Dip gürültüsü sorunu

arkadaşlar gitarımda manyak bi dip gürültü var...gitarım çok kötü ama cok da dip gürültü yapmaması lazım..ne topraklamadan ne tesisattan başka bişiden diil ama sdece gitardan.gitarın elektrik aksamından kaynaklandığını düşünüyorum.ve bunun bi çözümü yokmu...gitarı farklı mekanlarda denedim heryerde aynı sorun..gitarım sx. kafayı yicem bu sorun yüzünden gitarı calasım gelmio ki cok kötü ton cıkıo zati....ne yapmam gerekir..?

benim eski gitarımda da aynı sorun vardı.. tamir için götürdüğümde manyetiklerde sorun olduğu söylendi... manyetiğin içine japon yapıştırıcısı dökülerek gürültü engelleniyormuş fakat gitarın tonları büyük ölçüde bozuluyormuş... ben riski göze alamadığım için gitarı satmıştım.. umarım yardımcı olabilmişimdir...
kolay gelsin..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
hımm..eyvalla saol de ben ole bişi yaptırmam..gerci köprü manyetiğini deiştirdim dimarzio taktım yani bende göze alamam :) eşeğe altın semer de taksan eşek eşektir olayı oldu :) nebiliym ama cok canımı sıkıo bu durum..yeni bi gitar alcam ama alana kadar bunla idare edioyorum..daa dogrusu edemiom hic sevmedim bu gitarı.atıcam camdan dısarı...parcalıycam..

Büyük ihtimalle bağlantılarında bir hata vardır.Bir tamirciye(gitar tamircisi tabiki) götür baktır atcaksanda atma gönder bana sana dua edeyim :D

Re: Dip gürültü hemde aşırı...yardım....

axxl demiş ki:
arkadaşlar gitarımda manyak bi dip gürültü var...gitarım çok kötü ama cok da dip gürültü yapmaması lazım..ne topraklamadan ne tesisattan başka bişiden diil ama sdece gitardan.gitarın elektrik aksamından kaynaklandığını düşünüyorum.ve bunun bi çözümü yokmu...gitarı farklı mekanlarda denedim heryerde aynı sorun..gitarım sx. kafayı yicem bu sorun yüzünden gitarı calasım gelmio ki cok kötü ton cıkıo zati....ne yapmam gerekir..?
Gitarının içindeki devre çok karışık bir şey değil, eğer manyetikler ses ve ton düğmelerinin dışında birşeyi yoksa. Gitar bakımı yapan bir dükkana götür, en kötü ihtimalle bütün kablolarını söküp devreyi yeniden kurarlar. Bu işi insanlar normalde kendileri yapıyolar yurt dışında fln o kadar kolay bişey yani :) Çok para da almamaları lazım senden... Kolay gelsin :)

eyvala mustaine..bakıcam ya gitar tamiri yapan bi yer var bi götürüriym..hallettsin şu sorunu da kac para olursa olsun..tekrar cok saol..

gitarında floyd rose var mı? eyer varsa

gitarın arkasında yayların yukarısında lehimli bir kablo var ona bak bakalım lehimde sorun var mı

yoksa o kablonun nerde olduğunu bilmiyorum daha önce floydsuz gitarın için açıp bakmadım

o lehimde sorun olunca gitar dip gürültüsü yapıyor benim eski gitarda vardı ses sorunu meğerse lehim yerinden çıkmış senin gitarda da benzer bir sorun olabilir

evet gitar floyd rose...o kabloyu biliyorum başka bi arkadaş ta o kabloda sorun olabilir dedi..gayet saglam lehimi..

eveeet toplamak gerekirse:
1.Pedal veya processor kullanmadan ampliye tak dene
2.Kaliteli bir kablo al.
3.Gitarı bir tamirciye götürüp bağlantılarını kontrol ettir.
4.Gitarını tv,monitör,cep telefonu,floresan(tasarruflu ampuller dahil) vb. manyetik alan oluşturan cihazlardan uzak tut.
5.Amplinde bir sorun olması ihtimaline karşı bir stüdyoda dene.
6.Ben ara sıra elektrik kesildiğinde yapıyorum;anfini ups,inverter benzeri aletlere takıyorsan oda yapar.(tabi aletin çıkışı sinüs değilse)
Eğer gene düzelmiyorsa gitarı Tübitak'a hediye et inceleyip Türk Gitaristlerini bilgilendirsinler. :)

Geri