Epiphone Les Paul Plus Top Vs Olp Mm1

2. el almayı düşünüyorsan ve eğer ihtiyacın sabit köprü bir single cut gitarsa sana tavsiyem bir Schecter Custom serisi (solo6 yada tempest) alman olurdu. Aynı fiyata bu modellerin kore üretimi gitarlarından daha iyi gitar 2. elde yok.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yok amma parası da çok :)
Ben dediğim bu iki gitari 400-500 TL civarlarında alabiliyorum.
(Plus top hatta boyali olan bilirsiniz)
Ama hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum.
Gitarları karsilastirabilsem iyi olucak.

Olp' yi bilmiyorum hatta bende arıyorum alınık olarak da başlığım var alım-satım forumlarında. Epiphone plus-top için kozmetiğe takılmayacaksan o paranın hakkını fazlasıyla verir. Manyetikleri sanırım artec olarak değiştirilmiş. Sizi tatmin etmezse istediğiniz sounda göre manyetik modifiyesi yaparsınız. Eğer kozmetik dışında herhangi işlevsel bir sorunu yoksa ve kozmetik sorunları da sizi rahatsız etmeyecekse bu fiyat aralığı için gerçekten iyi bir gitar almış olursunuz. Yalnız ileride satmak istediğinizde başınızı bir süre ağrıtacaktır. Bu sebeple uzun süreli kullanım düşünüyorsanız tercih edin benim fikrim tabi ki. Yine de en doğrusu ikisini de deneyip karar vermeniz olacaktır.

Olp' yi bilmiyorum hatta bende arıyorum alınık olarak da başlığım var alım-satım forumlarında. Epiphone plus-top için kozmetiğe takılmayacaksan o paranın hakkını fazlasıyla verir. Manyetikleri sanırım artec olarak değiştirilmiş. Sizi tatmin etmezse istediğiniz sounda göre manyetik modifiyesi yaparsınız. Eğer kozmetik dışında herhangi işlevsel bir sorunu yoksa ve kozmetik sorunları da sizi rahatsız etmeyecekse bu fiyat aralığı için gerçekten iyi bir gitar almış olursunuz. Yalnız ileride satmak istediğinizde başınızı bir süre ağrıtacaktır. Bu sebeple uzun süreli kullanım düşünüyorsanız tercih edin benim fikrim tabi ki. Yine de en doğrusu ikisini de deneyip karar vermeniz olacaktır.
İlan sahibini tanımıyorum ama böyle bir ilan var arıyorsanız bugün gördüm bende:)
http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-muzik-muzik-aletleri-olp-mm1-elektro-gitar-169387952/detay

O ilanı bende gördüm hatta ilan sahibine elden almak istediğimi kargo ile uğraşmak istemediğimi yolumun sık sık İstanbul' a düştüğünü vs. söyledim ancak kendisinden herhangi bir geri dönüş olmadı.

Apayrı gitarlar. Fakat tercihim epiphone olurdu. Hiçbir kriter belirtmemişsiniz. Sırf fiyat/performans ve piyasada alım satım kolaylığı daha önde olduğundan epiphone lp derim.

Neden youtube videolarına bakmıyorsunuz? Kıyamet kadar video var. 2000lerin başında değiliz ki subjektif forum fikirleri alasın. Aç youtube'u dinle. Bak gövde-sap özelliklerine. Bitti gitti. Yanlış anlama sana özel söylemiyorum ama şu forumda kıyaslama sorularını anlayamıyorum.

Zaten bambaşka dünyaların gitarları, aynı manyetikleri bile taksan sırf sap skalası yüzünden bile (ağacı filan geçtim) farklı ton alırsın. Ağaçları farklı, yapıları farklı, gövde kalınlıkları bile farklı. Les Paul soundu arıyorsan mm1 ile olmaz. mm1 Van Halen, 80ler tonları için üretilmiş çıkık midleri olan yırtıcı bir gitar. Kendine sorman gereken Van Halen, Skid Row, Motley Crue ayarı soundu seviyor muyum olmalı. Musicman Axis'in ufağı işte. En kabaca kıyaslayabileceğin gitarlar bazı Ibanezler olabilir. En son kıyaslayacağın marka ise Epiphone olabilir.

Yalnız epiphonelarda malesef bir model ile başka bir model arasında hatta aynı modelde bile acayip fark olabiliyor.Bu yüzden seçerek alınmalı.Ben aldığımda bana iyisi gelmişti.Ama her zaman öyle olmuyor ;) Dediğim gibi seçerek alınmalı.

Geri