Patetik İdea (Klasik Rock) - Ankara

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda Spooky_Theologian tarafından 9 Temmuz 2006 tarihinde açılan konu

1. 2005 yılının Ekim ayında, ben (Giray) ve Baran beraber çalışmaya başladık ve ardından o donedeki kadromuzla 2006 yılının Mart ayında ilk provamızı aldık.
    Beste icra etme amaçlı kurduğumuz grubumuza, kişisel müzik zevklerimiz paralelinde, progressive/psychedelic bir kimlik kazandırmak için bu tarzlara örnek parçalardan bir repertuar oluşturduk ve "patetik idea" ismini alarak konserlerimize başladık. Repertuarımızda ağırlıklı olarak Anathema, Pink Floyd, Deep Purple ve tarzları grupların parçaları bulunmaktadır. Hepinizi konserlerimize bekliyoruz.

Not:10.07.2006 tarihinde Osman'ın ayrılmasından sonra grubumuza Sercan katılmıştır ve mevcut kadromuz aşağıda belirttiğimiz gibi şekillenmiştir.

Not:15.09.2006 tarihinde Baran'ın ayrılmasindan sonra grubumuza Adilcan katılmıştır ve mevcut kadromuz aşağıda belirttiğimiz gibi şekillenmiştir.

Vokal : Yiğit Sönmez
    Bas Gitar : Can Bayraktarkatal
    Davul : Sercan Debelec
    Akustik&Ritim Gitar : Giray Koçaslan
    Solo Gitar : Adilcan Akcan

2. 9 Temmuz 2006 pazar gecesi saat 8'de Biziz Bar'da sahne alacagiz. Hepinizi bekleriz. :)

3. Evet eleman arayanlarda da dediğim gibi grubu duydum ve akşam bizizde izleyeceğiz bakalım :)

Forumunuz hayırlı olsun arkadaşlar... Başarılar...

4. gelmeye çalışıcam bu akşamki konsere gelemezsem de başarılar işallah iyi geçer konseriniz ...

5. Destekleriniz için teşekkürler

6. YiGo

YiGo

87
    0
    300
    Destek olan herkese çok teşekkürler...

Bildiğiniz gibi bu konserden sonra davulcumuz (ülke dışına taşınması nedenyile) grubumuzdan ayrılmıştır...

Hem bizimle çalışmak isteyen davulcu arkadaşlara bir fikir olması açısından, hemde merak eden arkadaşlara grup hakkında biraz fikir vermesi açısından biziz konseri playlistimizi veriyorum

1- Katatonia - Teargass
    2- Deep Purple - Black Night
    3- Kansas - Dust in the Wind
    4- Pink Floyd - Brain Damage
    5- Moody Blues - Melancholy Man
    6- Anathema - Deep
    7- Anathema - Pitiless
    8- Anathema - Forgotten Hopes
    9- patetik idea - Hikaye (bestemiz)
    10- Iron Maiden - Como Estais Amigos
    11- Pink Floyd - Hey You
    12- Opeth - Hope Leaves
    13- Anathema - Anyone Anywhere
    14- Pain of Salvation - Ashes
    15- Alice in Chains - Would
    16- Deep Purple - Perfect Strangers
    17- Megadeth - Paranoid
    18- Ossy Osbourne - Mr. Crowley
    19- Iron Maiden - Afraid to Shoot Strangers
    20- Anathema - Flying
    21- Pink Floyd - Goodbye Cruel World

Tekrardan herkese teşekkürler...

NOT: Bizimle çalışmak isteyen davulcu arkadaşlar [email protected] adressinden MSN yoluyla bana veya PM yoluyla Spooky_Theologian'a ve bana ulaşabilirler.

7. Baran ben kaya dostum başarılar ;) Bu arada 16temmuzda da biz çıkıyoruz bizizde bekliyorum ona gore :D Saat 20:00'da... :)

8. pazar günkü konser gayet keyifliydi..
    başarılar

9. YiGo

YiGo

87
    0
    300
    Çok teşekkürler...

10. Yeni bateristimizle anlastik arkadaslar. Kendisine burdan da hosgeldin diyorum. En yakin zamanda konserlerimizle tekrar karsinizda olacagiz.

11. YiGo

YiGo

87
    0
    300
    Evet Yeni davulcumuz Sercan'la anlaştık...
    Onun da katılımıyla her şey güzel olmaya devam edecek...

Bizi izlemeye devam edin :) (gibi bi spiker ağızıyla bitirsem mesela)

12. guzel konserdi patetic idea forza
    giray abi tekrardan basarılar:)

13. guzel bir playlist
    başarılar :D

14. selamlar herkese.. cok yakında görüsmek üzere.

15. YiGo

YiGo

87
    0
    300
    Beğenilerini belirten herkese çok teşekkürler...

Elimizden geldiği kadar hızlı olup en kısa zamanda yine karşınızda olacağız...

16. Herkese merhaba. 13 Agustos Pazar gunu 21.00-23.00 saatleri arasinda Lone Star Cafe'de (Tunali Hilmi Caddesi, LCW ustu) sahne alacagiz. Konserimize, bir onceki Biziz konserine benzer bir repertuarla cikacagiz. Hepinizi bekleriz.

17. Arkadaşlar başarılar, Iron Maiden'ları çok taktir ettim :)
    Como Estais Amigos ile Afraid to Shoot Strangers harika şarkılardır :)

18. YiGo

YiGo

87
    0
    300
    Herkese tekrardan merhabalar...

İlk etapta Lone Star Bar'da ayarlanan konserimiz son anda ortaya çıkan organizasyonsuzluklar nedeniyle Tunalı Gölge Bar'a alınmıştır...

Arkadaşlar 13 Ağustos Pazar günü GÖLGE Bar'da Konserimiz var...

Konserimiz saat 21:00' de başlayacak.

Gelebilecek herkesi orada görmek isteriz...

Giriş ücretsiz

19. Yiğit'in belirttiği "organizasyonsuzluklar" tanımı, dün çıkan problemi çok iyi açıklıyor. Neyse, sonuçta yine elimizden gelen en iyi performansı sergilemeye çalıştık. Konserimize katılan herkese teşekkürler. Ayrıca desteğin için de sağol Can :wink: En yakın zamanda tekrar görüşmek üzere...

20. güzel konserdi ellerinize sağlık :)

Bu Sayfayı Paylaş