Teknoloji Nereye Gidiyor...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Olay bıtmıs bızım caldıgımız mekanlardakı sıstemler hepsı jbl olsa eyvallah fark gorulur derımde,Amelelık dönemi bitmiş artık .Bence amfı tasımaya hıc gerek yok.
Yıllardır procesor kullandım.Analog duzene geçtiğimde gerçek tadı almaya basladım bu seferde sıkıntı amfıydı.Olay bitmiş adamlar yapmıslar saygıyla eğiliyorum:D

Bende bunların R2 ile P2 olanlarını araştırıyordum. P1 R1 de gayet güzelmiş...
İnanılmaz güzel aletler benım setupumdada F1 var.
Gerçi ben sadece g syteme preamp olarak kullanıyorum hıc sıstemden cıkartıp denemedım.
Ama şeytan dıyorkı gıdıp hepsını diz yanyana hepsı bırbırınen ayrı ayrı guzel aletler.
O1 var orange v1 vox m1 marshall hepsını tek tek dınledım.
R1 de güzel.
Hepsı güzel be abı:D

5093a4c44c251bc2f6bc99196844ca2e.jpg

Her iki ton da bir birine çok benziyor ve ikisi de iyi değil. Bir tek ben mi böyle düşünüyorum?

Bunun içinde çok eminim ki, 'kabin simulasyonu' büyük bir faktör. Amt'nin bu serisini fiyatına göre başarılı buluyorum o ayrı ama mikrofonlanmış bir speaker'dan gelmedikçe bu tarz videolardaki sound zayıf kalıyor.

Bir de ek bir not düşeyim. Videoda sanırım Amt'nin kendi kabin simulasyonu kullanılmamış, yeri değil belki ama benim kendi yaptığım karşılaştırmaya göre pek başarılı değil bu 'emulated' çıkışı. Ms pozitron Di-box'ı ile çok daha iyi sonuç vermişti açıkçası.

Böyle şeyler normal artık günümüzde.
Hele birde iRig (ki ilerde almayı düşünüyorum) ve benzeri aletler varki insanın dibi düşüyor. Setup kurmak bir dakika, pedal ekleme çıkarma, ampli değiştirme 5 saniye :)
Processor ile başlayan bu olay piyasada gercekten kabul görseydi (en azindan şimdilik) kimse koca koca aletlerin hammallığını yapmazdı.
Bu arada günümüz teknolojisi ile daha değişmeyen altin kural ne kadar büyük speaker o kadar ses yani ne kadar ekmek o kadar köfte :)

Böyle şeyler normal artık günümüzde.
Hele birde iRig (ki ilerde almayı düşünüyorum) ve benzeri aletler varki insanın dibi düşüyor. Setup kurmak bir dakika, pedal ekleme çıkarma, ampli değiştirme 5 saniye :)
Processor ile başlayan bu olay piyasada gercekten kabul görseydi (en azindan şimdilik) kimse koca koca aletlerin hammallığını yapmazdı.
Bu arada günümüz teknolojisi ile daha değişmeyen altin kural ne kadar büyük speaker o kadar ses yani ne kadar ekmek o kadar köfte :)
Çok güzel anlatmıssın.Ne kadar ekmek o kadar köfte.
Ama uzun sure bu işi yapınca artık sahnede jaxı takana kadar off pufff ıle gecıyor zaman.Hakikaten bu tasıma olayı sıkıntılı ıs.Ekip arkadaşların bıde karanlık karakterlerse o zaman dahada sıkıcı oluyor:)
Kendımı ornek verım g system uzerıne kurulu setup var.G system agır bı procesor. bıde yanına 2 tane boss pedalı koy 4 tanede efekt pedalı. sımdı bunları 130 cm e 80cm ebatıdan bır casesı oldugunu dusun.Hadi bakalım :)))

Geri