Acil Yardım! Boss Os2 Mi, Digitech Grunge Mı? (punk Rock Için)

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda frknkzlyl tarafından 7 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar sorum bu :) 70 tl'ye kutulu herşeyiyle duran temiz bir Grunge buldum, bir de 90 tl'ye kutusuz temiz Os2. Green Day tarzı çalıyorum genelde, hangisi daha uygun olur?

  Mydukkan'da Grunge'ın mini forum bölümüne baktım Punk için çok iyi olduğu yazıyor ama Os2'nin daha geniş bir yelpazesi var. Os2'de Grunge'taki tonları alabilir miyim? 2 gün içinde alacağım için acil yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler..
   
 2. OS2 kullandım, Grunge'ın bir iki amatör videosunu gördüm sadece. Buna dayanarak alakasızlar diyebilirim. OS2'nin overdrive tarafı iyi, ama distortion tarafı fazla tizli gelmişti bana. Maksat punk, alternatif tarzı ise grunge o işe OS2'den uygun gördüğüm kadarı ile.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 3. Hangi gruplara göre olduğu da değişir ama 2si de iyi kullanıldıktan sonra iş görür. Alice in Chains vs dinliyorsanız Grunge öneririm. Oldukça gainli tonlar verebiliyor, midleri yüksekti diye hatırlıyorum. OS2 daha mid-scooped bir pedal. Aslında 2sinin de demoları var, dinlerseniz daha yardımcı olur, buradaki birçok yorum subjektif kalacaktır.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 4. Hocam Green Day ağırlıklı ama genelde, Linkin Park, Three Days Grace, Skillet.. Vs. genelde bu tarz dinlerim. Demolara baktım ama onlar çok üst düzey ekipmanla çalındığı için bende aynı şekilde olmayacaktır. En azından ikisini de kullanan ya da bilen arkadaşların yorumları yardımcı olacaktır.
   
 5. Yok mu yardımcı olacak??
   
 6. Os 2 bana daha güzel geliyor. Ama her şey anfiye de bağlı.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 7. Line6 Spider III 15W kullanıyorum.
   
 8. Line6 drive söylediğin pedallara yakın bir ton veriyor olması gerekir. Çok bir şey katacağına inanmıyorum. Belki Add Mini amp deneyebilirsin. Fender, Marshall ve Mesa modellemesi olduğu için daha çok yakalama şansın olabilir.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 9. Line 6 Spider ile Sansamp tarzı bir preamp çakışma yaratmaz mı? Düz amfi için dediğine katılıyorum, o ayrı.
   
 10. Bu pedallari clean kanalda cok rahat kullanırsınız.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 11. Line 6 ürünleri analog pedallarla anlaşamayabiliyor. Aslında amgi değiştirmek bana daha mantıklı görünüyor bu yüzden.
   
 12. Abi peki bu fiyatlarda önerebileceğin amfi var mı?
  Aslında clean kanalda pek bi sorun çıkmıyor ama zaten amfiyi değiştirmek istiyorum
   
 13. Bu fiyatlarda öneriye değecek bir amfi hatırıma gelmiyor açıkçası. Muadili bir şey önermek de boş tavsiye olur. Amfi alacakdan en azından Tech21 Trademark, Hughes & Kettner Blonde, Blacktar HT5 gibi bir şey olması gerekir.
   
 14. O zaman biraz daha bununla idare edicem :D En azından üniversiteye kadar :)
   
 15. Piyasaya Peavey Transtube düşer, onlar da iyidir ama, daha çok heavy amfileri.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş