850 Tl'ye Kadar Akustik Gitar Önerisi ( Yarın Alıyorum Acil )

'Akustik & Klasik Gitarlar' forumunda bodominheaven tarafından 29 Haziran 2014 tarihinde açılan konu

1. selamlar 850 lira bütçe koydum fakat yüzde 10 indirimim var bide nakit indirimi var 700 e falan gelecek Lag T100D modelini düşünüyorum başka tavsiyeniz olur mu ?

2. lag lar güzel ama o paraya ikinci el çok bomba aletler alınabilir. Yalnız akustik gitarların tınısı ve çalınabiliriği elektro gitarlara göre çok daha hassas. İyi gitar almak için biraz kılı kırk yarmak gerekecektir. İkinci ellere bak derim ben şiddetle.

Takamine lar ve crafter lar ın oldukça güzel gitarları var. Üste para bile bırakabilirsin çok rahat.

haknkayaa bunu beğendi.
  3. 2.el alıcaksanız sahibindende transparant mavi bir crafter gordum 600tl cok guzel bir gitar param olsa hemen alirdim ve 800tl ye bir ovation görmüştum.

Sıfır alıcaksanız lag iyidir. Yamahalara bakabilirsiniz.g serisi takaminelere bakmayin bence kötu gitarlar.

4. Takamine ve Yamaha...
    Yamaha hem sıfır hem de ikinci elini o fiyata bulursun (orta modellerine bak, alt modellere hiç yanaşma, modeli kendini fiyatından belli eder zaten )
    Takamine ise sanırım ancak ikinci eli o fiyata bulursun.
    Bu iki markada bence gayet guzel, bunlardan sonra aklıma ibanez ve lag geliyor o paraya...
    Kolay gele...

5. Ibanez V72ECE , Takamine G320 , Lag T66D ve Lag T100D denedim. İçlerinde tonu en çok hoşuma giden Lag T100D oldu Takamine güzeldi bide ama sesi açık değildi yoğun bir ses verdi

6. Valla fg700, 720, 730 ve 750 yamahalar fiyat performans oranlari inanilmaz gitarlar mutlaka onlara da bak. Ve tabi ikinci el Seagull bulursan misal S6 onu da affetme. Bu fiyat araliginda bence baska dise dokunur gitar yok.

haknkayaa ve SteelString bunu beğendi.
  7. Bence pahalı bir markanın alt ürünün sıfırını alacağına ikinci el bakmanı öneririm

8. Lag T66ACE kullanıyorum, çokta memnunum. İkinci el almayı bende düşündüm fakat 1-2 senelik bir lag bulamadım. Fret konusunda elektroya nazaran daha titiz olduğum için sıfır almayı tercih ettim. Fret masrafına önem vermezsen ikinci el tavsiye ediyorum.

9. Hocam eğer gitarı almadıysan elimde Ibanez AW40ECE-NT Elektro Akustik Gitar var. 2. el düşünürsen mesajını bekliyorum.

10. Sıfır almak istiyorum Lag T100D sipariş ettim 700 TL'ye. Teşekkürler cevaplarınız için.

11. Hayırlı olsun kardeşim

Bu Sayfayı Paylaş