5 Wattlık Amfıyı Davul Bastırır Mi?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda du riechst so gut tarafından 29 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar davulun yanına gitar için 5 watt lambalı bir amfı yeter mi? Davulun yanında kendini duyurabılır mi mesela blackstar ht 5?
   
 2. ben de ht 5r var davulla birlikte çalmadım ama bence yeterli olur ama en güzeli müzik markette denemek
   
 3. Yeterli olur ama davulcunun abanmamasi lazim bangir Bangor calmasin yani normal calsin :)
   
 4. Bir donem sahnede ht5r kullanmistim. Bateristimizin zaman zaman yuksek tuse kullanmasi nedeni ile zorlandigim anlar olsa da genel itibari ile sahnede yeterli oldugunu soyleyebilirim. Yanliz mekanin buyuklugu ve kapasitesi bu durumda oldukca onemli. Maksimum 150 kisi kapasiteli bir mekanda duzgun mikrofonlama ile idare edilebilecigini dusunuyorum. Dikkat edilmesi gereken nokta ise volume cok fazla acildigi icin lambalar kirildigindan dolayi clean tonda mumkun oldugunca yumusak tuse kullanmaniz gerekebilir. Arpej calimda bunu bir sekilde halledebilseniz de clean ritimlerde sıkıntı yasayabilirsiniz.
   
 5. mikrofonladıktan sonra amfinin sesine çok yüklenmeye gerek yokki miksere gireceğniz için monitörden kendi sesinizi gayet rahat duyarsınız.
   
 6. 5 W güç, amfinin clean kalabildiği headroom seviyesini veriyor. Amfi kırıldığında zaten 5 W üzieri bir güç değerine erişiyor.
  Davul yanında clean çalabilmek istiyorsanız 22-30 W civarı bir amfiye ihtiyacınız olacak.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş