Blues Junior Iii Garip Uğultu Olaylar,olaylar...

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda BluesOfHope tarafından 30 Mayıs 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar merhaba.
  Şu sıralar kayıt işleriyle uğraştığımdan bir süredir blues junior ile çalmadım.
  Bugün her zamanki gibi taktım fişini falan ama çalarken bir baktım dipten çok derin uğulltu geliyor ve kulak rahatsız ediyor.
  İki çeşit volume açma var amfide.Ya volume ya da master.Volume u fulleyip master ı istediğim hale getiriyorum ya da master ı fullüyorum volume ü istediğim kadar açıyorum.Birincisinde hafif kirli ikincisinde temiz bir ses alıyorum.
  Şimdi ne zaman masterı fullesem uğultu geliyor.Ama diğer türlü yani volume full master düşük seviyelerde uğultunun u su yok.
   
 2. Güç katı lambaları tükenmiş olabilir.
   
 3. hadi be ciddi misin ya :( böyle kolay tüpler mi tükenir ya.Bi 3-5 sene dayansaydı hiç değilse. 1 sene olmuş mudur bilmiyorum ama çok erken gitmiş
   
 4. Kullanıma bazen de ufak tefek şans faktörüne bağlı. Ama master sonuçta güç katını idare eder. Onu açınca sorun yapıyor da pre tarafında sorun yapmıyorsa büyük ihtimal güö tüpleri sorunlu.
   
 5. blues junior'ın tüpleri bana kaça patlar yaklaşık.
   
 6. www.banzaimusic.com

  Üst sınır 75 euro iken, lamba hariç fazladan potans vb. de getirtebilirisiniz. Siteye üye olursanız, AB ülkesi olmadığımız için fiyatlar %20 iniyor.
   
 7. Uğultu oluşumu gitarın volümü açıkken mi, kapalıyken mi oluyor. Muhtemelen manyetiklerin aldığı seslerden oluşuyordur. Gitarı anfiden uzaklaştırarak ve gitarın yönünü değiştirerek kurtulabilirsin.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş