Ebayden Gitar Almak?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda frknkzlyl tarafından 23 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

 1. Ebayde bir gitar buldum, kargo worldwide yazıyor ve ücretsiz kargo diyor. %20 vergiden başka bir ücret ödemeden alabilir miyim bu gitarı? Daha önce alanınız var mıdır?
   
 2. free world wide shipping yazsa bile türkiye'ye gönderim ücreti isteniyor diye okumuştum sanırım geçenlerde burda.
   
 3. Öyle bir şey yok. Eksik okumuşsunuz. Genelde "free shipping" olduğunda belirten kişi kendi ülkesi(genelde Amerika) için o teklifi veriyor, zaten "shipping" kısmına baktığınızda Türkiye görünmez, sadece U.S eyaletleri vardır.

  Free World Shipping ise, shipping kısmında Turkey görünüyorsa ve "free shipping" yazıyorsa ücret alınamaz. Zaten ödeme esnasında Ebay size öyle bir fatura çıkartmaz. Genelde de" free-shipping" gönderimler Uzak Doğu'dan olur, çünkü orada kargo olayı bizimkinden farklı işliyor.
   
 4. Önceden gitar getirttim, başka bir ücret ödemeden gümrükten alırsınız.
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 5. Çakma Çin gitarı mı buldun yoksa? :D
   
  frknkzlyl ve CoolDoG bunu beğendi.
 6. 100 dolar üstü herşeyden gümrük vergisi alınmıyor mu yahu? Nasıl sıyırdın?
   
 7. Aslında cümlenin başına ya da sonuna "yine mi" eklesen tam cuk olacaktı abi :D Yine mi bamya?
   
 8. :D
   
 9. Yalnız soruda %20 vergi harici bir şey ödemeden alır mıyız demiş. Ben de sadece %20 vergi ödersin demeye çalıştım. Gerçi bu arkadaşın yaşı şimdi 18'den de küçük. Ebay'de fatura kimeyse, kimin confirmed paypal adresi varsa o da arkadaşla birlikte gelmek zorunda ama daha farkında değil. :D
   
 10. Ooof yaşlılık offf!! :D

  Artık kimden bulursa. Bildiğim kadarı ile ebay esnafının %80'i falan paypala döndü.
   
 11. Aynen, herkes öyle ödüyor. Kredi kartını Çin bile kabul etmiyor. Hep şu olay var "only paypal". Zaten gümrüğe giderken her durumda fatura da ibraz etmek zorunda ki değerini kanıtlasın.

  Şimdi ürünü alırken fatura kimin adınaysa o da gelmek zorunda, çünkü bürokratik devlet işi. Bir de bu arkadaşı küçük görünce, iyice yüklenirler. Nereden aldın, neden aldın, kime aldın, yaşın kaç diye. :D Yumurcak gibi kızarır memur abinin yanında. :D Ben en çok Başakşehir'e kadar bu arkadaşın yanında gelecek fatura sahibi abi/baba/arkadaşa üzülüyorum. En son gittiğimde Taksimden 2 saatimi aldıydı. Taşınan yeni gümrük girişinden PTT girişine ulaşmak bile 300-400 metre filan. Tam eziyet. Çok değecek bir gitar yoksa uğraşmaya değmez.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 12. @hackeiommi yok abi çakma değil de burdan ucuza gelirse jay turser ya da epiphone alabilirim :D
  @CoolDoG teşekkür ederim. 17 yaşındayım kart ya da paypal ile ödeyebilirim farketmez, başakşehir de çok sorun olmaz gideriz abimle :D Ama Panmusic'te 120 lira kadar indirim var şuan yarın arayıp stok soracağım varsa direkt ordan alırım, daha ucuza geliyor :D
   
 13. JT veya Epiphone için Ebay kullanmak? Duymamış olayım. Yanı tam "Whut" oldum :D
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
 14. Öğrenciyim abi ben ucuza gelicekse ebay amazon farketmez yardırırım :D :D Umarım Panmusic'te vardır da hiç uğraşmam :D
   
 15. Umarım. Aradaki fark ok da değecek bir şey değil zira.
   
 16. Şimdi baktım da ebaydeki en ucuz fiyat Panmusic'ten pahalı, Türkiye'deki diğer sitelerle aynı fiyata geliyoe hemen hemen. Hiç gerek yok o yüzden :)
   
 17. haşin gibsıncı,
  aynen hangisi ucuzsa yardır ama bu gitarlar için türkiyeden alman daha iyi olur.
  Denersin "hemide"
   
  frknkzlyl bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş