Gitar Alacağım Tavsiyeleriniz Nelerdir?

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda Kamyoncu tarafından 22 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba. Forumun namını çok duydum. Tecrübeli müzisyen abilerimin tavsiyelerine ihtiyacım var. 9 yıldır gitarla haşır neşirim. Birikmiş 26 bin TL param var. 2 tane gitar almak istiyorum. Biri blues için diğeri ise rock,death.heavy,thrash için. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Floydrose olmaması şart. Tek şartım bu. Sıfır alacağım için "ben satıyorum bak istersen" gibi mesajlar atmayın lütfen :)
   
 2. Hiç tavsiye arama, İstanbul'daysan atla arabaya doğru Tünel'e. Pera, Zuhal, Tune-l, Do-re, Kıvılcım, artık nereleri gezebilirsen gez. Kendin dene, hem de yoruculuğunu geçtim güzel vakit geçiyor müzik mağazalarda. Boş vakit olmadı kanaatindeyim.
   
 3. 9 yıldır gitarla haşır neşirim. Birikmiş 26 bin TL param var. Şimdi durum böyle iken biz ne diyelim; bütçe var bilgi var. Bence de gezip kendin karar kılsan daha iyi edersin. Bütçe geniş olunca alternatiflerin de sonu gelmez ne desek boş ama şöyle bir öneri belki aramanı kolaylaştırmaya yarar, Blues için kendi aklındakilere gore Masterbuilt bir Fender yaptır paranın zaten minimum yarısı ona gidecek. Kalanı ile de bir Suhr sipariş ver misal Suhr Modern KOA, sabit köprülü istersen öyle de yaparlar. Bu ikisini TC den sıfır alırsan/sipariş edersen paran yetmeyebilir bile ama denemekten zarar gelmez.
   
  haknkayaa ve Grundar bunu beğendi.
 4. 10 gün kadar önce Kıvılcım'da gezerken Okan Bayülgen'le karşılaştık mesela, adam çok iyi blues tıngırdatıyormuş meğersem. Gitti kendine Masterbuild bir Fender Tele aldı. Afet-ül dehşet bir sadeliği vardı gitarın rengi, tonu, vs. harikaydı. O yüzden gidip denemek en güzeli, tavsiye edilmeyecek bir çok farklı gitar bulabileceğine eminim.
  image.jpg
  Bu da bahsettiğim tele. Paul Waller yapımı.
   
 5. Böyle bigsby li falan Telecaster olmaz üstadım, hele ki o neck manyetigi ile bir arada, Leo Fender kendi eliyle de yapsa olmaz. Rengine lafım yok bence de güzel.
   
  Can Temtek bunu beğendi.
 6. Blues için evet Fender olabilir. Peki diğer gitar için tavsiyeleriniz nelerdir?
   
 7. SUHR'a bak bence, sebebi de basit senin istediğin konfigürasyonda sipariş geçerler aklındaki gitarı alırsın, ikinci el değerini de korur lakin şu anki altın standard bu marka. Suhr Modern modeli sana en uygunu onu da kendince donatıverirsin. TNT müzik yardımcı olur Kadıköy'de. Stoklarında da epey model var zaten.
   
  gurkanisevic bunu beğendi.
 8. Çok tatlıydı tonları, hala kulağımda çınlıyor :D

  Sert müzik içinde Pera'dan ESP bakabilirsin. Onlarca model var, renk var, ton var. Denemekte fayda var.


  @OsmanBurak abim de doğru diyor Suhr siparişi de çok mantıklı bir yatırım :)
   
 9. Elimde fazlaca seçenek olsun istiyorum. Suhr için görüşeceğim TNT müzikle. Başka hangi markalar olabilir?
   
 10. Ahah ama Allah herkese aklına esince dükkana girip masterbuilt gitar alıp içi acımadan eve dönmeyi nasip etsin. Boşuna demiyorlar para var huzur var diye...
   
  Flamenco, Kamyoncu ve Can Temtek bunu beğendi.
 11. Biraz sert olacak belki ifadem ama Esp'ye elimi bile sürmem bu fiyatlarla.
   
  muratgoller89 bunu beğendi.
 12. Zevk - renk meselesi diyeyim o zaman gerçi haklısınız da. O fiyatlara rakip kesinlikle Suhr ;)
   
 13. Bu arada Zuhal üstünden Jackson veya Charvel için custom order da geçebilirsin. Özellikle Jackson'ın custom shop'u resmen dallandı budaklandı, ESP den bi ara sopa yediler (pazar kaybetme anlamında) ama şimdi ikinci baharı yaşıyorlar.
   
 14. Bir ara Vigier vardı sanki.
   
 15. Jackson'ı 2. planda tutuyorum şimdilik. O aklımda hep vardı.
   
 16. Vigier de var o da güzel ama Frankofonların eli gitara değdi mi bir garip oluyor tasarımları, Citroen araba neyse Vigier de o. Seveni de var nefret edeni de... Karar sana kalmış. Onu da TNT getiriyor bildiğim kadarı ile.
   
 17. Yani en baba seçenek Suhr kalıyor. Daha fazla seçeneğimiz yok sanırım ülke sınırları içinde.
   
 18. Evet Tnt getiriyordu, gerek Vigier gerekse Suhr.

  www.tntmuzik.com

  İrtibata geçerseniz , baya da ilgili bir yapıları var.
   
 19. Göyaa tavsiye vermeyecektik :D
  Neyse ki sadece marka tavsiyesi verdik yoksa model tavsiyesinde çıkamayız bu bütçeyle işin içinden :D
   
 20. Oraya gelmedik daha :D
   

Bu Sayfayı Paylaş