Carparelli S4

p4QqAm.jpg

Su an elimdeki Kanada yapimi gitarim. Turkiye'de cok bilinen bir marka degil Carparelli ama guzel, kaliteli gitarlar urettiklerini soyleyebilirim. Kanada'daki satis fiyatini gorunce biraz sasirmadim degil acikcasi, insanlar neden bilinen markalarin guzel gitarlarini alabilecekken bunu alsin demistim ama kullandikca gerek iscilik gerekse tonal acidan gercekten hosuma gitti. Benim elimdeki eski serilerinden, su an bir miktar daha degistirmisler gorselini ve bir takim ozelliklerini. Biraz teknik bilgi:

BODY: Mahogany with choice Maple Top

BINDING: Abalone

HEADSTOCK: Locking Machine Heads, Strap Locks

NECK: Hard Canadian Maple/Bone Nut/Special Set Neck

FINGERBOARD: Rosewood

SCALE: 24.7"

PICKUPS: 2 Carparelli Custom Humbuckers

Upgrade Hand wound Available

CONTROL: 2V 2T 3T/SW 1J

BRIDGE: Tune-O-Matic

Gitarin kalin bir govdesi ve rahat bir sapi var. Ben aldigimda kopru manyetigi degismisti ve bende SH4-SH1 kombinasyonuna takintili oldugum icin sap manyetigini degistirdim ve bence tonlari gayet uyumlu oldu gitar ile. Keske orjinali ile de biraz kullansaymisim, o manyetik ile ilgili de biraz fikrim olsaydi ama obsesiflik iste :) Ama su an da gayet mutluyum gitarim ile. Dedigim gibi Turkiye'de cok yaygin bir urun degil ama biraz daha bilinse, pazarda iyi bir yere gelebilecek bir marka bana gore. Ben de @braveblood dan almistim gitari kismetse bir daha vermek istemem kimseye :)

ilk üst seviye gitarım . grubumuzun klavyecisinin hala söylediği ve tek sevdiği gitarım idi . yabancıya gitmediğine çok mutluyum. evet türkiyede bileni çalanı edeni yok ama iyi denk geldik iyiki de gelmişiz kardeşim :cool:

@crimson kardeşim, bence @braveblood daha doğru söylemiş, sanırım Türkiye'de hiç tanınmıyor. Görünüşü beni yedi bitirdi. Mümkünse iyi kötü kayıt, inceleme falan bekleriz. Hnai görünüş Lp de, asıl soundu ne? Gel de merak etme!

Hayırlı olsun :)

LTD'lerin deluxelerindeki bindinglerden hiç haz etmiyorken, bunun bindingleri neden gözüme hoş göründü? Acaba gitarın renginden midir? Merak edip baktım da Carparelli'ye ilginç yeni modelleri olan bir markaymış kendileri. Hatta gözüme çarpan ilk şey, kendi üretimleri olan köprüleri. Çok ilginç görünüyor. Ülkemize sokmalı biraz böyle gitarları, bilindik "popi" markalardan sıyrılmalıyız biraz. Çok güzel, güle güle kullanın :)

@hackeiommi kalınlığıyla lp lerin eski o agır abi gitarları agırlıgından olsada maple klavyesi biraz daha prs leştiriyor işi şimdi üzerindeki bu clasic bir manyetik modifiyesi olan bu setle çok tatlı bir gitardır kendileri. crimson suan ispanyada döndükten sonra güzel bir inceleme ayarlarız :) @Can Temtek firmayı tanımaya çalısırken crimsondaki bu canada yapımı olan modelleri yeni s4lerle karıştırmamanızı öneriyorum .eğer ilginizi çektiyse :)

Son düzenleme:
@hackeiommi kalınlığıyla lp lerin eski o agır abi gitarları agırlıgından olsada maple klavyesi biraz daha prs leştiriyor işi şimdi üzerindeki bu clasic bir manyetik modifiyesi olan bu setle çok tatlı bir gitardır kendileri. crimson suan ispanyada döndükten sonra güzel bir inceleme ayarlarız :) @Can Temtek firmayı tanımaya çalısırken crimsondaki bu canada yapımı olan modelleri yeni s4lerle karıştırmamanızı öneriyorum .eğer ilginizi çektiyse :)

Bu aralar ciddi anlamda bilinmemiş, duyulmamış gitarlara merak saldım. Müsait olduğunuzda, imkan olduğunda, test sürüşü videosu isteriz :D

"Popi" ne la? :D

Şaka bir tarafa, Agile vb. yeni markalar ile eski Japon üretimleri daha yaygın olsalar keşke. Çok güzel alternatifler çıkıyor zira.

Herkesin bir popisi vardır... :D

Gitar kalite ama manyetikler degistigi icin orjinal sesinden geriye ne kalmistir bilemem.
Nette dinledigim demolarinda ise sesi bana PRS ve Gibson LP arasi gibi geldi.
Gayet guzel, kendine has :)

kendi kanada tabanlı web sitesinde 1300 $ ama kanadadan uzaklaştıkca artacaktır diye tahmin ediyorum malesef türkiyede emsal bir satış olmadığı için fiyatlandırmak ,sağlıklı fiyat biçmek mümkün olmasada 3250 den aşağı etmemeli diye düşünüyorum. ama burası Türkiye :)

LTD'lerin deluxelerindeki bindinglerden hiç haz etmiyorken, bunun bindingleri neden gözüme hoş göründü? Acaba gitarın renginden midir? Merak edip baktım da Carparelli'ye ilginç yeni modelleri olan bir markaymış kendileri. Hatta gözüme çarpan ilk şey, kendi üretimleri olan köprüleri. Çok ilginç görünüyor. Ülkemize sokmalı biraz böyle gitarları, bilindik "popi" markalardan sıyrılmalıyız biraz. Çok güzel, güle güle kullanın :)
Sıcak renklerde hakikaten daha güzel duruyor abalone binding. Sıcağı daha sıcaklaştırıyor, soğuğu daha da soğutuyor. :p

Yeni gelebildim basliga baya muhabbet donmus konu ile ilgili :) Ben soundunu su haliyle Gibson'dan daha ziyade PRS lere benzetiyorum ama tam o diyemem tabiki adamlar kopyalamak degil de ozgun bir sey yapmaya calismislar bence ve manyetiklerin de etkisi var tabiki. Su an Turkiye'de degilim ama dondugumde bir demo ile sesini de dinletmeye calisiriz :) Ayrica iyi dilekleri icin herkese tesekkur ederim.

Ankara da Canadalı adı Steve olan bir adam, Türkiye de bu markayı satmaya çalışıyordu, hatta Retro ya bir adet bırakmıştı, orada denenenilir sanırım...

#braveblood bir taneside bende dostum.steve ile görüşmem gerekiyor bir tane daha almak istiyorum.Ama iletişim numarasını kaybettim biliyorsanız bana ozel mesaj atarsanız sevinirim. Bendeki s4 burl top..aynı zamanda bir müzik mağazasında çalışıyorum ve denediğim çogu gibsondan cok daha iyi geliyor.Tavsiye ederim.

Dosyalar

• IMG_20140913_233643.jpg
    IMG_20140913_233643.jpg
    153.6 KB · Gösterim: 228
Tabi babasının hayrına bedava bırakmadı bize de:) Diyebileceğim gibson customlardan aşağı kalır yanı olmayan yapım kalitesinde gitardır. Hatta daha iyi diyeceğim. İddialımı oldu hmm yinede diyeceğim. Steve in şanssızlığı Türkiyeyi Kanada ile karıştırdı. Çocuğun gitarlar elinde patladı ne yazıkki. Tekrar hayatta getireceğini sanmıyorum. Zaten carparellide fiyatları arttırdı. BU aralar çocuğu oldu Kanada da diye biliyorum ama haber alırsam buradan sana bildiririm Luckymax.

Evet en son konustugumda cocugu oldugunu hatta fotograflarını görmüştüm ama gel gör ki numarasını kaybettim:) ayrıca çok abartmadın Yakko.dip ses sorunu yapıyordu o çözüldükten sonra benim için tecrübe ettiğim çogu gibsondan iyidir.Heleki klavyesi cok rahattır.

Geri