Heavy Sky

Heavy Sky, 2012 yılının sonunda Batu Akdeniz, Çağlar Töngür ve Hakan Kılıç tarafından kuruldu. 1 yılı aşkın süren çalışmalar sonunda grup BATU, Supermoon gibi isimlerle konserler verdi ve tanınmaya başladı. 2013 yılının sonunda bas gitara Mehmet Öztürk'ün gelmesiyle son haline kavuşan topluluk "Heavy Sky" ismini aldı. 2014'ün sonuna doğru bir albüm çıkaracak olan Heavy Sky, ilk video klibini ve single'ını yayınladı. Single'ın kayıt ve miksini Studyo Mirage (Ayhan Aydın, Uğur Karaman, Bulut Gör) üstlenirken mastering işlemini Dünyaca ünlü mastering ustası Ryan Smith (Bon Jovi, ACDC, Scorpions, Buckcherry Joe Bonamassa, Paul Rodgers) üstlendi.

Heavy Sky, rock müziğin tüm evrelerinden etkilendi. Grup elemanları, müziklerini "Ankara'nın havasını suyunu almış, kaygılı ve gürültülü" olarak tanımlıyor.

https://www.facebook.com/heavyskymusic

Son düzenleme:
Off ya, hem seviniyorum hem kıskanıyorum böyle işler duyunca:) Elinize sağlık. Mastering konusunda titizlemeniz de bence çok isabet olmuş. Bu tarzın prodüksiyonunu Türkiye pek fazla insan beceremiyor...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Off ya, hem seviniyorum hem kıskanıyorum böyle işler duyunca:) Elinize sağlık. Mastering konusunda titizlemeniz de bence çok isabet olmuş. Bu tarzın prodüksiyonunu Türkiye pek fazla insan beceremiyor...
Teşekkürler :) evet ne yazık ki çok iyi kayıtlar ve mix'ler çıktığı halde mastering konusu ülkemizde biraz daha geri kalmış gibi görünüyor...

Ankaralı rock grubu Heavy Sky albüm öncesi Broken‬ adlı 2.single'ını yayınlamaya hazırlanıyor!!

1.5 yıl önce Konya'da ailesinin yaşam şartları iyi olmadığı için kırık camlı bir gecekonduda henüz 40 günlükken soğuktan donarak ölen Ayaz bebeğin acısının ve bu ülkede yaşanmış bunun gibi bilmediğimiz onlarca acının tekrarlarını yaşamamak için unutulmaması gerektiğini vurgulayan ve sistemi eleştiren Ankara'lı rock grubu Heavy Sky'ın bestelediği Broken adlı parça grubun ikinci single çalışması olarak çok yakında sizlerle!

Parçanın hikaye ve süreci video'da:

Geri