Diazem (Rock,Metal) -Balıkesir

Diazem,Ekim 2004'te vokalde Çagri Erkan,lead gitarda Gökhan DOGAN,ritim gitarda Ibrahim KAHRAMAN,bas gitarda Evren EVIRGEN ve davulda Serhat KOKSAL olmak uzere kuruldu.Önceleri alternatif müzik yapan grup gitgide birbirine isininca müzikal tarzlar bakimindan çesitlilik saglandi ve herkes bireysel fikrini ortaya atti.Boylece repertuar zenginligi olustu.Balikesir'de yani müzik yoksunlugunun ileri derecede oldugu bir yerde,studyolarda muziklerini icra etmeye çalisan Diazem Haziran ayında kendisinden emin bir sekilde ilk konserini verdi ve muhtesem bir performans sergiledi.Bu konser sonrasi grup yaz aylarini festivallerde ve kendi baslarina tatillerini yaparak geçirdiler.

Agustos ayinda grup uyeleri hep beraber Balikesir'de bulustular ve zorlu studyo kosullarindan kurtularak kendi bestelerini rahatca yapabilecekleri ve kendi demolarini istedikleri biçimde hazirlayabilecekleri bir stüdyo kurma fikrini ortaya attilar.Agustos ayinin sonunda grup yer kiraladi ve buranin izolasyon asamasi basladi.Bu sirada grubun vokalisti Cagri Erkan fikir ayriliklari sebebiyle gruptan ayrildi.Yaklasik 2 aylik bir calişma sonucu grup izolasyon asamasini tamamladi ve enstrümanlar yerlestirildi ve Ekim 2005'te Diazem kendisine ait stüdyoda ilk çalismasini yapti.
Diazem,kendi stüdyosunu kurmasinin meyvelerini çok kisa zamanda elde etti,besteler rahatça olustu ve grubun enstrumanlara olan hakimiyeti artti.Böylece profesyonellesme yolunda adimlar atilmis oldu.Zaman zaman birbirlerine karsi agresif tavirlar sergileyen grup elemanlari sorunlarini hep beraber halletti ve beraber bolca vakit geçirmenin etkisiyle grup olma bilinci iyice yerlesmis oldu.

2006 yilinda grup bircok Balikesir konserinin yaninda Istanbul'un en gozde mekanlarindan istiklal caddesindeki Bronx'da calma mutlulugunu yasadi.Böylece hem bestelerini hem de performansini daha genis kitleye gösterdi.

Grup kendi bestelerinde doom,heavy ve goth sentezi yapmaktadir.

Grup içindeki Dostluklarınız anlattığınız gibiyse çok güzel dayanışma..solo gitaristinizin çok sağlam olduğundan bahsetmek istiyorum bir konser görüntünüzü seyrettim..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
GiTaRiST_17 demiş ki:
Grup içindeki Dostluklarınız anlattığınız gibiyse çok güzel dayanışma..solo gitaristinizin çok sağlam olduğundan bahsetmek istiyorum bir konser görüntünüzü seyrettim..

Teşekkürler.Gerçekten aramızdaki ilişki her müzik grubunda olması gerektiği gibi.

Kadroya http://www.diazem.net/grup uyeleri.html buradan ulaşabilir detayları inceleyebilirsiniz.

Ayrıca şunuda belirtmek isterim:

Bir lise grubu olarak Balıkesir'de kendi stüdyosunu kuran kayıtlarını ve provalarını rahat biçimde yapabilen ve bir ilki gerçekleştirip Bronx'da çalma keyfini yaşamış bir grubuz.

Bu da bizim ne kadar uyumlu olduğumuzun ve bu işi ne kadar ciddiye aldığımızın göstergesidir diye düşünüyorum.

GiTaRiST_17 demiş ki:
solo gitaristinizin çok sağlam olduğundan bahsetmek istiyorum bir konser görüntünüzü seyrettim..

Hehe.. :) Girdin Kanıma adlı şarkımızın videosunu izlemiş olmalısın.Bu şarkıda Gökhan'ın solo yeteneğinin ufak bir kısmı mevcut.Diğer şarkıları dinleyip bu söylediğime hak vereceğinizi umuyorum.

slm arkadaşlar gömdüm kalbime isimli parçanızı dinledim we izledim...kaydı söylediğiniz üzre kendiniz yapmmışsınız bu yüzden sizi kutluyorum kendi stüdyonuzu kurmak çok akıllıca bir iş...kaydınızı birazdaha bu işten anlayan birileriyle yapmanız inanın size çok büyük şeyler katacaktır daha fazla birlikte çalışmanız uyum probleminizi ortadan kaldıracaktır çünkü ciddi bir uyum sorununuz war bronx taki performansınızdan birbirinizi pekte dinlemediğinizi sezdim bence biraz daha fazla birlikte çalışmalısınız dawulda ciddi ritm problemleri war we sololarda basılmış bir çok yanlış nota war bunlar tabiki zamanla düzelecektir tekrar söyleyeyim benim tawsiyem bu işle içli dışlı insanlardan biraz yardım isteyin gerçekten büyük faydaları dokunacaktır...beni sakın yanlış anlmayın size yardımcı olabilecek bir eleştiri yazdımı umuyorum.kırılmamışsınızdır umarım hepinize başarılar diliyorum yolunuz açık olsun.

s_i__n demiş ki:
slm arkadaşlar gömdüm kalbime isimli parçanızı dinledim we izledim...kaydı söylediğiniz üzre kendiniz yapmmışsınız bu yüzden sizi kutluyorum kendi stüdyonuzu kurmak çok akıllıca bir iş...kaydınızı birazdaha bu işten anlayan birileriyle yapmanız inanın size çok büyük şeyler katacaktır daha fazla birlikte çalışmanız uyum probleminizi ortadan kaldıracaktır çünkü ciddi bir uyum sorununuz war bronx taki performansınızdan birbirinizi pekte dinlemediğinizi sezdim bence biraz daha fazla birlikte çalışmalısınız dawulda ciddi ritm problemleri war we sololarda basılmış bir çok yanlış nota war bunlar tabiki zamanla düzelecektir tekrar söyleyeyim benim tawsiyem bu işle içli dışlı insanlardan biraz yardım isteyin gerçekten büyük faydaları dokunacaktır...beni sakın yanlış anlmayın size yardımcı olabilecek bir eleştiri yazdımı umuyorum.kırılmamışsınızdır umarım hepinize başarılar diliyorum yolunuz açık olsun.

Bir yanlış anlaşılma durumu var sanırım.Bronxda ki video Girdin Kanıma adlı şarkımıza ait.Ordaki performansımıza gelince:

Bateristimiz o konsere gelemedi ve bizde başka baterist arkadaşımızla sadece o konsere çıkmak için 1 gün çalıştık.Dediğim gibi o şarkının ismi Girdin Kanıma.Yanlış anladığımdan değil tabiki sadece bir yanlışı düzeltiyorum.Gömdüm Kalbimi şarkısıyla çok alakasız bir şarkı.O performansta sorun varsa eğer benim vokalde vardır (alkolün zararları) :)
Demodaki Girdin Kanıma ile Bronx'daki Girdin Kanıma notasıyla ritmiyle solosuyla aynıdır.Bateride farklılık olabilir.Bunun nedeninide belirttim zaten.
Herkese sevgiler saygılar teşekkürler... ;) ;)

ARKADASLAR BALIKESİRDE MÜZİKAL ANLAMADA SIKINTI OLDUÐU DOÐRU FAKAT SİZ KENDİ SÜTÜDYONUZU KURARAK ÇOK ÖNEMLİ Bİ İŞE İMZA ATMİŞSNZ...BÖYLECE BAR GRUBU DEÐİLDE MÜZİK GRUBU OLMA YOLUNDA ÖNEMLİ Bİ AŞAMA KAYDETMİŞSİNİZ SİZİ EN KISA SÜREDE CANLI DİNLEMEK İSTERM ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR.

Geri