XYZ

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Blademistress tarafından 7 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. 1985 doğumlu bir hair metal grubu.

  albümleri:
  XYZ
  Hungry
  Take What You Can
  Letter to God
  When I Find Love
  Inside Out

  Souvenirs, Come On n' Love Me, Maggy, After The Rain, What Keeps Me Loving You adlı parçalarını şiddetle tavsiye ediyorum...
  Come On n' Love Me, başta Skid Row olmak üzere bir sürü grup tarafından coverlanmıştır...
   
 2. biriniz bir şey yazın bari ya.. içim acıyor böyle kalmasına bu başlığın...
   
 3. metal sevmem ama en azından bişiyler yazayım dedim... :lol:
   
 4. birşeyler yazın derken kastettiğim bu değildi tabi...
   
 5. And everybody knows what a man gotta do !!!
  Face Down In The Gutter !!!

  Onları dinlememek mümkünmü... Açıkçası çok ayrıntılı şeyler bilmiyoru onların hakkında ama Face Down In The Gutter gerçekten harika bir şarkı, her dinlediğimde şarkıdaki elektrikten tüylerim diken diken oluyor,
  solosuda yerlerde kıvrandırıyor beni...

  Bende şiddetle tavsiye edenlerdenim...
   
 6. Blademistress gerçekten "XYZ" adına bir topic açman beni çok şaşırttı.Hala bu grubu seviyor ve dinliyor olman beni çok sevindirdi.Sürekli severek ve dinlediğim bir grup.Çok iyi bir gitaristleri vardı, ne yazık ki hayata gözlerini yummuştu.Ama yeniden toparlanıp yeni bir albüm yaptılar.Albüm çok güzel olmuş...
   
 7. Yeni albüm mü yaptılar?
  Hungry albümleri öyle şahane değildi ama XYZ albümü süperdi. Vokal de çok güzeldi...
   
 8. 80lerde müzik yapan grupların çoğunun vokali çok iyi oluyor zaten.. hastasıyım.
   
 9. buna şaşırman da beni çok şaşırttı arkadaşım :)
   
 10. Okan daha çok şaşırtırsın sen:) Kim çalcak bize şimdi XYZ...
   
 11. Ya ben grup hakkında falan bi bilgim yok'ta birşey demek istiyorum albüm adlarına baktım'da ne bileyim çok çocukça, çok basit yani genel olarak metal müzikte böyle oluyor... Ben hep böyle bir grup dinlediğimde artık aşmaları gerektiğini düşünüyorum "Tool" gibi sözler olsun demiyorum yani kimsenin anlayamayacağı falan ama bu kadarı da çok basit.
   
 12. Heavy Metal is the True Face of life diye boşuna dememiş Rob Halford. Çocuk kalmaları, içlerinde heyacanı kaybetmemeleri benim için önemli bir özellik (tabi istisna durumlarda kendilerini çok ciddiye almama şartıyla)

  Ayrıca kimsenin anlayamacağı sözlerin kime ne yararı olur onu da anlamadım. Vermek istedikleri mesajı alegorik anlatımla verebilirler ama anlaşılmayan sözler nedir?

  The Dictionary Hearted Men without Souls of Fear... İşte anlaşılmayan birşey. Bu çok da zor değil. Neyi anlattığına biraz bakmayı deneyebilirsin. Genel olarak Metal Müzik'te böyle oluyor demen daha da garip.
  Çünkü iyi söz arıyorsan Dio veya Maiden dünya üzerinde söz yazan en iyi gruplara iki örnektir. Bunlar da Heavy Metal'in en tanınmış gruplarıdır. Önümüzde bu kadar somut örnek varken o basit bu karışıkdiye yorum yapmak biraz laf olsun diye geliyor bana...
   
 13. chi

  chi Çilekeş Gitar

  face down in the gutter..

  bless!
   
 14. bu metal başka metal arkadaşım...
   
 15. 2003 yılında "Letter to God" adlı bir albüm yaptılar.Hatta ilk albümlerinde yer alan "What keeps me lovin' you" adlı parçalarını yeniden yorumladılar.
  Bu albümlerinden birçok parçayı radyo programında çalmıştım.Elimden aldılar programı... :cry:
   
 16. Alla alla ben karmakarışık olsun demiyorum ki, Maiden'dan kastın Iron Maiden ise zaten 20 tane albüm yapmışlar daha ne çocuk kalıcaklar al bitane Iron Maiden sözü "Looking for an explanation, have ı found my destination? ı just can't take no more, the dream is true, the dream is true" bence bu sözler "laf olsun "diye yazılmış. Dünyanın en yüzeysel sözleri Türkçe'de "Seni seviyorum çünkü çok güzelsin çok özledim neredesin" gibi söz yazmak gibi birşey
   
 17. Senin programı ben Ankara'da olduğum için dinleyemiyodum ama netten de dinlenmiyodu. Denedim birkaç kere olmadı.
  What keeps me lovin you da ayrı bir şahaser zaten. İnşallah bok etmemişlerdir o şarkıyı.
   
 18. Çok güzel demişsin. Iron Maiden'dan sana yüzlerce söz yazarım ama 2+2=4 olmayacağı için zaman kaybetmeme gerek yok. Maiden dinleyenler sanırım anladı...Senden daha güzel sözler bekliyorum. Ayrıca burası da XYZ forumu. Iron Maiden forumunda aynı şeyleri tekrarlarsan o zaman daha rahat açıklayabilirim. Ayrıca Maiden dünya üzerindeki en yaşlı çocuklardan oluşmuştur.

  XYZ'ye devam...
   
 19. ""Seni seviyorum çünkü çok güzelsin çok özledim neredesin" gibi söz yazmak gibi birşey" demişsin ama kime göre, neye göre basit bu sözler? "basit söz"ün kriteri nedir? senin için hiç bir anlam ifade etmeyen sözler başka birine eminimki çok şey ifade ediyordur ve o kişi bu sözleri basit bulmayabilir..

  saygılarımla...
   
 20. daha mini minnacık bir orta 1 ögrencisiyken almıştım "hungry" albumlerini.belkide kaset kabındaki ilgi çekici kurt figürü ilgimi cekmisti :utandim ama kesin birsey varki o dönemde begenmemistim neyseki su anda cocuklugumun bu küçük hatırasını severek dinliyorum. :lol:
   

Bu Sayfayı Paylaş