En iyi Gençlik Filmleri?

'Forum Meydanı' forumunda nirvana4ever tarafından 30 Haziran 2006 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar izlediğiniz en iyi gençlik filmleri hangileri.Tam bir gençlik filmleri hastası olarak soruyorum

Bana göre

1.Sixteen Candles
    2.Crayz/Beautiful
    3.Pump up the wolume
    4.Dazed and Confused
    5.Some Kind of Wonderfull
    6.Breakfast Club
    7.Ferris Buelller's Day off
    8.10 things I Hate About You
    9.American Pie 1-2-3
    10.Eurotrip
    11.Roadtrip
    12.She's Having Baby
    13.Rumble Fish
    14.A Walk to Remember
    15.Heathers
    16.Weird Science
    17.The Wanderars
    18.Valley Girl
    19.Fast Times at Ridgemont High
    20.Say Anything
    21.Cluells
    22.Better of Dead
    23.The Outsiders
    24.Lost Boys
    25.Boys and Girls
    26.St. Elmo's Fire

2. sanırım hemen herkesin aklına 'grease' gelir.her ne kadar baymış olsa da güzeldir müzikleri falan;insanın ekranın içine dalası,akşamdan sabaha sallanıp yuvarlanası gelir :) ama ben kesinlikle listenin başına 'deprisa deprisa('haydi koş' diye çevrilmiş)'yı koyarım.biraz daha ayakları yere bastırır;çünkü burda zaten sallanmış bi toplumda,bi şekilde yuvarlanmaya çalışan gençlerin dramı vardır.tavsiye ederim izlenilmesini,ama bulmak çok zor :( (bulan,bilen olursa bana da haber versin :!: )bundan başka,ama yine aynı şekilde,genç karakterin topluma karşı bireyselliğini kanıtlama çabasını(ki başlı başına hem dram hem komedi kokan bi durumdur) süper bi şekilde anlatan 'rebel without a cause(asi gençlik)' ve 'west side story' var kayda değer.öyle...

3. Crazy bence de fazla başarılıydı. Almost Famous'ta diyebilir miyiz (Biraz benzemiyor da değiller)? Caterina In Big City (İtalyan yapımı bir film) de olabilir sanırım. Küçük bir köyden Roma'ya göçen bir kızı anlatmakta (Biraz Thirteen tadında ama onun daha Holywood'dan kurtulmuş hali) ve de Donnie Darko. Ya da benim gençlik filmi anlayışım tutmadı mı :) ?
    Bir de çokta klişe de olsa Faculty.

4. Benim gençlik filmi deyince aklıma La Boum serisi geliyor..bu film aynı zamanda Sophie marcaeu yu meşhur eden filmdi.

5. İlk olarak aklıma gelen The New Guy
    İkinci olarak Amerikan Pastası I-II-III
    [​IMG][​IMG][​IMG]
    ve üçüncü olarak Roadtrip

6. dirty dancing
    almost famous (süper bir film.)
    grease
    loser
    blue crash
    rebel without cause
    october sky
    donnie darko
    breakfast club
    .........

7. road trip ve breakfast club ;)

8. mean girlz crayz/beautiful,save the last dance cinderella story, prince &me cruel intentions

9. amerıcan pıe

10. rule of attraction RockN Roll

11. 1. crazy beautiful
    2. almost famous
    3. o

12. burda verilen filmlerin bi coğu gençlik filminden çok teen sex comedy olmus.. ama acıkcası en sevdiğim filmlerdir :D

13. Benimde ilk aklıma gelen Almost Famous oldu.Hatta bence bu film Cameron Crowe'un en iyi filmi.

14. crazy beatiuful süperdi..ah kirsten dunst ah..

15. benım aklıma ılk gelen Amerıkan pastası serılerı oldu walla..:):):)

16. "not another teenage movie" diye bi film var onu izleyin sonra gençlik filmleri izleyin bence ondan sonrada merlin mensın ın tainted love klibini izleyin.

tavsiye ederim

17. singles da bunlar arasına eklenebilir sanırım...

18. euro trip,road trip ve the breakfast club

19. not another teen movie, türkçeye gençlik halleri diye çevrilmiştir...izlenmesi lazım...

20. donnie darko,Fight Club,requem for a dream

Bu Sayfayı Paylaş