Tc Electronic Flashback Delay Hakkinda

Çok güzel gitar , aynısından 95 yılları civarında kadıköy trio da denemiştim , belkide o gitardır keşke alsaydım ozaman , gerçi pahalıydı.

AlterEgo x4 de aynı anda oluyor mu?
öyle dediler yukarıda, ben mi yanlış okudum yoksa :D normal flashback x4 ün aynısı ama pedalın içinde bulunan presetler farklı, artık üretilmeyen, değerli, ikinci el fiyatları tavan yapmış, ve efsane sayılan 4 pedalın (kişiden kişiye değişir tabi bu görüş) preseti var içinde. Binson Echorec, Ehx Deluxe memory man, watkins copicat, boss dm2

TC Electronic pedal olayında kendini artık dünyaya kanıtlamış bir marka.
Ozellikle 1976 da çıkarttıgı delay modülasyonu hala ödül almakta.
O yuzden 100 200 fazla verip tc nın malından şaşmamıstım.
İyikide şaşmamısım her malzemesı tank gibi.
Sağlamlıktan ziyade tertemız tonlar alabılıyorsun.
O yuzden delay ve loop olayında sıkıntıdan başını kaşımak ıstemıyorsan tc den başka ürün alma

Delay isini hic aklimda olmayan behringer vintage time machine ile cozdum,eski electro harmonix memory man kopyasi gayet guzel ve ucuz,tabii ki bir memory man degil,ama ihtiyacimi karsiliyor.Pedalin delay ve vibrato ozellikleri guzel ama chorus icin ayni seyi soyleyemeyecegim,eksilerinden en onemlisi true bypass iddia edilmesine ragmen degil,ama kucuk bi modla bu isi cozmeyi dusunuyorum,looper isini de digitech jamman xpress ile cozecegim yurtdisinda 99 dolar kargo dahil 280tlye amazon.com dan alinabiliri,Turkiyede en ucuz looper 350tl ve benim 90-100 dolarlik pedallara 350 tl vermek gibi bi niyetim yok.

Switch yok ayakla ayarlıyamıyorsunuz ; ama açma kapama swtichine uzunca basıp gitarın tellerine istediğiniz tempoda vurarak delay time ı ayarlayabilirsiniz, kullanışsızdır , bunuda belirtiyim.

Maalesef değil işte tek eksiğide odur ama hertürlü çok çok iyi bir dijital delaydir , x4 e imkanınız varsa onda hem ayrı looper motoru hemde tap tempo var kasası büyük ama ömürlüktür..

Dediğiniz gibi x4 almak daha mantıklıymış. Gerçi tc electronic ditto looper'im de var ama.

Peki footswitch ile ayarlanabilir, tc electronic gibi true by-pass olan ve sesi kaliteli olan Flashback boyutlarında başka bir pedal biliyor musunuz ?

Looper ı satın flashbackin üstüne ekleyin maaliyeti kurtarın bence :) yani ben olsam böyle yapardım.

Farklı delay ben bilmiyorum ama muhakkak benzerleri vardır birazdan başlığı okuyanlar öneride bulunurlar , ama ses kalitesi olarak sanırım zor..

flashbackdelay kullanıcısıyım, delay olarak çok harika bir pedal. looper özelliği olmasada olurdu aslında. Zaten pedalın asıl amacı delay :) Ben extradan digitech jamman solo aldım hem looper hemde backing track için ideal. Sana tavsiyem boss rc-3 veya jamman solo alman. Tabi flashback ide dene kesinlikle. X4 için o fiyat bence viraz aşırı olmuş.

x4 ve ditto 1 muhteşem ikili, sanmıyorum başka birşey gereksin. 40sn looper x4 de güzelce kullanılıyor ama loop dünyasına girince üst üste kayıtlar bir anda 40 sn'yi geçebiliyor.

Her şeyin en iyisi olsun derken baya ciddi bir masraf çıkıyor bilmem farkında mısın? Ben olsam Joyo veya Mooer delay alıp yanına bir looper koymayı düşünürdüm. T.C electronic kaliteli ancak aradaki fiyat farkına değer mi? Hayır, değmez bunu flashback sahibi biri olarak söylüyorum. Delay alırken şu olsun bu olsun diyip 80 özellik sıralıyorsun ondan sonra hiçbirini kullanmıyorsun. Flashback'te tele vurarak tempo ayarlamayı taş çatlasın 2 kere kullandım o da özelliği denemek içindi. Mooer'in delay pedalları çok çok güzel, karar vermeden önce mutlaka denemeni tavsiye ederim. Üstelik bu pedalların yığınla ikinci eli var, hepsi 100 liranın altında neredeyse kullanılmamış pedallar. Millet elinde gezdiriyor o ona satıyor o ona satıyor, ucuz olduğu için kimse çok üstüne düşmüyor. Ama delay pedalına 500 lira bayılınca kimse kolay kolay satmaya yeltenmiyor ve o çok kaliteli pedal oluyor :D

Buna katılmıyorum pek, kalitesiz pedalda ya parçalara bağlı sıkıntı yaşanıyor ya da kullanım esnasında problemler vuku buluyor. Volume drop, switchlerin takılması ki bu konuda ehx bile kalitesiz sayılır, kalitesiz noise filterın sesin son demini yemesi, şebekedeki her problemi yansıtma vesaire. Tc'de hiçbir problem yaşamadım, tap temposuz yapamayan adamlar da var ayrıca.

Bir de şu var iyi kötü bir mooer olmuş 170-200 TL ucuz mu yahu, nerden alacağını bilirsen herşey ucuz. 170'e mooer flanger alacağıma 300'e EVH phaser almışlığım var.

Her şeyin en iyisi olsun derken baya ciddi bir masraf çıkıyor bilmem farkında mısın? Ben olsam Joyo veya Mooer delay alıp yanına bir looper koymayı düşünürdüm. T.C electronic kaliteli ancak aradaki fiyat farkına değer mi? Hayır, değmez bunu flashback sahibi biri olarak söylüyorum. Delay alırken şu olsun bu olsun diyip 80 özellik sıralıyorsun ondan sonra hiçbirini kullanmıyorsun. Flashback'te tele vurarak tempo ayarlamayı taş çatlasın 2 kere kullandım o da özelliği denemek içindi. Mooer'in delay pedalları çok çok güzel, karar vermeden önce mutlaka denemeni tavsiye ederim. Üstelik bu pedalların yığınla ikinci eli var, hepsi 100 liranın altında neredeyse kullanılmamış pedallar. Millet elinde gezdiriyor o ona satıyor o ona satıyor, ucuz olduğu için kimse çok üstüne düşmüyor. Ama delay pedalına 500 lira bayılınca kimse kolay kolay satmaya yeltenmiyor ve o çok kaliteli pedal oluyor :D

Biraz yanlış düşünüyorsun, yani çok fazla genelleme yaptın. Bazı ucuz pedallar var evet çok iyi iş yapan mesela mooer in yellow comp pedalı. Çok üst seviye değil ama geçen yıl sıfırını 100 tl ye almıştım kadıköy de bir mağazadan. fiyatının çok üstünde bir alet. Ama diğer yandan joyo ve mooer i flashback le kıyaslayıp aradaki farka değmez demek yanlış. Tabi birde şu var 600 liralık delay pedalını alıp 200 liralık amfi ile 400 liralık gitarda denersen eğer mooer in delayından bir farkı kalmaz :)

Geri