Behringer Xenyx Qx1202usb Mixer Kullanan Var Mi

'Elektro Gitarlar' forumunda meyymetbaba tarafından 3 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. ARKADAŞLAR BU MİXERİ EVDE KULLANMAK İÇİN ALMAK İSTİYORUM FAKAT REVERB VE EKOYU AYNI ANDA KULLANABİLİRMİYİM YANİ MİKROFONDAN HEM DERİN SES GELSİN HEMDE ECHO LU SES GELSİN BUNU BU MİXER DE YAPABİLİRMİYİM AYRICA EĞER BUNUNLA OLMAZ İSE BUNU SAĞLAYABİLECEĞİM AYRI BİR EKİPMAN VAR MI ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM

2. ma1

ma1

172
    60
    206
    Selam,
    Bende bunun aynisinin USB olmayan eski versiyonu var, fakat dijital efekt kismi ayni duruyor.
    "Combination" efektler var 79-93 arasi, senin aradigin 86,87,ve 88 inci efektler olmasi lazim
    (Delay+Reverb).

3. peki ben delay ı ayrı reverb i ayrı olarak ayarlayabilirmiyim bu mixer de yani mikrofona biraz çok az echo ve biraz fazla reverb verebilirmiyim bunu ayarlayabiliyor muyuz yani yoksa dadece reverb ve echo aynı anda aynı oranda mı artırılabiliyor veya azaltılabiliyor ben pek göremedim galiba öyle bir ayarı

4. peki ben delay ı ayrı reverb i ayrı olarak ayarlayabilirmiyim bu mixer de yani mikrofona biraz çok az echo ve biraz fazla reverb verebilirmiyim bunu ayarlayabiliyor muyuz yani yoksa dadece reverb ve echo aynı anda aynı oranda mı artırılabiliyor veya azaltılabiliyor ben pek göremedim galiba öyle bir ayarı

5. ma1

ma1

172
    60
    206
    Bagimsiz ayar yok bildigim kadariyla efektlerde, 86 87 ve 88 de farkli olmasi lazim seviyelerin ama sen
    ayarlayamazsin, fabrikada sabitlenmis. Sadece efektin senin sesine ne kadar eklenecegini "FX Level"
    dugmesi ile artirip azaltabilirsin. Bagimsiz efekt ayari icin harici "effects processor" kullanman lazim.

6. kullandığın mixerde tek efect mevcut , 2 efect verme gibi birşey mümkün gözükmüyor.2 kanal açıp aynı mikrofon türleriyle farklı efectler vermeni denemeni söyleyebilirim lakin gördüğüm kadarıyla tüm kanallara aynı efecti gönderebiliyorsun farklı seçim yok.eğer live kullanmayacaksan üst üste bindirerek senkronize bir kayıt elde edebilirsin ama o da çok uğraştırır gibi.

Bu Sayfayı Paylaş