Ses Kısılması

Merhaba;
Kopru manyetiginden sap manyetigine gecis yapinca ses kısılıyor drive sound cleane gibi cikmaya basliyor, ayni sekilde saptan kopruye gecince bu sorun oluyor. Ses arasira duzgun oluyor nasil oldugunu bende bilmiyorum....

@CoolDoG Her şeyin ilacı olan Wd-40'ı öneriyor muyuz? :)

Bende de uzun zaman önce buna benzer bir sorun oluyordu, bir de dip gürültüsü çok artıyordu ancak switch'i biraz switch kanalının dışına doğru bastırınca düzeliyordu. Wd-40 sıktıktan sonra düzeldi bir süre ama sonra temelli gitti.

Hehe yok heryere önermiyoruz. :)

Bastırmayla kaydırmayla düzeliyorsa lehim problemidir. Farkettirmeden çıkmış ya da hemen yandaki switche değiyor olabilir. Eğer toprağa bağlı bir shielding mevcutsa ve 5li switchin kafası bir şekilde değiyorsa o da problem çıkartır, çünkü herşeyi topraklamış oluyorsun. O sebeple özellikle herşeyin pickguard üstünde olduğu sistemlerde pickguarda bağlı elektroniğin folyoya değme ihtimali varsa; o yerlere elektrik bantı yapıştırmak etkili bir çözümdür.

Üstteki problem farklı görünüyor, olsa olsa aktif manyetiktir gibime geldi, bizim grubun gitaristinde benzer bir problem oluşmuştu, belli bir manyetikte durduğu zaman problem yok ama geçişlerde direkt cılız bir tona dönüşüyordu, pili değiştirmeyi önerdim, aynı dakika düzeldi.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hehe yok heryere önermiyoruz. :)

Bastırmayla kaydırmayla düzeliyorsa lehim problemidir. Farkettirmeden çıkmış ya da hemen yandaki switche değiyor olabilir. Eğer toprağa bağlı bir shielding mevcutsa ve 5li switchin kafası bir şekilde değiyorsa o da problem çıkartır, çünkü herşeyi topraklamış oluyorsun. O sebeple özellikle herşeyin pickguard üstünde olduğu sistemlerde pickguarda bağlı elektroniğin folyoya değme ihtimali varsa; o yerlere elektrik bantı yapıştırmak etkili bir çözümdür.

Üstteki problem farklı görünüyor, olsa olsa aktif manyetiktir gibime geldi, bizim grubun gitaristinde benzer bir problem oluşmuştu, belli bir manyetikte durduğu zaman problem yok ama geçişlerde direkt cılız bir tona dönüşüyordu, pili değiştirmeyi önerdim, aynı dakika düzeldi.
Size öm attim hocam.

image.jpg
image.jpg
image.jpg

Devreler hakkinda hic bilgim yok malesef.. Anlasilabilir cekmemis bile olabilirim... Gorunurde bir sorun varmidir yardimci olabilirmisiniz

Görünürde hiçbir sorun yok dostum. En soldaki switch dalgası var ya onu sök. Vidaları falan aç. O plakalar içe doğru bükük ya onu aynı açıda biraz daha bük. Bende de aynı sorun oluyor. Öyle çözüyorum. Yalnız toplaması biraz zor olabilir abır gerektirir :) Bende sık sık aynı problem oluyor. Hatta şu anda yine var yapmaya üşeniyorum :)

Geri