Gitar Boyatma

Arkadaşlar merhaba, les paul gövde bir gitarın şuan boyalı gövdesinin boyasını tamamen söküp tekrar boyatmak ortalama ne kadara mâl olur? Bir de İstanbul'da bu işi en iyi fiyata kim yapar?

Çok paraya mal olur. 300-400 TL'den başlar. Değmez. Kimsede hakkını verecek kadar düzgün yapamayabilir.
Anlatım bozukluğu dışında doğru. :D "Herkes" hakkını verecek kadar düzgün yapamayabilir. :)

Ek olarak çok değer biçtiğiniz bir gitar değilse kendiniz girişebilirsiniz. Forumda birkaç örnek vardı, çok da tatlı sonuçlar almışlardı. "Yer mi" bilemiyorum. :)

Anlatım bozukluğu dışında doğru. :D "Herkes" hakkını verecek kadar düzgün yapamayabilir. :)

Ek olarak çok değer biçtiğiniz bir gitar değilse kendiniz girişebilirsiniz. Forumda birkaç örnek vardı, çok da tatlı sonuçlar almışlardı. "Yer mi" bilemiyorum. :)

Hakikatten nasıl bir cümle kurmuşum yahu. :D Boyama işi biraz şana bakıyor ama gördüğüm kadarıyla memnun olmayanların sayısı daha fazla. Aklımdayken Çizmeli Kedi Atölyesinden güzel işler çıktığını gördüm. Denenebilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hakikatten nasıl bir cümle kurmuşum yahu. :D Boyama işi biraz şana bakıyor ama gördüğüm kadarıyla memnun olmayanların sayısı daha fazla. Aklımdayken Çizmeli Kedi Atölyesinden güzel işler çıktığını gördüm. Denenebilir.

Hocam yemez sanırım :D Gitae pahalı değil ama nasıl yapacağımı bilmiyorum :D
Hangi renge nasıl hangi tür boyayla boyatmak istediine göre değişir.Fatih Yılmazın fender renkleri çok iyiydi bi örnek olarak.
Hangi renk olduğu farketmez, düz siyah olabilir ama şuan çok kötü duruyor boyası. Bu fiyattan bahsediyorum bu arada; http://www.sahibinden.com/ilan/alis...ri-epiphone-les-paul-plus-top-168222864/detay

O gitar buradan bir kullanıcının alıp, boyasını komple çıkartıp, tekrardan sattığı bir gitardı zaten. İlk hali de uzun süre süründü ve 450 TL gibi çok komik bir fiyata satıldı, üstünde Seymour Duncan set vardı, yıldızlar filan yapıştırılmıştı üstüne. Normalde Epi Les Paul Custom'dı, Epi Les Paul Plus top filan değildi, yani satan kişi sallamış. Yine siyah renkti. Ben de çok heveslenip sonra vazgeçmiştim.

Şimdi tutup luthiere boyatsam gitarın parası kadar boya parası veririm. Eh öyle yaparsam da değmez. Dur ben şu işi düşüneyim. Belli olmaz. Boyayamazsam 300'e satarım en kötü.

Valla önceki satıcısının orjinal halde hem de Seymour Duncan manyetikli halini komik bir fiyata satamadığını hatırlatırım, sonra elinizde kalmasın. :) Boya işi uzundur, sırf boyama ve kat atma 1 haftayı alır. Cilaya girmiyorum.

O gitar buradan bir kullanıcının alıp, boyasını komple çıkartıp, tekrardan sattığı bir gitardı zaten. İlk hali de uzun süre süründü ve 450 TL gibi çok komik bir fiyata satıldı, üstünde Seymour Duncan set vardı, yıldızlar filan yapıştırılmıştı üstüne. Normalde Epi Les Paul Custom'dı, Epi Les Paul Plus top filan değildi, yani satan kişi sallamış. Yine siyah renkti. Ben de çok heveslenip sonra vazgeçmiştim.

Hocam bu gitar les Paul plus top yildizli halini @devastator nickli selçuk abimiz alip boyamisti.
Gitar LP custom değil.

Geri