Türkçe Müzik Blogları

'Müzik - Genel' forumunda rpm tarafından 25 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

 1. rpm

  rpm

  Türkçe en beğendiğiniz müzik bloglarını merak ediyorum.

  Bugün kendim bir blog başlattım: Uzun süre kendim için ingilizce bir blog yazdım, daha sonra bir kişinin bana kafayı takıp sürekli taciz etmesiyle kapattım. Ev stüdyosunda uğraşan amatör bir müzisyenim. 2004'ten beri dijital prodüksiyon yapıyorum. Uzun bir süre ara vermiştim ve şimdi tekrar keşfediyorum bazı şeyleri. Bu süreçte yabancı forum ve sitelerden çok değerli ve basit öneriler öğrendim ve bu tür önerileri deneyip paylaşacağım bir blog açtım bugün. Her hafta 1-2 basit ve pratik öneriyle ilerletmeyi düşünüyorum. Bu bana da öğrenmek ve öğrendiklerimi test etmek / uygulamak açısından motivasyon olacak.

  http://minimalmuzik.wordpress.com/
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2014
 2. rpm

  rpm

  İlginç, dün akşam epey aradım ama çok az müzik yapım blogu bulabildim türkçe. Eskiden muziktek diye bir forum vardı, o da yakınlarda göçtü. Blog vs. bilen varsa yazarsa çok sevinirim.

  Bu arada tumblr'dan wordpress'e geçtim.
   
 3. Güzel bir girisim umarim kaliteli sekilde devamini getirirsin...
  Maddi karsilik beklemeden bilgi paylasmak ki bu forumda da oldugu gibi bence dunyada ki en kutsal islerden biridir.
  Tebrik ederim.
   
  rpm bunu beğendi.
 4. rpm

  rpm

  Teşekkürler, düzenli olarak kısa, somut, ve pratik önerilerle ilerlemeye çalışacağım.
   
 5. Müziktek'den sonra benim görebildiğim kadarıyla , o boşluğu doldurabilmeğe aday "www.cubasetr.net" isimli site var. Sitenin konu kapsamı her ne kadar Müziktek kadar geniş olmasa da ona yakın içerikte diyebilirim.
   
  ugur86 bunu beğendi.
 6. merhaba arkadaşlar...grubumuz Taşmektep'in davulcusu Ali Tuna'nın elektronik davullar üzerine bilgiler verdiği bloğu ---> www.edavul.com

  bilginize...
   
 7. rpm

  rpm

  Yazın biraz aradan sonra prodüksiyonda ilerlemeye çalışırken bir yandan keşfederek paylaşmaya devam ediyorum. Yorumlarınızı beklerim.
   
 8. Blog'un ne demek olduğunu bilmeyen ne çok insan varmış :)
   
 9. Merhabalar, bence gayet gerekli bir başlık açmışsın tebrik ederim. Fakat hiç ilgi olmaması beni şaşırttı doğrusu.
  Türkçe kaynaklı olarak şahsen en çok Barış Şahin abimizin blogunu beğeniyorum. (http://guitarism-tr.blogspot.com.tr/)
  Bunun haricinde içerisinde müzik de dahil tüm sanatsal faaliyetleri barındıran http://www.sanatblog.com/ da gayet okunası.
  Bir de http://manyetikbant.me/ var ki kendisi güzel röportajlara, albüm incelemelerine vs. sahip blog tadında bir site.
  Benim bildiklerim, ara sıra takip ettiklerim bunlar. Onun dışına birkaç tane de yabancı blog takip ediyorum. Malesef müzik adına Türkçe kaynak sayısı çok çok az.
   
  rpm bunu beğendi.
 10. Çalışmanız çok hoşuma gitti, ciddi emekler var arkasında farkındayım ama hoşuma gitmesinin asıl sebebi bu değil. herkesin beraber asılıp da koparamadığı bu ipin bir ucundan tuttuğunuz için. pratik yararlı yol gösterici.
  geniş bir konu açmışsınız ama maalesef pek az cevap var. bu her zaman komik gelmiştir bana. müzikte kilitlendiğimi hissettiğim zamanlardır bunlar, insanlar bir şeyler için ciddi emekler harcayıp haklı bir beğenilme, takdir görme, yardımcı olup yardım alıp büyüme arzularlar. ülkemizde de bu farkındalık belki de ilgi alanları sadece elzem miktarlarda kalıp kitlelerce patlayamıyor. bu ,bence, sizin önünüzdeki en büyük engel. sayfanızda ortak müzik zevkinizin olduğu birini bulup çalışmalara başlamayı planladığınızdan bahsetmişsiniz. dokunduğum bu tatlı belanın sizi yıldırmadığı çıkarımında bulundum ki yormuştur epey tahmin ediyorum. yazılarınızı bekliyorum, takipteyim, tebrikler
   
  rpm bunu beğendi.
 11. Bende bookmarklara ekledim. Çok yararlı bir blog olmuş....
   
  rpm bunu beğendi.
 12. rpm

  rpm

  Arkadaşlar, başlığı ben açtığım için bu iltifatlarınızı bana yönelttiniz diye varsayıyorum. Öyleyse çok teşekkürler. Birilerinin okuyup yararlanıyor olduğunu bilmek bana da öğrenip paylaşmaya devam etmek için motivasyon veriyor.
   
  kadiraksoy bunu beğendi.
 13. Müzik haberi vermekten ziyade etkilerine kafa yormaya çalışan yeni bir blog. Kültürel, politik, toplumsal ya da bireysel olarak müziğin yansımalarına dair bi'şeyler okumak isterseniz bi' göz atın derim;

  Metallica'nın meşhur 1991 Moskova Monsters Of Rock festivali performansının arka planında neler olduğundan yola çıkarak rock'ın politik konumuna değinilen yazı dikkatinizi çekebilir özellikle...

  Söz-Müzik: Ütopya – Dört Yanı Müziklerle Çevrili Ada Blog
   
  Son düzenleme: 15 Mart 2016

Bu Sayfayı Paylaş