Drive Pedal Tavsiye Lütfen

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda halililkay tarafından 26 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhaba,

Fender Amerikan Standart Strat Custom Shop ve Laney Cub12R (Celestion Vintage 30 hoparlörlü) amfim var. Daha çok Blues ağırlıklı müzik yapmaya çalışıyorum ve bu setup'a uygun pedal arayışına girdim.
    İbanez TS-808, Boss BD-2 ve MXR GT-OD arasında sıkışıp kaldım.
    Engin deneyim ve bilgilerinizden faydalanmak için tavsiyeleriniz bekliyorum.

Teşekkürler,

2. tc electronic nova drive kullanıyorum.çok başarılı.her yola geliyor

trail_blazer20 bunu beğendi.
  3. Teşekkürler, deneyeceğim.

4. Bir yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için bir düzeltme yapmak istedim.
    Gitarım, Fender Amerikan Standart Strat, manyetikleri Custom Shop Fat '50s. Fender Custom Shop Strat gitar gibi algılanmasın diye bu açıklamayı yapmak gereği hissettim.
    Teşekkürler,

5. Marshall bluesbreaker 2, fendere her zaman yakıştırmışımdır...

6. Şiddetle Ehx Soul Food tavsiye ederim. Tam anlamıyla strat gitarlar için yapılmış bence.

7. srv975

srv975

467
    159
    506
    Ben sizin tavsiye ettiğiniz pedallardan Boss BD2 tavsiye ederim.
    Ama kendim için Sansamp GT2 veya Add Mini Amp gibi anfi modellemesi yapan analog bir pedal alırdım. İki pedalda çok daha fazla farklı ton verdiği için tercih ederdim.
    Bu iki pedalda Fender, Marshal ve Mesa anfi modellemeleri içerir. Bir gitarist muhakkak denemelidir. Almadan önce bu iki pedalı araştırmalısın. Kolay gelsin

8. Aynen bende nova drıve kullanıyorum. Heavy metalden tut bahaya bile çalarsın:)
    Şiddetle tavsiye ederim.
    Tc Electronic Nova Drive

9. Ben de madem Fulltone Fulldrive 2 Mosfet diyeyim :) Oldukça memnunum kendisinden AVRI '57 Strat'la da oldukça güzel anlaştı :)

tugberkozdemir bunu beğendi.
  10. MXR GT-OD güzel bir TS9 türevidir. Ama BD2 de bluesa güzel gider. Fulltone Fulldrive2 ise güzel bir yatırım bence.

Synthbeyi bunu beğendi.
  11. wampler euphoria
    Sizin tarzınızda her yola gelir düşüncesindeyim. Ses örneklerine bir bakın derim.

12. Joyo sweat baby overdrive. Blues icin guzel gidecektir. Fiyat bakimindan da en hesaplisi.

13. Hepinize teker teker teşekkür ederim. Kafam çok karıştı.:confused:
    Söylediğiniz ve önerdiğiniz pedalları imkanım oldukça deneyeceğim. Ben aslında TS-808 alacaktım, fakat yeğenim MXR GT-OD'yi işlevi ve fiyat uygunluğundan dolayı çok methetti. Bende bunun üzerine formdaki arkadaşların deneyimlerinden faydalanayım istedim. Bu başlığı bunun için açtım.
    Ama görüyorum ki daha çok deneme yapmam lazım.;)

patlakkulak ve Synthbeyi bunu beğendi.
  14. ma1

ma1

172
    60
    206
    butce nedir? eger sinirli butce varsa o zaman Boss Blues Driver diyorum ben de.

15. Şu videoyu da asalım da buraya, fikir verebilir.

16. Ohannes, piyade okulunda imctima vakti bu kadar adam yanyana dizilmez. Bu kadar genis katilimla bir benzerini ben de wah pedallari icin dusunuyorum bakalim.

17. Paylaşım için çok teşekkürler. Çok faydalı bir video.

18. Mxr custom badass modified overdrive diye enteresan bir overdrive var, özellikle bahsettiğiniz türler için çok iyi bir performansı var. 100 Hz cut/boost ve dump butonu çok iyi düşünülmüş. 100 Hz boost headroomu arttırır gibi bir izlenim bırakıyor. Dump butonuna bastığınızda ise low ve midler boost ediliyor ve tube scream vari bir ton elde ediliyor.

tugberkozdemir bunu beğendi.
  19. KoNt87

KoNt87

866
    147
    705
    Fulltone fulldrive ya da ts808 bence gayet iyi anlaşır amfi ve gitarla. Strat kullanıyorum bd 2 yi sevemedim bir türlü. BB-2 vardı, onu da satmıştım, boost özelliği gayet hoş bu arada fiyatına göre makul.

halililkay bunu beğendi.
  20. Bilgi için teşekkürler.
    Dr.Barlo'nun bir çok cem'ini dinledim.(ağırlıklı olarak blues) Ve aslına bakarsanız drive tonunu çok beğendim.

Bu Sayfayı Paylaş