Zoom G2

M

MrSaNdMaN

Arkadaşlar pedal almayı düşünüorum Zomm G2 baya hoşuma gitti..300YTL fityat veriyorlar...Bu fiyata başka marka veya model önerir misiniz?Yani bu pedalın şu eksiği vardır yada şu pedal yaklaşık fiyatta ama daha çok ton var,daha güsel gibi...Bu arada 2 eline 200ytl diyorlar bu normal mi...?Yardımlarınız için şimdiden eywallah...

707 G2 ye göre zurna gibi : P
sesler çok digital kaçıyo 707 de
sen yine digitech rp serisini i V amp2 yi G2 yi git bak adamlara sor aklına hangisi yatarsa onu al 2 cümleye göre karar verme

rp komik bi kıyaslama g2 ile.... ve aynı zamanda 707 ile..

eğer bütçen buna yetiyosa evet bu fiyata alacağın en iyi alet budur. zoom un yeni teknoloji bi aletidir.

peki bu aletin g2.1u ile arasındaki tek fark pedal mıdır? şimdilik paramız g2ye yetiyosa onu alsak ve daha sonra efekt kontrolu için tek pedal alıp bağlasak aynı kapıya cıkar mı?

ZOOM özellikle modülasyonları bakımından diğer prosesörlere oranla çok çok iyi. Yeni çıkan zoom G1 var bende. G2 den farkı exp pedalının olmamasıdır. uygun fiyata iyi bir prosesör istiyorsan kesinlikle zoom ;)

perdesiz demiş ki:
peki bu aletin g2.1u ile arasındaki tek fark pedal mıdır? şimdilik paramız g2ye yetiyosa onu alsak ve daha sonra efekt kontrolu için tek pedal alıp bağlasak aynı kapıya cıkar mı?

tek pedal değil..birde yanılmıyosam g2.1 de usb bağlantıs var patch falan atıp kayıt yapmak için..ancak bütçen g2 ye yetiyorsa onu al..2.el al forumda satıyolardı.

ben denedim çok şahane pedal driveları falan çok güçlü..rpler falan yanında bişey değil..

hmm. yani pedal alırsam modulasyon özellıklerını kontrol edbilirim di mi? wah, volume falan filan...

usb bağlantısı olmasa da o patchlerin değerlerine başka dürlü ulaşamaz myıım? yani ordan bakıp aynı ayarı kendim ceksem?

perdesiz demiş ki:
hmm. yani pedal alırsam modulasyon özellıklerını kontrol edbilirim di mi? wah, volume falan filan...

usb bağlantısı olmasa da o patchlerin değerlerine başka dürlü ulaşamaz myıım? yani ordan bakıp aynı ayarı kendim ceksem?

tabi sonradan pedal alırsan kontrol edebilirsin bi çok ayarı..efektleride bakıp yaparsın çok muhim değil..bide insanların yaptığı patchler sende aynı sonucu vermeyebilir biliyosnki gitar anfi vs..çok değiştirir tonu..

en güzeli kendin yapmandır..

Ben zoom un hemen hemen tüm modellerini denemiş biri olarak g2.1 den hoşnut kalmadım açıkcası. Usb bağlantısını kullanıp yapılan kayittan hiç hoşnut kalmadım. En son 1 hafta üzerinde kafa yorduğum alet ise g9.2 ler. Dev gibi g9.2 ler tam bir hayal kırıklığı resmen. Gt8, xt live gibi türevleri ile karşılaştıracak olursak baya bir hafif kalıyor. Hafif kalıyor derken o paranın biraz daha düşüğünü hakediyor demek istiyorum.

uzun lafın kısası parasını hakeden bi alet bence oldukça başarılı..rahatlıkla kullanılabilir..ama procesor işi zevk ve renk meselesi almadan önce bi deneyin..ben zoomları beğeniyorum..

Birbucuk sene falan oldu bu pedali alali, sanirim o zaman yeni cikmisti daha. Evde kullanmak icin basit ve zehmetsiz birsey ariyordum, zoom 707 II alacaktim ama lay lay lom daki cocuk bu pedali gosterdi, denedim hosuma gitti ve gozlerimi kapatip aldim.

Degerlendirmeme gelince, aletin drive tonlarindan maalesef fazla birsey beklememek lazim, vasat diyebilirim yani. Ama clean tonlari cok hosuma gidiyor. Oturup biraz ugrasinca cok guzel tonlar yakaladim, tabi bunda gitarin payi da cok yuksek :)

sonuc olarak verilen paranin hakkini verecek bir cihaz.

hangi tarz müzik için ton?
elimde bi kaç tane heavy tonları var göndereyim istersen
yada bir iki orta derece idare eden solo tonu var

ozaman arkadaşım pedalımı getirir getirmez yazarm sana tonları.ama tonlar biraz (yada bayaa) sert gelebilir sana şimdidn sööliim :D

Geri