sınırlarını görmek ister. Çektiğiniz video kötü değil, ancak yeterli de değil. İşi bilen birisi tarafından mikrofonlanmış, gitar ve amfi çeşitliliği olan, hatta diğer enstrümanlarla beraber bir de mix içinde de duyabileceğimiz kısa ve öz bir video daha iyi olacaktır.

Voodoo Lab, ProGuitarShop, Brett Kingman, Sound Pure Studios, Shnobel gibi youtube kullanıcıları bu işi iyi kotardığını düşündüklerim.

Dirty Boy pedals vardır mesela, Blues Saraceno'nun babası yapar. Onlar gibi soundcloud üzerinden de ses örnekleri yayınlayabilirsiniz.

Başarılar dilerim.

Abiler kusura bakmayin, videodaki elemanin istegi uzerine ilk iki dakikayi kesmek zorunda kaldim.
Yan profilden sisman gorunuyorum dedi adam :)
Demodan bir sey kaybetmiyoruz yanliz, ilk iki dakkaya ozel bir ses yok pek videonun gerisinde olmayan.
Ustteki videoyu siliyorum, link calismayacak. Buradan postu silemiyorum malesef uzerinden vakit gectigi icin.

Tekrardan bomba videomuz:

Abi elemanı yine şişman buldum ben. Daha zayıf biri çalsın.

Pedal başarılı bence. Daha video gelsin ama. Yada Eskişehir'e bayiilik verin. Denemeye gideyim.

Evet, iste ZIMBA gibi ucuncu videomuz :)
Butun videolar 720p kalitesindedir, ve de hicbir sekilde onceden planlanmis bir durum yok.
Tamamen dogal, senaryo yok, hersey samimi ve gercek.
Gitari calan adama birakiyorum, nasil istersen ne istersen cal , soyle diyorum.
Calarken pedal hakkinda yeni seyler kesfediyor , begendigi ayarlari buluyor.
Kendiniz gidip deneseniz (neredeyse) bunun gibi olacak yani.

Bu videodaki, bir onceki videoyla ayni amfi, ama $400 Kore yapimi G&L SSS strat
yerine USA Custom Shop ozel yapim bir Charvel gitar ve kalite humbuckerlar var.
Gitar $3000 satiliyor, ve videoyu cektigimiz dukkandan baska yerde bulamazsiniz (oraya ozel yapim).

Bir onceki videoyla bunu kiyaslarsaniz, ikisinde de pedaldan sesin cok guzel ciktigini goreceksiniz.
Tabi "single-coil" ve kalite humbucker'da sesin sertligi ve "sustain" farki olacak,
ama guzel humbucker en ucuz gitara bile takilabilir. Neyse, demek istedigim hem
ucuz, hem pahali gitar, ayni amfi, ses ikisinde de cok guzel.

Son düzenleme:
Abi elemanı yine şişman buldum ben. Daha zayıf biri çalsın.

Pedal başarılı bence. Daha video gelsin ama. Yada Eskişehir'e bayiilik verin. Denemeye gideyim.
Hocam bayilik arastiracam Turkiye'ye gidince, ilk asamada kardesim dagitacak. Izmir veya Istanbul'a gelme
sansiniz olursa orada bir iki bayiye birakmayi dusunuyorum. Ozel mesaj atarsaniz baska bir yontem de
dusunebiliriz, siz mesaj atin, konusalim.

Pedal tonlarının kamera mikrofonu ile samimim bir şekilde tanıtılması çok iyi olmuş gerçekten. Pedalı ben de beğendim. Bu ürünün bir de prodüksiyon çalışması - stüdyo kaydı sırasında nasıl bir sonuç vereceği konusunda fikir sahibi olunması için, bence mesela @Sinan Güngörer 'e bir adet ulaştırılsa, çok güzel bir iş çıkar ortaya. (her iki tarafa da iş yüklemek istemem tabi, görüşün anlaşın :) )
Biz de çerezlerimizi alıp izleyelim!!!

Hocam,
Bir blues drive, bir distortion drive bir compresör bir chorus bir delay den oluşan hepsi bir pedalda olucak şekilde bir compact bir pedal düşündünüz mü?

sunlar gibi mi? :
http://www.musiciansfriend.com/ampl...rmonix-tone-tattoo-multi-effects-guitar-pedal
http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/carl-martin-quattro-analog-multi-effect-pedal
http://www.musiciansfriend.com/amplifiers-effects/t-rex-engineering-soulmate-multi-effects-pedal

olabilir belki ileride, su anda sadece boost/overdrive/distortion pedali urunum var, delay uzerinde calismaktayim.
isin kotu yani , sira konusunda, zira herkes farkli sirada kullanmak, araya ek baska marka
pedal atmak isterse problem cikabilir belki.

Hocam,
Bir blues drive, bir distortion drive bir compresör bir chorus bir delay den oluşan hepsi bir pedalda olucak şekilde bir compact bir pedal düşündünüz mü?

Başka başlıklardan düşmanlığınızı yakından takip ettik. Bu yüzden yorumunuz pek enteresan gelmedi. Nitekim video izleyip tuşe hassasiyetini kavrama konusundaki başarınızla da kendinize yakıştırdığınız bütün sıfatları hakediyorsunuz. Tebrikler.

@hummingbird tebrik ediyorum konu basligi ile en kel alaka mesaji sen yazip bir de @izzzyy nin konuyla birebir alakali mesajina bel alti sallamissin. Hakkini teslim edelim onceki mesajinda calan kisinin sismanligi gibi ton acisindan vazgecilmez bir konuya deginerek gercekten pek enteresan bir yorumda bulundun. @izzzyy nin bu kadar enteresan yorum yazmasi mumkun degil. Insanin sorasi geliyor o kadar baslikta bu adam yorum yazarken sen neredeydin diye daha bir tane karsi argumanini gormedim. Ben nacizane iki senedir forumdayim goruyorum ki @izzzyy olmasa teknik konularda forumu bok goturecek lakin akillara ziyan yorumlarin sonu gelmiyor. Acaba bu adam gitse bu kadar teknik soruyu kim sirtlayacak herhalde sen degil...

Son düzenleme:
dusmanca yazmiyor, yazdiklari yanlis anlasilmaya acik oluyor, yurtdisinda yasiyor galiba, surekli turkce konusmadigi icindir, iki dil dusunmek kolay degil sonucta. kotu bir seyde yazmamis sen biraz tarafli okumussun onun yorumunu

Geri