Kafa Ve Kabin Uyumu

Selamlar,elimde crate blue voodoo 50 kafa bulunmakta.Kabin baglantilari ise soyle;
IMG_00000033.png

Kullanim kilavuzunda 1x16 ohm kabin baglamayin yaziyor,ben 2 tane ayri 16 ohm 1x12inch kabin baglarsam bir problem yasar miyim?

2 tane 16 ohm direnç bir tane 8 ohm direnç yapıyor.. aslında amfinizin sadece iki çıkışı var, 8 ohm ve 4 ohm.. İki tane 16 ohm hoparlörü 2 ayrı speaker kablosundan yapılmış jack ile bağlayabilirsiniz. Kabloları dışarda birleştirirseniz sadece 1x 8ohm yazana takın.

Çıkışlara 1 2 3 4 diye isimlendirirsek.
1 Adet 4 ohm kabin için 3 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 4 ohm'luk 1x10 , 1x12 vs
1 Adet 8 ohm kabin için 1 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 8 ohm'luk 1x10 , 1x12 vs
2 Adet 8 ohm kabin için 3 ve 4 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 8 ohm'luk 2x10 , 2x12 "stereo kullanmak için" burada cabinetler de 2 adet 8 ohmluk giriş bulunmalı.
2 Adet 16 ohm kabin için 1 ve 2 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 16 ohm'luk 2x10 , 2x12 "stereo kullanmak için" urada cabinetler de 2 adet 16 ohmluk giriş bulunmalı.

Çıkışlara 1 2 3 4 diye isimlendirirsek.
1 Adet 4 ohm kabin için 3 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 4 ohm'luk 1x10 , 1x12 vs
1 Adet 8 ohm kabin için 1 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 8 ohm'luk 1x10 , 1x12 vs
2 Adet 8 ohm kabin için 3 ve 4 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 8 ohm'luk 2x10 , 2x12 "stereo kullanmak için" burada cabinetler de 2 adet 8 ohmluk giriş bulunmalı.
2 Adet 16 ohm kabin için 1 ve 2 numaralı çıkış kullanılır. Ör; 16 ohm'luk 2x10 , 2x12 "stereo kullanmak için" urada cabinetler de 2 adet 16 ohmluk giriş bulunmalı.
Kabinlerimde fotograftaki gibi cikis yok en mantiklisi buzzlightyear in soyledigi gibi birbirlerine baglayip 8 ohmluk cikisa baglamak olacak

Kabinler stack ise yerinizde olsam 2 kablo yaptırırım.. Ama ben ilerde attenuator kullanıcam diyorsanız bir kez daha masraf çıkmaması için 2 kablonun bir ucunu tek jack de birleştirin... Eğer bir uçta tek jack olacaksa paralel bağlantı yapıcaksınız, eksiyi eksiyle, artıyı artıyla birleştirin, hepsi bu.
Not; Şu konuda bilgisizim, belki piyasada 2 kanal hoparlör kabloları da olabilir.

p2_us4hg0can_so.jpg
Bir tane de closed back vintage 30lu kabinim var onun da cikisi boyle bu arada attenuator almam gerekli 50 watt acayip bir guc ev icin sesi 3 den yukari acamiyorum acikcasi amfinin potansiyelinin yakinina bile yaklasamiyorum bu kosullarda

Speakerların üzerinde empedansı yazar resimdeki speaker 16 ohm "impedance 16 ohm" diye belirtiliyor. Closed back inde arkasını açarak speakerın üzerindeki ohm a bakabilirsin . Eğer elindeki kabinlerin ikiside 16 ohm ise 1 ve 2 numaralı çıkışını kullanarak birer mono standart jack la bağlaya bilirsin. Bildiğim kadarı ile fx return send e bağlanan attenuator yapıyorlar araştırabilirsin.