Kaçak (Grunge, Hardcore, Hard Rock)-İstanbul

R

rahi21

Tür: Grunge, Hardcore, Hard Rock
Kuruluş yılı: 2005

Ali Seval (Gitar, Vokal)
Tuncay Mağden (Bas Gitar)
Arın Baykurt (Davul)
Can Çalışkan (Gitar)
Övünç Danacıoğlu (Gitar-Vokal)

KaÇaK, Nokia Supersound Türkiye çapındaki müzik yarışması 2005 yılı birincisi Ali Seval ve üçüncüsü Övünç Danacıoğlu'nun vokallerini Tuncay Mağden,Can Çalışkan'ın gitarlarını ve Arın Baykurt'un davulunu oluşturduğu grup.

grup Ali Seval'in nokiasupersound 2005 yılında yapılan yarışmada birincilik aldığı parçaya -kurtlara- klip çekme aşamasında.

dream tv/muzikhatti programında yüxexes canlı performansları yayınlanan grubun tüm kayıtlı demolarını dinlemek için,grupla iletişie geçebilmek için adresimiz www.kacakonline.com

http://www.youtube.com/watch?v=TnIwpjDoCmw burdan canlı performanslarını izleyebilirsiniz (Balans konserinde..KaÇaK-Kurtlar)

Arkadaşlar üzgünüm ama atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiş.
Bir sürü programa bu adla katılmışlar vs.

Bence ismi tescil ettirmedikten sonra buralarda tartışmak sonuç vermez.

Başarılar
MG

yok abi ben samsumdayım zaten :)) adamları nette dinledim gezinirken gördüm bunu...eğer sölediğiniz gibiyse adamlar keşke isim araştırıp koysalarmış biraz saygısızlık olmuş...ama anladığım kadarıyla sizde çekirdek bi fan grubu olan ankaralı metal grubusunuz size yazık olmasın ismi boşver sizin emeğinize yazık olmasın diye bikaç aya albüm yapar bunlar size yazık olur adamların isim tescilli çünkü tvden dolayı..hem abi daha afilli isim bulursunuz sanki beeaa :)

jokermg demiş ki:
Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum. Nesnel bir yaklaşım bu, "yapılan doğrudur, iyidir" demiyoruz ama durum ortada.

İsim değiştirmek isteyenlere benden birkaç öneri :)

Kulakdeşen Jack
Müziklerin Efendisi
Galeyan
Sazandibi
Robin Hood

Yalnız iyi araştırın önceden kullanılmış olmasın ;)

Sevgiler
MG

Arkadaş hukuk öğrencisiyse bana laf düşmez.
Bence de siz bir an önce rotanızı belirleyin.

Öz Kaçak
Hakiki Kaçak da olabilir tabii.

hehe bana ne abi benim derdim değil nasılsa...ben size bi abi tavsiyesi böle böle diye anlattım bence sinir yapıyosunuz tamam da sonra zorla isim değiştiren grup olmayın adamlar "ulusal" kanalda çıkmışlar...zorla isim değiştirirseniz daha da koyar size diyorum sadece..başarılar...

bu arada orda bi arkadaş ne alakası var demiş açıp avukat bi tanıdığına sorsun bakalım...

Selamlar :)

Myspace'teki kayıtlarınızı dinledim.
Kayıtlar gayet başarılı.

"Ölünür de" ve "Ayrılık Şarkısı" hoşuma gitti.
"Kurtlar"ı zaten geçen seneki NSS'de dinlemiş ve beğenmiştim. Soundu gayet sağlam.

"Silahlı tehlikeli" de bağıran vokallerin kelimeleri bölme şeklini biraz garipsedim.

Genel olarak şarkılar, düzenlemeler ve kayıt kalitesi standardın üzerinde, elinize sağlık.

Başarılar
MG

Herkese selam arkadaşlar,

Öncelikle ismin üzerimize noter tastikli olduğunu belirtmek isterim.

Ankara'daki kaçak grubunun üyeleriyle msn'de konuşmuştuk ve kendilerine ismi tastik ettirdiğimizi söylemiştik, hatta "kim ilk albüm yapar ve kendine belli bir kitle oluşturursa zaten öbür taraf otomatik olarak isimden feragat etmek zorunda kalacak" şeklinde bir mütabakata varmıştık

Biz KaÇaK grubu olarak 14/06/06 tarihinde Dream Tv Yüxexes programına çıkıp ismimizi kamuoyuna duyurduk.

Avukatımız bize, noterden tastiğimiz olmasa bile (ki var) televizyonda canlı yayında yapılan deklarasyonun resmi tastik yerine geçtiğini söyledi. (bakınız; telif hakları ve kitle iletişim araçları) BU da demek oluyor ki Ankaralı Kaçak grubu 14/06/06 tarihinden itibaren hangi tarihte olursa olsun bu ismi kendi üzerine tastik ettirdiği takdirde bizim dava açma olanağımız var. (Aynı şekilde kurtlar adlı şarkımızın yüxexes performansı yine KaÇaK adıyla Dream Tv'de dönmekte)

Biz müziğe bakma yandaşıyız, hiçbir forumda "ankaradaki sahte kaçak" yok "şerefsiz kaçak" gibi çocukça ve saygısızca beyanatlarda bulunmadık, bundan sonra da bulunmayacağız. Körler ve sağırlar birbirini ağırlar kıvamında laf atışmayla bir yere varılmayacağını zaten görüyoruz.

Biz hatta (elimizde resmi belge ve hukuki üstünlük olmasına rağmen) karşı tarafa bu isimden vazgeçin baskısı dahi yapmıyoruz, onu da yapmayacağız.

Şu anda x bir grup çıksa "biz mor ve ötesi ismini 20 yıldır kullanıyoruz" dese kaç yazar? Mor ve ötesi, Mor ve Ötesi olmuştur ve bunu değiştiremezsiniz...

zamanla iki gruptan biri Kaçak olursa öbür taraf bu ismi bırakmak durumunda kalacaktır.

sonuç: müzik iyidir bırakın yapan yapsın

Başlığın amacı, grubun yaptığı müziği tartışmak. Onun dışında kalan meseleleri konuşmanın yeri burası değil. İlgisiz mesajların hepsi silinecek, bundan sonra da konu dışı mesaj atanların üyelikleri üzerinde işlem yapılıcaktır.

muhabbet uzamasın diyoruz ama gittikçe uzuyor...ben grubun bir üyesi değilim ama yakın arkadaşlarım elemanlar,şu anda istanbul dışındayım diyede nete çok girer oldum...

1.si Myspace,Purevolume,Garaj da "Kaçak" başlığı altında hiç ama hiç birşey yok(Şimdi bunlara girerseniz hepsinde istanbuldaki çocuklar var)...Turkrock ı sadece ölçüt almak doğru değil...
2.si Gruba ad koyarken hiç bilmiyolardı böle bişi olduğunu ve ayrı hadi şöle diyelim "Kardeşim benimde samsunda grubum var "Kaçak" diye 1999 da kurulduk"
var mı ötesi ya '99 da kurulduk Samsunda "kaçak" adımız noterliyiz...tamam uzatmayın muhabbeti...sürekli bir laf atmaca...
Tekrar ediyorum samsunda '99 dan bu yana kaçak adıyla konserlere çıkan bir grubum vardı isim tavsiyesinide ben yaptım arkadaşlara noter tastiğimide onların üstüne devrettim..

bu konu hakkında bir daha konuşmıycaz ve konuşan olursa moderatörlere şikayet etmekten başka bir şans bırakmadınız bize..."Kirletmeyin"Forumu...

ya bu amatör gruplar forumlarında iki adet de joker grubu var..eski joker üyeleri hiçbir şey dememişti.hatta adamlar ıspartalı joker grubu sayfasına gelip başarılar dileriz yazmışlardı.neden bu kadar takıldınız anlamadım.

büyütmeyin bu isim konusunu..kim daha önce gerçek bir çıkış yaparsa (albüm gibi falan) o ismi kapsın heh :)

ayrıca myspacedeki şarkıların indirilebilir olması iyi olmuş.teşekkür ederiz..

yaşınızdan dolayı saygıda kusur ettiğim için özür diliyorum,bilmiyordum ama size katılmıyorum...inanın daha demin aklıma "manyetik band" diye bir grup ismi geldi nete girdim okay temizin kurduğu bir grupta dahil 5-6 tane yabancı grup çıktı bu isimden...yapcak bişi yok...bencede diriliş,dirilesh örneği güzel küçük ama iyi bir değişiklik heralde hiç olmadı bu tarz bir değişiklik düşünebilirler onlarda...

pudding demiş ki:
ya bu amatör gruplar forumlarında iki adet de joker grubu var..eski joker üyeleri hiçbir şey dememişti.hatta adamlar ıspartalı joker grubu sayfasına gelip başarılar dileriz yazmışlardı.neden bu kadar takıldınız anlamadım.

büyütmeyin bu isim konusunu..kim daha önce gerçek bir çıkış yaparsa (albüm gibi falan) o ismi kapsın heh :)

ayrıca myspacedeki şarkıların indirilebilir olması iyi olmuş.teşekkür ederiz..

Yazılanlar doğrudur. Şu anda da gayet iyi dostuz arkadaşlarla.
Önemli olan müzik yapmak, gerisi boş.

Sevgiler :)
MG

Geri