Minimum Fiyata Amfi Mikrofonlamak?

[QUOTE="hackeiommçıkıost: 934651, member: 88yöntem. Kulaklık çıkışı ile başarılı "Emulated Output" aynı şey mi arkadaşım?içindam emulated output iParası yıt yapması da aynen senin aşağıda tavsiye ettiğin şey zaten:

Yok buradan kulaklık. ıkışını kasdettinse de ayıp! Kulaklık çıkışı (amfinin üzerinde, katalogda aksi belirtilmemişse) kayıt işine yaramaz. Bu maksatla yapılan çoğu amfideki çıkışlar da yeterli perfoarkadaşlıkmiyor zaten. Bu yüzden mikrofonlamak en sağlıklısı. Ha, pahalıya geliyormuş, işin fıtratı böyle ne yazık ki.

Daha da ucuz yolu kamera, telefon kaydı ama kalitesi de tartışılır.

Len @frknkzlyl , çalmayı aştın da bir kaydın eksik kaldı değil mi? :D[/QUOTE]
1. Konu emulated output speaker baglamak icindir. Laptopa baglarsaniz basarili olmaz.
2. Mikrofonlama acemi bir insan icin en iyi yontem degildir. Album kaydi yapmiyorsaniz hicde gerekli degildir.
3. Gitar kaydini sen istedigin sekilde kaydetsende, mix ve mastering kisminda diger enstrumanlar ve vokale gore gitarin soundu eq ayarlariyla degistirilir, genel sounda uygun hale getirilir. Hatta gitarda efekt dahi sevmezler. Delay, reverb, chorussuz olsun masteringci kendine gore ayarlar.

Bu arada arkadasin aradigi, en basit sekilde video cekmek. Benim soyledigim yontemle 5tl halledebilir. Sizin soylediginiz yontemle 1000tl harcar. Parasi yoksa beklesin mi? Zaten 15 wattlik line6 anfiyi mikrofonlasan ne olur???? Eminim ki Kulaklik cikisi daha sagliklidir.

çuvalla fast track satılıyor. taktiğin şeye bak. bir hafta bekle, bu arada para da biriktir, her gün yeni ilan ekleniyor ;)
Evet arada bakıyorum zaten, şuan sadece fast trackle halledebilirim değil mi?
Bir de söylemedim ama bende Usb Guitar Link var, Behringer değil ama markasız ucuz bişey ebay'den almıştım :) Onunla guitar rig kullanıyorum ama kayıt deneyemedim henüz, onunla kaydetsem istediğim sonucu alır mıyım?

Tövbeestağfursabbath! O nasıl bir alıntılamadır? :eek::dead::nailbiting:

Emulated output speaker bağlamak için öyle mi? Vayy beee!!! Onca zaman kabin falan alırken ohmaja falan boşuna dikkat ettik desene? Onca mikrofonla kayıt yapan ve albüme falan çalmayan müzisyen de enayi!! Gregor Hilden de ölsün o zaman! 2 euroya halledebileceği işi ne hale getirmiş adam! Çık çık çık!!!

Bin lira biraz fazla acımasız. 300 liraya ikisini de halleder. uçmamak lazım. Bahsettiğin direkt laptop bağlantısının kalitesinin hala çok kötü olacağını neden kabullenmediğini anlamıyorum. Yani maksat tamam senin tekniğin daha iyi dedirtmektense, Tamam sen kazandın. mikrofonlamak, amfi hoparlörü bunlar hiç bir değer taşımıyor. dediğin gibi kytırık bir jak ufaltıcıyla kıytırık laptop a girmek en iyi çözümdür. you win.

Hocam en başta mikrofonlamanin daha iyi olacağıni kabul ettim. Ben dogruyum diye bir derdim yok. Arkadaşa yardımci olmaya çalışıyorum. 100TL Butcem var diyor. 50tl ses karti ve 50tl mikrofon mu alsin.:D
Buarada Cubase programi egitimi ve sertifikasi sahibiyim.
Kayit uzerine ttecrübelerim var.
Bana kalsa arkadaşi mikrofonlama yapmadan kaydini gitar rigden alirim. Davul bas klavye eklerim. Gitar kaydinida efeklerle parlatirim. Sen onu mikrofonlanmis zannedersin. Sen suan clean calsan karsina metal soundu ile getirebilirim.

Hocam en başta mikrofonlamanin daha iyi olacağıni kabul ettim. Ben dogruyum diye bir derdim yok. Arkadaşa yardımci olmaya çalışıyorum. 100TL Butcem var diyor. 50tl ses karti ve 50tl mikrofon mu alsin.:D
Buarada Cubase programi egitimi ve sertifikasi sahibiyim.
Kayit uzerine ttecrübelerim var.
Bana kalsa arkadaşi mikrofonlama yapmadan kaydini gitar rigden alirim. Davul bas klavye eklerim. Gitar kaydinida efeklerle parlatirim. Sen onu mikrofonlanmis zannedersin. Sen suan clean calsan karsina metal soundu ile getirebilirim.
Zaten gitar rig bana kalırsa günümüzde 750 ve altına alınabilecek tüm amfilerden çok çok daha güzel ton veriyor ve çok başarılı bir yazılım. Ben de su anda gitar rig üzerinden yardım etmeye çalışıyorum. çok beğendiğim ve kullandiğim bir program. Bana sorarsan Gt 10 bile guitar rig in yanında çöp bir cihaz. Ona bakarsan gitarı direkt jak girişinden bilgisayara bağlayarak windows ses kaydedicisinden clean tonuyla cubase de ya da gitar rig de istediğin efekti verirsin. Ben de cubase kullanıyorum problem yok :) Benim ses kartı ve mikrofon için zorlamamın sebebi, yarın bir gün elinde düzgün kayıt yapabileceği ekipmanlar olması adına arkadaşın. Yoksa dediğim gibi direkt gitari pc ye bağlayarak bile bir şeyler yapmam mümkün.

Tam böyle denemedim ama farklı ayarlarda denenmiştim, yarın bir de böyle denerim. Bu arada cd'nin içinde guitar rig 2 vardı, sanırım eski sürüm. Son sürümü ücretsiz indirebilir miyim?
Bence bi ses kartı al 100 liraya. Guitar Rig 5 i her türlü temin edebilirsin torrent olarak bedava. Amfi konusuna gelince, önce amfini pc ye bağla ve bir müzik aç. Müziği en cızırtısız halde duyana kadar gerekli gain ayarlamaları ve zevkine göre eq ayarlarını yap. Pürüzsüz sound u bulduktan sonra guitar rig 5 i aç ve keyfine bak.

Zaten gitar rig bana kalırsa günümüzde 750 ve altına alınabilecek tüm amfilerden çok çok daha güzel ton veriyor ve çok başarılı bir yazılım. Ben de su anda gitar rig üzerinden yardım etmeye çalışıyorum. çok beğendiğim ve kullandiğim bir program. Bana sorarsan Gt 10 bile guitar rig in yanında çöp bir cihaz. Ona bakarsan gitarı direkt jak girişinden bilgisayara bağlayarak windows ses kaydedicisinden clean tonuyla cubase de ya da gitar rig de istediğin efekti verirsin. Ben de cubase kullanıyorum problem yok :) Benim ses kartı ve mikrofon için zorlamamın sebebi, yarın bir gün elinde düzgün kayıt yapabileceği ekipmanlar olması adına arkadaşın. Yoksa dediğim gibi direkt gitari pc ye bağlayarak bile bir şeyler yapmam mümkün.

Kesinlikle gitar rig ve line vst cok iyi. Bircok kayitta gitarlari ordan kaydediyorlar. Bu bahsettigim kayitlar pop şarkılar icin tabii icinde 30 tane enstruman olunca kimse gitarin tonunu bile farketmiyor.
Arkadaş acemi ve cubase icinde guitar rig ac kaydet desek, anlat anlat bitmez...

hallederiz ya. Maksat bir şeyler paylaşabilmek. Ben kendi adıma ne biliyorsam sıkılmadan paylaşırım. Gitar rig gerçekten çok iyi, Hatta rig kontroller 3 arıyorum yana yakına, bulur bulmaz, gt 10 u çöpe atıcam. Bu kadar versatil güzel, hissiyat açısından gerçekçi bi deneyim yaşamadım kafa amfiler hariç. Ufak tefek tepkisizler ve düşük feedback sorunu olsa da, kesinlikle her gitarist gitar rig kullanmalı, kullandırtmalı diye düşünüyorum.

Hatta şöyle bir şey önereceğim. Bir ay falan da 100 lira biriktirebilirsen ses kartı hariç. 2+1 ses sistemi alabilir, ve çok daha full flat bi sound elde edebilirsin guitar rig den. çok başarılı bulduğum marka microlab var m200 modeli. ve ben de bu ses sistemiyle kullanıyorum guitar rig i evde çalıştığım zamanlar, + m audio fast track 2 ses kartım. gitar olarak ta fender american standart stratım var. Ve 50 vatlık Vox ad 50 vt xl tan ve marshall ın yine 50 watlık mg50dfx serisinden çok daha başarıılı buluyorum performansı. ne duyman gerekiyorsa onu duyuyorsun.

Geri