Ihtiyacım Olan Ekipman Tam Olarak Hangisi?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda cacophoniac tarafından 11 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar sahnede tek başına takılan bir müzisyenim. İhtiyacım olan ekipman hem gitarım için efekt verebilmeli hem de vokal prosesörü olmalı yani vokale ayrıca efekt verebilmeliyim ve bunların dışında gitar için loop özelliği bulunmalı. mikrofonu ve enstrumanı ayrı ayrı tek bir alete girmem gerekeceği için piyasadaki vokal prosesörlerinin ya da loop ekipmanlarının hangisine bakacağımı bilmiyorum. konuya hakim olanlar marka ve model verirseniz çok sevinirim.
   
 2. Voicelive2 de 1 dk loop kaydı var.1 dklık loopun üstüne ben 5 kayıt daha yaptım (vokali de loopa dahil edebiliyorsun) ancak sınırı var mı denemedim. Cihazın, vokal efektindeki yeteneğini konuşmaya gerek yok zira üretim amacı bu.Öte yandan gitara verebileceğin efektler çok sınırlı, reverb,chorus,flanger ve kullanmayacağın saçmasapan bir kaç efekt daha( underwater, alien, rotor,vb. )..Bundan önce helicon voicelive play gtx kullandım.Gitar efektleri, voicelive 2 ye oranla daha çok ( fazladan, çamurumsu overdrive ve pıttırık distortion gibi ) ancak vokal efektleri biraz daha oyuncaksı. Loop yine 1 dk. güncelleme ile geldi önceden 30 sn idi ( aynı şekilde vokal loopa dahil )
  İki cihazda da loop için undo ( geri al ) modunu açarsan efekt süreleri yarı yarıya düşüyor.Bu iki cihazda tek başına sahne alan bir müzisyen için loop konusunda yetersiz kalacaktır. Loop konusunda diğer handikapları, bir döngü kaydettin ancak bunu kayıt tuşuna basar basmaz gerçekleştirdiysen; döngüyü silmek için aynı tuşa iki defa hızlıca basman gerektiğinden mutlaka döngüyü durdururken ya da silerken o ilk giriş çalıyor. Sessizce silip susturamıyorsun. Bu konuda sağlam twin pedal kullanan bir davulcu performansı isteniyor.
  Loop konusunda: Digitech jamman looper delay olması lazım forumda fiyatı da gayet uygundu @Aytek satıyordu sanırım. Ben de yarın bir tane alacağım loop için bence kusursuz.Hafıza kartına kaydettiğin müzikler üstüne solo atabiliyorsun. Ve en güzeli süre konusu, hafıza kartın kadar kayıt gerçekleştirebiliyorsun!
  Tüm bunların yanı sıra loop hakkındaki düşüncelerim sabit olsada ( kesinlikle digitech ) hem vokal hem efekt cihazı için voicelive 3 e göz atabilirsin.
  Benim yorumlamam bu kadar hadin eyvallah
   

 3. anladığım kadarıyla voicelive2 tek başına benim ihtiyaçlarımın hepsini karşılayabilecek kapasitede. 1 dakikadan fazla kayıt yapmasına cok gerek duyacagımı zannetmiyorum. bana 2-3 kayıt üst üste çalabileyim, vokal efektleri kullanabileyim ve gitarım için iyi bir ton ayarlayabileyim yeterli. bu ayrıntılar işime yarayacaktır çok teşekkür ederim
   
 4. Rica ederim, olurda cihazı alırsan; ayarlarla ilgili takıldığın bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.Hoşçakal.
  Not: Tc Helicon'ların yazılım desteğini ( Güncelleme ve yeni efektlerin markete eklenmesinden bahsediyorum ) gerçekten takdir ediyorum. Öte yandan Compell teknik destek ekibindeki arkadaşlar, cihazı nereden aldığınla ilgilenmiyorlar ( Yurtdışı vb. ), yardımcı olmak adına ellerinden geleni yapıyorlar. Kendini yalnız hissetmezsin.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş