Bu Gitarın Modeli Ne?

'Elektro Gitarlar' forumunda frknkzlyl tarafından 14 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. Büyük ihtimalle sahte, küçük ihtimalle tuhaf bir LP100.

2. Satıcıya sordum Plus dedi modeli için :) Almanya'dan euro 2 tl iken 500 Euro'ya almış.. Bana da sahte gibi geliyor ama kesin olarak sahte olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

3. Sahte... Plus filan alakası yok. Herşeyiyle falso.

pastel bunu beğendi.
  4. Sağolun hocam. Zaten Plus'tan belliydi, Standart Plus Top falan demedi direkt Plus dedi :D Orda anlamıştım sahte olduğunu

5. Lp100 dışında bir şey olamaz ille de olacaksa, gitarın yapısı bolt-on. Ara sıra acayip headstocklu epiphonelar olmuş, ondan düşük de olsa ihtimal verdim.

frknkzlyl bunu beğendi.
  6. Gitar bolt-on. Epi Standard'lar, set-neck olur. Head stock, Tamamen farklı, saçma bir headstock. Logo'nun basit bir inlay olduğu çok açık. Gövde yapısı, bir miktar ben LP'yim diyor, lakin Epi'lerden de, Gibson'lardan da açık farkları var.

frknkzlyl bunu beğendi.
  7. [​IMG]

Arkadaşlar bu Fender'in modeli ne olabilir?

8. Case'i tunerları orjinalse, 8 delikli pickguardı ve koyu sarı bir finishten dolayı bana bir two tone sunburst vintage 57 strat RI olarak geldi, meksika classic player 50's te olabilir. Ancak manyetik kapakları vintage beyaz değil şeker beyazı o belki değiştirebilir modeli ama 50ler stratları andırıyor bana

Son düzenleme: 27 Ekim 2014
  9. bana ilk bakışta 57 RI gibi geldi

10. Manyetik kapaklarının renkleri ve duruşu eğreti geldi gözüme. Bence '57 değil, en azından Amerikan '57 RI değil.

11. Evet benim de aynı noktaya gözüm takıldı. Vintage bir beyaz olması gerek manyetik kapaklarının.

12. Ekstradan manyetik mıknatısları buradaki gibi genelde içe doğru küçülen halkalar şeklinde olmuyor diye biliyorum Fender'lerde. Birkaç detaylı resim olsa daha rahat yorum yapabilirim ama en nihayetinde yorumlarım da beni bağlıyor tabii. Ekran başından ancak bu kadar oluyor. :)

13. Manyetiklerde bir sıkıntı göremiyorum, Re ve La tellerinde dışarı doğru çıkıklıktan görebildiğim kadarıyla halkalar da doğru dizilimli, eskiden bir 57 strat vardı bende, onda o o şekildeydi

14. [​IMG]
    Benim gördüğüm Fender manyetikleri genelde bu görünüşteydi, halk şeklindeklere pek denk gelmedim ama benim denk gelmemem olmadığı anlamına da gelmiyor sanırım. :)

Telecast bunu beğendi.
  15. 57lerde klavyede bundaki gibi parlak cila oluyor mu yada farkli yillardaki modellerinde farklilik olabilir mi

Bu Sayfayı Paylaş