"twang"li Şarkı Tavsiyesi

'Müzik - Genel' forumunda mabel60 tarafından 4 Temmuz 2014 tarihinde açılan konu

 1. uzun zaman boyunca stratcı takıldım o yüzden quack tonu için verebileceğim birçok örnek var , strat deyince de aklıma bi tomar gitarist geliyor ama twang için bildiğim şarkı sayısının çok az olduğunu farkettim ve yavaş yavaş teleye geçme eğiliminde olduğumdan ötürü , bildiğiniz twang içerikli şarkıları veyahut tele deyince aklınıza gelen gitaristleri yazarsanız sevinirim , saygılar sevgiler.
   
 2. The Hellecaster, Roy Buchanan, Brent Mason, Albert Lee, Brad Paisley, Jason Donahue, Redd Volkaert, Bill Kirschen, Merle Haggard bu adamlar hepsi twang duyabileceğiniz telemaster lar. Beğenirseniz ve devamını isterseniz liste daha uzar.
   
  Grundar, mabel60 ve Death bunu beğendi.
 3. Toby Keith parçalarında bol bol twang duyabilirsiniz ayrıca çok hoş parçaları vardır...bide aklıma Bryan Adams'ın eski parçaları geliyor.
   
 4. Roy Buchanan..
  Pek az insan bilir,pek az insan dinler.Ben kendi adıma konuşim telecaster'dan ondan daha iyi ton alanını görmedim işitmedim.
   
  lotion ve mabel60 bunu beğendi.
 5. Yazık adama len, "En iyi tanınmamış gitarist" diye ünvanı olacağına kişinin "En Ajdar gitarist" diye ünvanı olsun. Kahpe felek!
   
 6. Abi roy cok fenaymis yahu
   
 7. Roy Buchanan efsanedir, tanınıp tanınmaması önemsiz bir detay.
   
 8. cümleten teşekkür ediyorum arkadaşlar , arşivime çok güzel isimler katıldı :)
   
 9. Bu arada Redd-21 albümünü tavsiye ederim, tamamen Telecaster ile kayıt edilmiş bir albüm, inanılmaz güzel gitar tonları alınmış. Telecaster'ın bütün karakteristik tonlarını ayrı ayrı duymanız mümkün.
   
 10. Brad Paisley -Play the Guitar albümü, telecaster el kitabı gibi bir albümdür.Şiddetle tavsiye edilir bol twangli, quakli, mellow her hali var ;))))
   

Bu Sayfayı Paylaş