Bilgili Birinden Yardıma Ihtiyacım Var.

'Elektro Gitarlar' forumunda Microkiller tarafından 23 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. Bende dayımın eskiden kalma bir eterna deluxe 25 model bir elektro gitar var, bununla başlamak istiyorum. Elimde başka bir şey yok, bir bilgim de yok. Yakın zamanda gitar hocasıyla da konuşacağım. Yardımınız için teşekkürler. :)

2. Hangi yardım ? Ne konuda yardim istiyorsunuz bunu belirtmemissiniz.

3. ahahhaah ne diyek sana şimdi

programci_84 ve Flamenco bunu beğendi.
  4. Hoca bulacağım demişsiniz, şu aşamada bir gitar amfisi alarak çalmaya / öğrenmeye başlayabilirsiniz mesela...

5. Yani bu gitar bi işe yarar mı?

6. Gitarını al, bir luthiere götür, deneyip sorunlarını/güzelliklerini görmeden biz bir şey diyemeyiz. Hem adam olası bir gitar ise, bakımını da yaptırtıp, çalınabilecek hale getirmiş olursun. Gitar hocan da seni yönlendirecektir zaten.

Microkiller bunu beğendi.
  7. Blues, soft rock falan çalacaksan, kondisyonu yerinde ise, eline uyuyorsa yarar elbette. Biraz baktım nedir ne değildir diye, eski bir üretim. Çok sert tarzlara gitmez.

8. Gitarini internetten biraz arastirdim ve herseyi orjinal haliyle duruyorsa, kalitesini bilemem ama modeli sekli semali cok guzel...
    Bence gerekli bakimlarini yaptir, tellerini degistir, birde baslangic icin kendine tasinabilir ufak (cokta ufak olmayan) bir amfi ayarlayarak keyfine bak...

9. Yardımcı olduğunuz için çok sağol, hepinize teşekkürler. İlginiz için minnetdarım.

10. Est. ama burada bitmez gibi geliyor bana. Daha bu işin amfisi, pedalı, manyetiği var da var. Başına ve cüzdanına büyük dert aldın.

Yine bekleriz :)

Beethoven ve Sownroth bunu beğendi.
  11. Yarın ilk işim tamirciye götürmek, orda da tavsiyeler alırım yine. :)

12. Ohooo, daha o başlıklardan ne kavgalar çıkacak, kim kimi dövecek, merakla bekliyorum. :D

Beethoven ve Sarı Kurdele bunu beğendi.
  13. Küçük bir tavsiye, sana bir şey satmaya çalışan adamın lafına pek güvenme. :)

14. Korkutma la yeni üyeleri :D

Direk elektro gitarla uğraşan birilerine git aman diyeyim. Koca İstanbul'da bile hala Japon yapıştırıcısı ile saz yapan dahiler var :)

antbalci ve Sownroth bunu beğendi.
  15. İlk başlarda bir şeyler kakalarlar her halde. :D

16. Umarım öyle biri olmaz. Gitar tamircisi diye tanıtmışlardı bana.

17. Forumu karıştır bir kaç saat, dolu bilgi mevcut, ye gari :)

18. Bırakılan enstrumanlar elektro gitar ağırlıklıysa sorun çıkmaz sanırım. Kimdir, yeri nerededir?

19. Bakıyorum ben de şimdi. ;)

20. Baküdeyim ben.

Bu Sayfayı Paylaş