izmirdeki muzik magazalari?

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
kestelli caddesimi hmm hiç duymamıştım ama çok teşekkürler...eğer yerini daha ayrıntılı bilen varsa bekliyorum arkadaşlar erkan hocanın yerini
Çankayadan ikiçeşmelik yokuşuna doğru yürümeye başlıyorsunuz arkadaşlar,yaklaşık 10-15 dk lık yürüyüşten sonra agora oteli(sağda) karşınıza çıkıyor. İşte agora otelinden 1 önceki sokaktan sağa aşağı doğru iniyorsunuz.Sokağın sağında 2 katlı gri kapılı sarı bina. :) Binada yazı veya zil fln yok,kapıyı kuvvetle çalarsanız açarlar...

ben meksika fenderimi farfisfondan almıştım.cem abi çok yardımcı olmuştu, daha sonra 2 boss pedalımı da piyasanın bayağı altına yine farfisfondan almıştım , gitarı aldıktan sora da çok ilgili davrandılar, trigon da çok fazla çeşit vardı ama yaklaşımları beni biraz rahatsız etmişti, metronoma 2. el çok iyi gitarlar geldiini biliyorum ama bi alışveriş yapmadım, deta ise (delta diye geçiyo ismi yukarda ama ya ben delta yı bilmiyorum yada ismi diğer cevaplarda yanlış verilmiş) pazarlık bile edilmicek fiyatlar vermişti. bence pazarlıkla en uygunu farfisfon bide dükkanda olmayan hrşeyi de getiriyolar.
Ama pazarlık şart

bence yanılıyorsun mesela senkop yada mydukkan fiyatlarının %50 daha üstünde fiyata sattıklarını gördüm analog pedallarda...piyasa derken izmir piyasasını kıyaslıyorsan orası ayrı...ben en uygun olarak senfoniyi gördüm burda ancak orasının da ucuz olduğu söylenemez...

trigon=birkaç kendini bilmez çok havalı havalı davranıyorlar.fiyatlar yüksek ama herbişeyi bulabilirsiniz.

farfisfon=size pek ilgi göstermezler ama yeni başladıgınızı anlarlarsa süper bir kazık atarlar.aradan 6 ay geçince anlarsınız ne oldugunu.her aradıgınızı bulamazsınız ama elindeki kötü malı satmak için öyle özellikler katarki.

bor=gerçekten güzel bir ilgi var aradıgınızı bulabilirsiniz ama fiyatlar çok azıcık yüksekdir.

senfoni=ilk girdiginizde pek ilgi göstermezler ama birşey alacagınızı hissederlerse ilgi 5 katına çıkar.aradıgınızın çogunu bulursunuz.fiyatları en normal burasıdır.

birde trigonun karşı tarafında biryer vardı adını hatırlamıyorum.ama adam garip bi insan bir gitar sordum.pişman oldum o gitar alınırmı diye azarladı resmen.ama antika gitarlar falan vardı sanırım.

yani çıkan sonuca göre hiç birinden gitar alınmaz ama işte mecbur kalıyorsun illa mecbursam ilk tercih senfoni sonra bor müzikdir benim için

Arkadaşlar bende izmirde o dükkanlardan alışveriş yapıyorum. yazın İstanbula gittim biraz kadıköyde gezindim müzik evlerine girdim çıktım gördümki istanbulda fiyatlar biraz daha ucuz gitar fiyatlarından bahsediyorum. Pedal fiyatları ise aşşağı yukarı aynı 3-5 ytl oynama var sadece. Ayrıca çalışanlar gerçekten ilgilendiler benimle Mesela ben bu durumu stage müzikteki bir abiyle konuştum çok yardımcı oldu sağolsun. Gitara falan ihtiyacım olduğunda kargoyla yollarız dediler. Sizde böyle yerlere telefon acıp fiyat alıp getirtme yapabilirsiniz. Hangi dükkana sorduysam getirtme olayına sıcak baktılar (zaten bi çok dükkan izmire mal yolluyomuş)kartvisitlerini fln verdiler. Tabi toptancılara gidip isterseniz onlar bu işi yapmayabilirler ancak 10 15 gitar birden alıyorsanız falan yaparlar sanırım :) Esnaf bir ailenin çocuğu olarak söyleyeyim izmirde ki bahsedilen müzik evlerinin çoğu esnaflıktan anlamıyor malesef bu olaylarda bu yüzden gelişiyor.

Bazı dükkanların fiyatları pahalı demişsiniz işte sebebi esnafla toptancı arasında bazı kurallar vardır esnaf çok gitar alırsa toptancıdan indirim yapılır ve gitarları ucuza mal eden esnaf bunu satış fiyatına yansıtır. Tabi bazı uyuzlar aklınca kar edeceğim düşüncesiyle pahalı satarlar veya piyasayı iyi takip eden bir esnafsa müşteri nereye giderse gitsin almak istediği ürünün sadece kendinde olduğunu bilir ve fiyatı ona göre belirler. Ha bi de esnaf aynı gitardan bir iki tane getirtmiştir. o zaman fiyat yüksektir. Bu durumda esnafta haksız değildir az getirtmekle çünkü mala olan talep düşük. Satılmadığı için az geliyor. Burası Türkiye 5 ytl nin hesabını yapan bir insan nasıl 1000 dolarlara varan fiyatla gitar alsın. Yani kısacası tavsiyem sadece gitar değil izmirde bir şey alıcaksanız bol bol gezin fiyat alın karar verin. İzmirde Gitar piyasası artık çapulcuların eline kalmış artık hiç bir şey eskisi gibi değil zaten

mfikret demiş ki:
trigon=birkaç kendini bilmez çok havalı havalı davranıyorlar.fiyatlar yüksek ama herbişeyi bulabilirsiniz.

farfisfon=size pek ilgi göstermezler ama yeni başladıgınızı anlarlarsa süper bir kazık atarlar.aradan 6 ay geçince anlarsınız ne oldugunu.her aradıgınızı bulamazsınız ama elindeki kötü malı satmak için öyle özellikler katarki.

bor=gerçekten güzel bir ilgi var aradıgınızı bulabilirsiniz ama fiyatlar çok azıcık yüksekdir.

senfoni=ilk girdiginizde pek ilgi göstermezler ama birşey alacagınızı hissederlerse ilgi 5 katına çıkar.aradıgınızın çogunu bulursunuz.fiyatları en normal burasıdır.

birde trigonun karşı tarafında biryer vardı adını hatırlamıyorum.ama adam garip bi insan bir gitar sordum.pişman oldum o gitar alınırmı diye azarladı resmen.ama antika gitarlar falan vardı sanırım.

yani çıkan sonuca göre hiç birinden gitar alınmaz ama işte mecbur kalıyorsun illa mecbursam ilk tercih senfoni sonra bor müzikdir benim için

super tesbit bunlar.aynen katılıyorum.en iyisi senfonidir.ilgi yüksektir.adam yerine koyarlar.enayi yerine koymak için yaklasmazlar adama.arkadaşlar sırf bu müzisyen tüketiciler için bir forum actık.sırf mağazalar hakkında görüşler ve yapılabilecekleri içeriyor.imzamdaki linkten ulasabilirsiniz.desteklerinizle hersey daha iyi olabilir.

arkadaşlar benim anlamadığım şey senfoni ile trigon yanyana duruyolar birisi crybaby'i 50 milyon fazla söölüyo yani trigon adama yan taraf bu fiyattan veriyo diyon bana ne felsefesi var ortamda

trigondan uzak durun derim orada murat diye bir arkadaş vardı zamanında bilmiyorum hala var mı ama ona denk gelirsen boku yedin :D ucuk fiyatlar aabartılı ekipman yorumları.adamın kafasını çizer o adam :Dsenfoni ile kolay iletişim kurulup iyi bir alışveriş yapmak mümkün.bence trigon yanlarında dursun ki iki dükkana girende trigona bir daha girmesin :D

ben nerdeyse çankayadaki tüm mağazalara girdim. ben gitarımı aletlerimi filan trigondan aldım,ordan almayada devam ediyorum. ekipman filan hakkında acemiyim pek bir bilgim yok ben trigondan alışveriş yapıp kazık mı yiyorum ya ben şimdi öyle bi şüpheye düştüm :roll: :|
bu arada murat o masa başındaki adam demi,sanırım hala orda evet:)

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
laylaylom orası :) buarada şu bor müziği hala bulamadım ben,metronom olmasın bor dediğiniz yer?

Bor, Metronom'un yanındaki yer. Piyano kısmı falan da var... En belirleyici özelliği tabelasına devasa bir strat var. Caddenin karşısından çok güzel gözüküyor...

aman ha dikka et.murat iri olan arkadas.genelde ayakta durup gelen müşteriye martavallar sıkar :D piyasa arastırması ypamadan mağazalara gitme bence.trigon bence pahalı diğerlerine göre.

Geri