Pickguardı Olmayan Gitara Pickguard Takılabilir Mi?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Takılabilir.

http://www.terrapinguitars.com/2011/pdf/Ibanez RG 350 DX _outline.pdf

Şunu yazdır printer ile A3 kağıda, dene, makasla düzelt olmayan kısımları, reklamcıya götür sonra, istediğin malzemeye 2mm kalınlıkta bassın.

Denerken manyetik çerçeveleri potanslar teller gibi şeyleri gitardan çıkarman gerekecek tabi. Tezcanlılık yapıp kağıdı gitarın üstüne koyup geçme olur bu diye.
Teşekkür ederim.
Peki hiç bir Ibanez'in pickguard'ı buna uymaz mı?

pickguardlı gitarlarda elektronik aksam pickguard ın altinda oluyor genellikle. sizin gitarinizda ise gitarin arka kismindaki oyuklarda bunlar. bu sebepten ibanez pickguard kullanmaniz icin gitarinizi oydurmaniz lazim. gitarinizda fazladan oyuk olusacak. eski oyuklari kapatsaniz boyasaniz masrafli olacak. bu sebepten ustteki cozumu uygulayarak gorsel birseyler yapabilirsiniz.

pickguardlı gitarlarda elektronik aksam pickguard ın altinda oluyor genellikle. sizin gitarinizda ise gitarin arka kismindaki oyuklarda bunlar. bu sebepten ibanez pickguard kullanmaniz icin gitarinizi oydurmaniz lazim. gitarinizda fazladan oyuk olusacak. eski oyuklari kapatsaniz boyasaniz masrafli olacak. bu sebepten ustteki cozumu uygulayarak gorsel birseyler yapabilirsiniz.

Merhabalar, Ibanez'lerde diğer rear-routed gitarların aksine oymadan pickguard takmak kolaydır, potans ve switch yerleri hemen hemen aynı yerlere geliyor çünkü. JEM77FP, JEM77BFP, RG770, Vai'nin FLO'su benim aklıma ilk gelen örnekler. Özetle iş pickguard tasarımında bitiyor :)

flo.jpg

Dikkatli bakarsanız switch boşluğundan gövde görünüyor, yani oyma söz konusu değil.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhabalar, Ibanez'lerde diğer rear-routed gitarların aksine oymadan pickguard takmak kolaydır, potans ve switch yerleri hemen hemen aynı yerlere geliyor çünkü. JEM77FP, JEM77BFP, RG770, Vai'nin FLO'su benim aklıma ilk gelen örnekler. Özetle iş pickguard tasarımında bitiyor :)

flo.jpg

Dikkatli bakarsanız switch boşluğundan gövde görünüyor, yani oyma söz konusu değil.
Aynen hocam ben de o şekilde düşündüm ancak fazladan vidalar var resimde, onlar için gövdeyi deldirmek mi gerekiyor?

CNC tezgahta birisine her hangi bir malzemeden kestirte bilirsiniz.
İnternetten bir çizim bulabilirsiniz. Değişik plastik türevi veya metal türevi olabilir.
Uygun yerlere matkapla delik açıp, gövdeye vidalarsınız.
Çok zor bir şey değil.
Yalnız fender gibi gitarlarda yalıtım malzemesi olan pickguardlar kullanılıyor. Onlara dikkat ederseniz kat kat malzemeden oluşmuştur. Ara katlarda yalıtım malzemeleri vardır.

CNC tezgahta birisine her hangi bir malzemeden kestirte bilirsiniz.
İnternetten bir çizim bulabilirsiniz. Değişik plastik türevi veya metal türevi olabilir.
Uygun yerlere matkapla delik açıp, gövdeye vidalarsınız.
Çok zor bir şey değil.
Yalnız fender gibi gitarlarda yalıtım malzemesi olan pickguardlar kullanılıyor. Onlara dikkat ederseniz kat kat malzemeden oluşmuştur. Ara katlarda yalıtım malzemeleri vardır.
Hocam İbanez'in pickguardlı gitarlarından birininki mutlaka uyar buna olmazsa da yaptırırım ama gitarı deldirmek kafama takıldı. Satarken değerini düşürür mü yükseltir mi sizce?

Geri